bugün

(bkz: mümkündür) bir ılık olarak tavsiye ederim karşim.ewed
Protein bakımından zengin bir destek yoksa tokluk çok uzun süreli olmaz. Ama gram kaliteli içerik içermeyen beyaz ekmeğinizden çok daha uzun süreli tok tutar. Lif bakımından zengindir, gayet iyi doyarsınız.
kizarmis hellim peynirli cevizli ve kizarmis ekmekli salataysa mumkundur.

tavuk balik sevsem kizarmis tavuk ve ton balikli yer doyardim buyuk ihtimal.
salatayi duz marul salata olarak dusunmeyerek
tam bir ılıkmış gibi tavsiye verdim.
aşırı güzeldir. hem az kalorili hem ağırlaştırmaz.

ama doyanlar için tabi. salata yiyip akabinde başka şeyler gömmeyin.

sizi temin ederim başta doymasa da mideniz bir süre sonra doyacak.
aldanmaktır. gerekli protein yoksa, nafile.
yemek olmadığı zaman eldekilerle salata yapıp sonra yemek. yaratıcılığı artıran birşey, gayet de douyurucu oluyor. gerçi, bünyeye göre değişir.
araya peynir veya çeşitli soslar vs karıştırılmadıkça mümkün olmayandır. işçiyiz biz işçi. misal bizim ustalar falan tam ekmek tavuk döneri gömerken gözlerinin uçları ile bir yarım daha söylesem mi diye döneri gözetliyorlar. plaza insanı falan olacaksın anca ki herkes himini himini salata yerken göze batmamak için ayak uydura uydura beslenme düzenin buna alışsın. yoksa imkansız.
salatayı sevmekle ilgilidir. salatayı severseniz doyarsınız.. bundan 2 3 sene önce salatadan gram hoşlanmazken bir kaç günde öğünüme salata koyarak bünyeyi alıştırdım ve bence salata ile doymamak saçmalık yani.
Et olmadan doymuyorum ben. O yüzdenmidir aylardır açım?
Maddiyatın ve geleneklerin şekillendirdiği, hamurun, makarnanın temel besin kaynağı olduğu yurdum insanı için imkânsız olandır.

Düşünün ki, bir maden işçisi ya da inşaat işçisi ya da hizmet sektörü çalışanı... Önüne salatayı koyup, doymasını beklemek, şahane bir pembe gözlüklü olduğunuzun kanıtıdır. içine ne kadar tavuk eti, kruton koyarsan koy, adı salatadır bi kere, temeli sebzedir.

Beş çocuklu bir ailede, anne kişisinin akşam yemeğinde sadece salata servis ettiğini bi düşünsenize!
Ben düşünemiyorum!
Kocanın ağzından alevler çıkan ejderha oluşunu, çocukların ebleh bakışlarını görür gibiyim.
" lan bi tas bulgur pişireydin bari, bu neeee" dedi. Koca kişisi dedi. Hönkürerek dedi.
Duymadınız mı?
gayet mümkün olandır.

"ben sebze ile doymam" diyen de, salatanın üzerine ızgara tavuk eti ve biraz sezar sos ile doyumun dibine varabilir. imkan olsa her öğün sezar soslu tavuklu salata yerdim ama hazırlaması zahmetli meretin. sebze doğra, ayrıca tavuk göğsü ızgara yap, sosu hallet derken, yemek yapmak kadar uğraştırabiliyor.