1. 1.
  Hastaların tedavisinden sonra ilaç yazımı için zaruri olan bürokratik defter,emekli olunca cok işe yarar istediğin gibi gidip yazdırırsın başka işlemlerle uğraşmazsın..
  -1 ... dolmakalem
 2. 2.
  bir amerikalının "olm bak sizde kalkacakmış, çok pis göte gelirsiniz!" diyerek sosyal güvencenin kaldırılması sonrası alt-orta kesimin çook özleyeceği şimdilerde mavi renkte olan sağlığın güvence defteri.

  benimki tertemizdir. öyle de sağlıklıyımdır! lüzumsuz kullananlara buradan allah belanızı versin diyorum!
  3 ... meo
 3. 3.
  içindeki yazılar arttıkça sağlığınızın azaldığını anlayacağınız karnedir..
  1 ... intensivecare
 4. 4.
  anneye babaya gösterilince azar işitilmeyen karne modeli.
  2 ... goddar
 5. 5.
  taşınabilirlik açısından zor olduğundan ve genelde nerede lazım olacak diyerek taşımaya gerek görülmediğinden, yanınızda olmadığı durumlarda görevliye internet diye bir şey var diyerek bilgilerinize ulaşılmasını sağlayabiliceğiniz karne.
  1 ... scarlet
 6. 6.
  yaşlı amcaların, teyzelerin en yakın dostudur.

  (bkz: emekli sandığı)
  (bkz: ssk)
  (bkz: bağkur)
  (bkz: eczane)
  1 -1 ... gerko
 7. 7.
  doktorların hastalara not vermek yerine ilaç tavsiye etmek üzere sayfalarını reçete olarak kullandıkları karnedir. rapor almak için filan kullanıldığı zamanlar olmuştur, çok gerekli birşeydir.*
  ... gore gori chapa tipa rota hey
 8. 8.
  kalkmıştır. yerine bundan böyle tc kimlik no su kullanılacaktır.

  http://www.haberturk.com/...cat=220&dt=2008/04/15
  1 ... notrinova
 9. 9.
  hastanelerde muayene olmanızı sağlayan ve çeşitleri bulunan bir nevi defterdir.Ne kadar kalktı deseler bile hastanelerde hala istenmektedir Çünkü hastanelere resmi yazının gelmemesi veya hastanenin veri tabanının uygun olmaması yüzünden şimdilik hala taşımak zorunda olduğunuz ilaçlarınızın yazldığı defter.
  1 ... darkwalker