bugün

içi dışı bir olmayan insanlara konuşurken kuzu kılığına girmiş gerçekte kurt olan, yaptığı işleri hep düzenbaz fırıldak yalan dolanlar, üzerine kurup karşısındaki insanı etkileyerek her türlü pisliği yapan, amaca giden her yolu mübah gören, istediğini elde ettikten sonra amacına ulaşarak ortadan kaybolan insanlara sahtekar insan denir. *
Iki yüzlüdür. Herkese ayrı konuşur atıp tutar, arkasından konuştuğunun yüzüne güler. Kişiliği olmayan, karaktersiz insandır. Boş konuşması da cabası.
sen, ben, o, biz, siz, onlar'dır.
sözlüksel anlamı ''sahte işler yapan, düzmeci, sahteci, hilekar, kalpazan''
efendim, kendini kandırma da bir düzmece örneğin.
şahsi kanaatim, herkesin düzmecelerle yaşıyor olduğundan, herkesin sahtekar olduğudur.
bir satış danışmanı örneğin,
''abi daha iyisi yok'' derken, hile yapıyordur aslında.
çünkü üretilmiş her şey'in daha iyisi mevcuttur.
sizin koşullarınız için iyi olanlardan biri bu dese, adam da gidip ''ben bir araştırıp geleyim'' diyecek çünkü.
neyse efendim,
okulu bitirmemesi gereken çocuğu, ''bitirsin de kurtulalım'' diye bir üst sınıfa geçiren öğretmen de hile yapıyordur. yani aslında sahtekar. düzemece puanlarla sınıf geçiren öğretmen.
çünkü kelebek etkisi düşünülürse, bedavadan mezun olmuş lise, ilkokul ve üniversite mezunu dolu memleket.

neyse benim kafa farklı yerlere gidiyor bugün.
iyi insan değildir işte.
insandır...
virüs gibi yayılmış insanlardır.
daima kaybetmeye mahkum insan tipi.
Insanların zaaflari, inançları ve diğer duygularını kullanaraj onlara fayda sağlamayı vaad edip zarar getiren şahıslardır. En önemli özellikleri iyi yalan söylemeleridir.
http://alkislarlayasiyoru...rin-gobek-saklama-yontemi

Hemde baya.
işveren endeksli bir modeldir.