bugün

Yönetmenliğini Natuk Baytan'ın yaptığı, başrollerinde Kemal Sunal, Ali Şen ve Adile Naşit'in oynadığı 1977 yılı yapımı film olup Kemal Sunal ve Natuk Baytan birlikteliğiyle çekilen filmler furyasının ilk ürünüdür. Filmde Türk mahalle jargonunun en seçkin örnekleri sergilenmekte olup film yarattığı Gardrop Fuat tiplemesiyle de hafızalarda yer etmiştir.
- bekçi amca sen bunu sıkı tut ben bi karakola haber verip geliyom...

+ merah etme... hiii! ganunu ezip gaçisen ha!?,ben şimdi sana gösterirem!

(bkz: alttaki spiker amca patladı)
+yanıyom hanım yanıyoooooommm.
-eyvah dükkanı yakacak.
o sırada buldugu içi su dolu kovayı adamın üstüne döker ve adam bayılır sakar şakir:
+oh söndü sonunda.
komikliğin ötesinde bir filmdir.

$akir bu abicim ! salatalık gibi görünüyor ama aslında uyanık çocuktur heeee
-zateen. ben olmasam hacı iflas eder. dükkanı ben çeviriyorum...
veresiye defterini kiloyla satmandan belli? hadi $erefe..
-$eref de gelsin, o da içsin..gelmeyecek mi? hadi biz içelim bari, sıçiyim $erefe allah allah...
(bkz: yooo yakacam)
-yanıyosun fuat abiiiii
-yanıyorum ama beni yakanı da yakıcam..
macit flordun'un (marmara kazım) ''adalar sahilinde bekliyorum'' eserinin icrası eurovision'u hak eder cinstendir.

http://www.youtube.com/watch?v=SzUx2khbA6Q
sakar şakir , mahalleli ile rakı içer . herkes " şerefe" dedikte sonra , sorar :

"şeref nerede niye gelmedi , aman gelmezse gelmesin sıçim şerefe * "
kemal sunal'ın tartışmasız 1 numara filmidir.
onlarca defa izlense hala katıla katıla gülünecek kemal sunal filmidir.
mükemmel ötesi bir kemal sunal filmi. kanal 7, her ay yayınlıyor. ancak her boka sansür uygulanmasından dolayı en komik sahneleri kaçırıyorsunuz ister istemez.
gelmiş geçmiş en komik türk filmlerinden biridir.
zaten o klasik otobüs sahnesi ile yarar geçer.
defalarca izlenmesine rağmen, garip şekilde hep aynı şiddette insanı güldürür.
özellikle o otobüs sahnesinde çalan müzik efsanedir.
parmak basma sahnesi efsane olmuş olan türk filmi.
500 kere seyretmiş, bıkmış olsak da hâlâ komiktir.
http://galeri.uludagsozluk.com/g/sakar-%C5%9Fakir/
- niye indin lan mustafa işi mi bırakıyosun?
- bin ulan şu arabaya delirtme adamı!
- tamam canım sinirlenme niye kendini sulara atıyosun * *
konusu: Sakarlığıyla çevresindekileri bıktıran Şakir'e istanbul'da ölen amcasından büyük bir miras kalır. Fakat mirası paylaşmak istemeyen bir akrabası onu ortadan kaldırmak için planlar yapmaya başlar 01.11.1977 yapımı kemal sunal filmi.
filmin başı:

- hasan emmi öldü dee mi?
+ hayır ölmedi
- nasıl ölmez?
+ ne bileyim ben
- ölmesi lazım

daha başından koparmya başlayan film, devamı da şöyle:

- benim ahrete göçmem yakındır, vasiyetimi açıklıyorum, apartmanlarımı ve bakkal dükkanını kayseri'deki yiğenim şakir e bırakıyorum, sana da bankadaki aaahhhh
+ evet bana da bankadaki hadi söyle
- bankadaki 1000 liramı fakirlere dağıtmak düşüyor uuhhhh (ölür)
+ öldün haaa, bana birşey bırakmadan nasıl ölürsün diril ulan diiril, bana ne kaldığını söyle söööyleee
- (mucizevi şekilde dirilir) bi bok kalmadı

(binikiyüzellibirinci defa izledim yine de ilk defa izliyormuş gibi koptum...)
samanyolu veya kanal 7'deki sansüre rağmen tadını kaybetmeyen filmdir.
staj yaptığım şirkette çalışanlardan birinin durup dururken "yanıyosun fuat abi!" diye bağırmasıyla beni kopardığı, kanımca en iyi kemal sunal filmlerindendir.
az önce başlayan ve planet türk te gösterilen film.
an itibariyle kanal 7 de dönüp durandır.

(bkz: ailecek izliyoruz)
her dakikası adamı ayrı kopartan muhteşem komedi başyapıttır. hele o ali şen in yanıyorum fatmaaaa deyip kriz geçirdiği sahne, dünya tarihinde en iyi gerçekçi oyuncu performansın da birinciliğe rahatlıkla oynar... tabi ihsan yüce nin tv spiker performansınıda es geçmemek lazım. tek kelime ile harika...
--parmağı at--
http://www.youtube.com/watch?v=_AhkMqoLjy8
--parmağı at--
adile naşit münir özkul'un karısı değildir çok ilginç. ayrıca benim gözümde recep ivedik'tir. tepki göstermeden önce düşün.
"ben dedim bu sakar istanbul'u da yakar" repliği hafızalara kazınmıştır. ayrıca bkz. gardrop fuat