bugün

bluevelve tarzi entry girme rehberi'ni dikkate almamalarından kaynaklı olaydır.
solcu yazazarları da sağcı yazarları da bağlamayan durumdur. esas ilgilenilmesi gereken entrynin içeriğidir.*
(bkz: az ve öz konuşmak)
(bkz: laf kalabalığı yapmamak)
iki satırdan sonra saçmalamaya başlamalarından kaynaklı bir durumdur.
akla şu sözü getirir: (bkz: sağcıdan sanatçı solcudan polis olmaz)
(bkz: sağcı yazarların hemen gaza gelmesi)
kısa ve öz entrylerin sağcılara ait olması durumudur.
(bkz: sözlükte sağ sol kavgası başlatma girişimleri)
açıklamaların uzun olması durumu. haliyle.
solcuların çok konuşup az icraatta bulunmalarına benzer.

(bkz: ufuk uras)
(bkz: yazının uzunluğundan ideoloji tahlili)
tanıdık bir bakınız ve manalı.

(bkz: cevab veremedi)

kısa yazıyorum ama yanlış anlaşılmasın.
(bkz: önemli olan boyu değil işlevi)

kaldı ki bu bir özür ise şayet, sağcı solcu ayrımı yapmaktansa uzun yazıp kafa siken, yazdıklarından bi bok anlaşılmayan yazarlar için daha geçerli bi durum.

yani uzun uzun yazıp karşındakine beyin amcıklaması geçirt, ondan sonra da " sen daha bi sik bilmiyosun ki, bi ton yazı yazdık bi bok anlamamışsın" der bu tiptekiler. sağcısı solcusu farketmiyor.
kaldı ki bluvelve isimli user burada gene ortalığı sikiştirip aradan çekilmiş, vazifesini de hakkıyla yerine getirmiştir.

(bkz: provakasyon)
başbuğu solcu ilan eden genelleme.
(#3760243)
anlattıklarının kısa ve öz oluşuyla alakalıdır.
olayı en güzel örnekle anlatmaak istediğim şekildir.

bir gün lale devri zamanında iki insan beyazıdda oturmuş çay içiyorlar. yoldan tanınmış şairlerden biri geçer. biri diğerine der ki. -Bak şunu görüyor musun çöplükte yaşayan bir adamı 200 beyitte göğe çıkartır der. diğeri döner derki: -Oda bişi mi Nabi bunun 200 beyitte göğe çıkarttığını 2 beyitte yerin 7 kat dibine sokar.
(bkz: isteyen istediğini alır)
(bkz: kapak oldu derdim ama seri eksilersiniz)
bazı solcu veya ateist, ( neden ikisini aynı kefeye koyduğum başlık yazarı ile alakalı, yoksa solcular ateisttiri kastetmiyorum kesinlikle )kişiler süsü püsü çok sevdiklerinden, uzun uzadıya yazarlar. hatta bazıları vardırki adam nokta koymaz, yazarda yazar. ha eğer sen bu upuzun yazıyı anlamazsan herhangi bir sebepten * bak işte anlamadı ve benim ne demek istediğimi bilmeyen zavallı der sana. amacıda budur zaten bir şeyleri anlatmak değil sadece anlattığı şeyleri anlamayanlarla dalga geçmektir. sağcı kardeş ne yapıyor, kısa ama öz yazıyor. peki bu kabiliyetsiz olduğu içinmi. bunun sebebi milleti sıkmadan ya da milletin kafasını bulandırmadan sadece vermek istediği mesaja odaklanıp o yönde yazılar yazmasıdır. o sevmez öyle bilim bilim diye tutturupta, yazısında bilim hakkında hiç bir halt bulundurmamayı. o sevmez öyle süslü püslü yazarak, konuyu dağıtmayı. onun amacı anlatmaktır, anlamamasını sağlayarak dalga geçmek veya aşağılamak değil.
uzun entry yazmayı beyin kapasitesine bağlayan bir yazara yüzde 99 oranında kısa yazan bir yazar olarak ancak kırılırım. fakat uzun yazı yazarken bu işin içeriği, edebiyatı, mantığı, saygısı ve daha nicesi gibi değişken unsurlarda vasıfsız kalıp fetva verme işine girişince meditasyonda çığır açmayı başarabiliyor. şöyleki oturduğum yerden bütün dertlerimi yarınki iş görüşmemi unutup bu kişiliğe kitledim kendimi. acaba nasıl birşeydir. öğlenleri ne yer. babası buna çocukken nasıl oyuncaklar almış. bu hırsla yarın trafikte kavga eder miyim. oturduğum sandalyeyi bir anda luna park gondolları misali salladığımı farkettim. demek ki ben namazdan sonra dua etmeyi, belli başlı vakit namazlarını kılmayı bırakmalıyım ki uludağ sözlükte biraz da olsa uzun entry yazabileyim. bilgisayar da değiliz ki memory kart takılsın.
"dünyada en adil dağıtılmış şey akıldır; çünkü kimse kendine düşenden şikayet etmez." diye meşhur bir söz vardır. bunun nedeni gerizekalıların megaloman olmasından kaynaklanıyor olsa gerek.
bluevelve iddiasi olup gerceklik payi yoktur. sagci olup da catir catir got eden yazarlarin varligi bilinen bir gercektir sozlukte. solculugu sag dusmanligi olarak anlayanlarin saga bok atma cabasidir.
ilginçtir açılan başlıkların çoğunluğu kürt veya komünizm hakkında aleyhtar düşünceler olmasıdır.

kendi ideolojileri yada düşünceleri hakkında başlık açılmaz genelde.

kendi ideoloji hakkında bu kadar az bilgiye sahip olanların, karşıt görüş hakkında ne kadar bir bilgiye sahip olduğunu varın siz düşünün.

(bkz: got etmek mi dedin)
(bkz: kime göre neye göre)
dertlerini kısa cümlelerle anlatabilmelerinden gelir. solcuların uzun entry girerek kafa s.kme politikasıyla insanı bezdirerek sonuca varma eğilimlerimden farklıdır. *.

efendim bunlar boşa çabalar, bugüne kadar kaç sağcı/solcu konuşmayla görüşünü değiştirmiştir? anca sidik yarışı..

edit: böyle aptal bir genellemeye onay verip deüstteki entrycağızımı eksileyen arkadaş(lar)a sesleniyorum: haassiktir(in) git(in) lan!! *
sağcı yazarların tüm diğer özürleri göz önüne alındığında, bu yine hayli sempatik ve mezur görülebilir bir şeydir.

insan kendini "sağcı" gibi artık iyice abuklaşmış bir tanımlamaya sığdırabiliyorsa (dinci falan bile çok daha anlamlı ve işlevseldir günümüzde) zaten kabahatleri ve özürleri arasında amansız bir yarış var demektir.

tabii, bir de şu var: "sağcılık" da herhalde bu memlekette bir zamanlar bu kadar sığ ve cehalet kokan bir faşizm parodisi değildi... dtp, ödp, ab ve insan hakları gibi anahtar sözcüklerde "hööeeeğğğğ leeeoooğğynnn! anasıiskim orspuçoğcuu" tarzı tepkiler veren güruh, aslında belki tam sağcı değil de eski sağcıların ve onların maşalarının fan kitlesi gibi bir şey...

beni asıl ilgilendiren, kısa ya da uzun, ne yazdıkları değil. asıl problemleri, okuduklarını anlamaya çalışmak noktasındadır çünkü.
elmadır.

şimdi elma yeşil oluyor ya; o sebepten sağcı oluyor hocu. ama kırmızı elma solcu o yüzden onu karıştırmayalım. mesela domates o'da solcu ama biber yok o sağcı.

(bkz: süper tespitlerim var)

(random harflerle gülme şeysi var burada)
(bkz: sagcilarin actigi basliklardaki zeka belirtisi)