bugün

orphaned land'in çıkardığı ilk albüm..

1-the saharas storm (the sahara's storm)
2-blessed by thy hate
3-ornaments of gold
4-aldiar al mukadisa (the holy land of israel)
5-seasons unite
6-the beloveds cry (the beloved's cry)
7-my requiem
8-the storm still rages inside
koca film boyunca tek bir sahnesi güzel olan şimdiye kadar izlediğim nadir filmlerden birisidir.

--spoiler--

elemanların eski bir uçaktan yelkenli kara taşıtı yaptıkları sahne izlenesidir.

--spoiler--
tanrının dinlenmek için yarattığı arka bahçesidir. tuareg halkının yurdudur
şavşat - ardahan arasındaki geçidin adıdır aynı zamanda. yalnızçam dağları üzerinde yer alır. kış boyunca kar ve tipi yüzünden hergün kapanır-açılır... diğer adı da çam geçididir.
nightwish'in son albümü dark passion play'den, klasik nightwish sounduna sahip güzel şarkı.
hala açık mıdır bilmiyorum ama bir zamanlar abonesi olduğumuz fotokopici. istanbul üniversitesi hukuk fakültesi beyazıt kampüsü arkasındaydı. kaçırdığımız dersleri ordan takip ederdik.

heyyy gidi günler.....
istanbul universiteli öğrencilerin vazgeçilmez fotokopicisidir.çoğu hocadan daha yararlıdır.
Clive Cussler ın romanında uyarlanıp batırılmış film. Hadi Matthew McConaughey az çok Dirk Pitt e benzetilmiş de, esmer, kısa boylu italyan olan Al Giordino yu nasıl sarışın Steve Zahn oynuyor anlamadım. Amiral Sandecker rolünde William H. Macy de zorlanarak idare etmiş ama 1.65 lik Rudi Gunn rolünde 2 metrelik Rainn Wilson olmuş mu yani. Doktor Eva Rojas rolü ise Penélope Cruz un oynamasına rağmen başka bir fiyasko olmuş. kast seçimi tamamen ofsayt. Zaten gişede de yerlerde sürünüyordu. Haketmiş.
yeni bir şarkıcı bağyan, çok sıradan durmakta kendisi bundan kelli hiç dikkat çekmemiş sözlükte. çıkış parçası tyalee'de çakma kanye west eşlik etmiştir kendisine.*
süper bir nightwish şarkısı. dark passion play in en güzel şarkılarından biri. her ne kadar marco'nun muhteşem sesini duyamıyor olsak da harbiden güzel bir şarkı. anette'in sesi bu şarkıya çok yakışmış.

(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=3aImI9UfdiU)

A ballad of dark queen echoes through night
As he flees the curse of gods, the pharaoh`s wrath

1001 nights unseen
The philosopher and the queen

Ancient mariner in a sea of sand
The burning beauty his tomb to die for

1001 nights unseen
The philosopher and the queen
Horizon`s swarming with death
Run!

Heaven has a darkened face
Dunes are soaring, as on a chase
Caravan of the cursed
Chasing him across the waves

May he now rest under aegis of mirage
As the sands slowly turn to Elysian fields

1001 nights unseen
The philosopher and the queen (1001)

1001 nights unseen
The philosopher and the queen(1001)

1001, 1001
slash in self titled albümünde bonus track olarak çıkan şarkı. koshi inaba, slash e eşlit etmektedir bu güzel şarkıda.

japonca versiyonu:
(bkz: http://www.youtube.com/watch?v=eS8QXv5tVmE)
ingilizce versiyonu:
(bkz: http://www.youtube.com/wa...HoK_Y&feature=related)
iki versiyon da çok güzel, ikisi de dinlenesi.
rajaz albümünden bir camel eseri. albümün tamamı gibi tadından yenmez. `andrew latimer'' in sınırları aşan yeteneğine şapka çıkarılmalıdır.
(bkz: ve tanrı kadını yarattı)
camel şarkısıdır.

yahu ben bu şarkıyı dinlerken ne hissedeceğimi bilemiyorum. üzgün hissedeyim diyorum, olmuyor. mutlu hissedeyim diyorum, o da olmuyor. bu yüzden her şeyden uzaklaşmak için dinliyorum. hissizleşme şarkısı benim için. feci güzel ayrıca.
artvin ili şavşat ilçesinde bulunan bir mevkiye verilen isim. yanlızçam dağlarına ulaşan bir vadi boyunca uzanır. takriben yavuzköy üstünden başlar ve çamgeçidi'nde sonra erer. temmuz ayının son günlerinde geleneksel sahara pancarcı festivali yapılır. kocabey yaylasına kadar gür ormanlarla kaplıdır. artvin'e gidip görülmesi gereken yerlerin başında gelir.
uluslararası plaka kodu dars olan ülke.
nasıl bahsedilmez lan bu şarkıdan.

benim gözümde trap müziğin efsanesi olması gereken şarkı.

mendus ve hugekilla tarafından yapılmıştır.
aşmış camel şarkısı.
Arapça’da çöl demektir.
Başka Sahara var mı bilmiyorum ben isthar alabina nın söylediğini çok seviyorum.
içinden sahara geçen Şahane bir şarkı:
https://www.youtube.com/watch?v=8H--OemRGGs
Kurtlar vadisiyle dalga gecenler bu filmi izlesin. Saçmalıklarla dolu bir film.
almanca'da sahra çölü.