yatak keyfinin en tatlı olan, hiç bitmesini istemediğimiz uykunun bittiği kötü bir an.
sabahları istanbul'da bir yakadan diğer yakaya geçecek insanlar için "2 üzeri n"in "n"idir bu 2 rakamı. yani 5 dakika daha fazla uyumak isteyen birey "2 üzeri 5"ten 32 dakika geç kalacaktır işe. anladınız mı bilmiyorum ama çok mantıklı bişey dedim galiba.
2 dakika değil sanki 2 saniyededir.hemen telefon * tekrar başlar zırrrrrrrrr zırrrrrrrr.şeytan diyo fırlat at.*
paha biçilemez
(bkz: geri kalan her şey için master card)
(bkz: ya anne bes dakika daha)
uyandıran insana "lan 2 dk fazla uyumuşsun ne olacak." diye düşündürtse de uyuyana o baldan tatlı gelir, daha zinde olmasına sebep olur.
2 dakikalık o mutluluk anlatılamaz,öyle ki insanlar çalar saatini gerekenden 10-15 dakika erken kurarlar(mesela ben)sonra o ertelerkenki mutluluk,o 10-15 dakikanın dayanılmaz keyifliği,"dünyanın en güzel şeyi uyumak" diye düşündürür insanı..
Cep telefonunun şarjının bitmesine sebep olabilecek hadise. Alarm çalmaktan,siz tuşa basmaktan yorulursunuz. Buna bağlı olarak alarm bir saat önceye kurulur, bir saat boyunca yatakta döne döne alarm susturulur.
hayattan iki dakika fazladan çalmak demektir.
2+2+2 hadi bu son olsun +2... şeklinde devam eden eylem.
her ogrencinin, her i$cinin hayalini kurdugu olay, durum. o 2 dakika yerine gore bir omur gibi de gelebilir bir saniye gibi de.
(bkz: abo uyumus kalmisim simdi sictik)
(bkz: alarma kafa tutmak)
(bkz: marjinal fayda)
son çırpınışlar.