1. 1.
  şehir içinde, özellikle merkezi yerlerde, estetik görünüme katkıda bulunan, tepesinde saat bulunduran mimari yapı. türkiye de bilinen en ünlüsü izmir, konak ta bulunanıdır.
  1 ... gregor incegor
 2. 2.
  izmirin simgesi,insanların buluşma noktası, meydanımızın gözbebegi...
  1 ... pink_floyd
 3. 3.
  dolmabahçe sarayı'nın girişinde de vardır bi tane.peki bu saatler enerjiyi nereden alır,bu değirmenin suyu nereden gelmektedir diye sormaz mı insan?kol saatiyle doğru orantı kurulduğunda göbek taşı ebatlarında bir pile ihtiyaç vardır.
  "dolmabahçe sarayı'nın girişinde bulunan ve sultan ikinci abdulhamit tarafından 1895'te johann meyer adlı isviçreli saatçiye yaptırılan paul garnier marka saat 1979'a kadar çalışmıştır." buna ne diycen buyur.
  1 ... riggo
 4. 4.
  bir de antalya'da vardır.mekanın adı; kalekapısıdır.beşgen yapıya sahiptir.saat kuzey-dogu cephesine bakmaktadır.mimarisi hala ilk günkü kadar güzeldir,bozulmamıstır.ve en güzel buluşma yeridir. saatin altında bulusalım denir.
  2 ... picasso
 5. 5.
  antalya'da ki şöyle bir şey;
  saat kulesi
  4 ... the kene
 6. 6.
  (bkz: big ben)
  2 ... ms.viking
 7. 7.
  çanakkale ve balıkesirdekiler de oldukça meşhurdur.
  4 ... tabuttamenemenyapanimam
 8. 8.
  izmir'e daha önce gelmemiş kimselerin gördükleri anda ''bu muydu lan saat kulesi? daha büyük bir şey bekliyorduk.'' diye şaşırdıkları, izmir'in en bilinen değerlerindendir.
  1 ... gerko
 9. 9.
  aldığım duyuma göre gustave eiffel tarafından yapılmış olan kule...
  2 ... gonul diyorum akil diyorlar
 10. 10.
  bir tanesi de bursa'da tophane parki icinde bulunan kule. daha once Sultan Abdulaziz doneminde yapilan ve bilinmeyen bir sebeple yikilan kulenin yerine, Vali Resit Mumtaz Pasa tarafindan, ikinci Abdulhamid'in tahta cikisinin 30. yili olan 1906'da yaptirilmistir.

  guzel bir resmi icin tiklayiniz..

  http://bestofbursa.com/ga...4/tophane+clock+tower.jpg
  1 ... hreisk