bugün

Kurtlar Vadisinin baronu Zafer Ergin tarafından canlandırılan Emniyet Amiri karakteridir.Asıl ismi * Rıza Soylu'dur.
Zafer Ergin'in oynadığı Arka Sokaklar dizisinin başkomiseridir.
sert görünümünün altında yatan yufka yürekle ve dürüstlüğüyle dikkat çeken karakter.
hiç bir babalığını görmediğim karakter. herkese emir yağdırıyor, hiç bir operasyona(!) sap olmuyor ve birşeyden de fedakarlık yapmıyor... ee bu adama neden ''baba'' diyor herkes aga?
ne gibi bir fonksiyonu olduğunu anlayamadığım adam. tüm diğer karakterler kendisini sever sayar hatta taparlar lakin şahsen ne doğru düzgün mesleki bir başarı elde ettiğini ne de özel hayatlarına bir yardımı dokunduğunu görmedim. işlenen suçlar hakkında ne bir düşünce, ne bir öneri hiçbir şey yok. varsa yoksa "gidin yakalayın onları", "onu bulmadan dönmeyin çocuklar" vs. şaka mısın sen rıza baba!
özellikle askerde arka sokaklar deli gibi izlendiği için tanıma fırsatı buldum. bir kere berbat dizi ama mecburen devamlı izlenince sardırıyor.o değilde ben noel baba ile çok benzetiyorum. *
-al bunları al al al.
-hoho ho al yavrum hoho.

(bkz: rıza baba vs noel baba)
her elemanı komiser olan polis şefi, o kendisine rıza baba denmesini istiyor.
adamın rızanın teki çıktı pislik baba. yok lan öyle değildi, adam pisliğin teki çıktı rıza baba. evet o rıza baba bu rıza babadır..
özel harekat, cinayet, narkotik, terörle mücadale, ahlak, asayiş, ulusal güvenlik gibi yüzlerce elemanı olan şubelerin işini sadece 7,8 kişilik gibi bir grupla yapan saçmasapan bir başkomiserdir.
koskoca baronun illuminati tarafından gözden çıkarılmasıyla düştüğü haldir.

(bkz: mehmet karahanlı)
önüne gelene "evlat" diyor.
(bkz: hadi bitirelim şu işi)
en son emniyet amirliğine terfi etmiştir, aslında çoktan emniyet müdürlüğüne terfi etmesi gerekmektedir, istanbul il emniyet müdürlüğünde hiç bi amirin olamayacağı kadar saygınlığa sahiptir.
(bkz: adam pisliğin teki çıktı rıza baba)
bu adamın* mehmet karahanlı yani nam-ı diğer baron olduğunu unutup çok dalga geçiyorlar...
adam illuminati dikkat edin...
adamın pisliğin teki çıktığından ilk haberdar olan şahıs.
(bkz: teki pisliğin çıktı rıza baba adam)
arka sokaklar dizisinde baş komiser şesi fln ... bu arada hiçte yanılmaz kendisi ... hep haklı çıkar hep kazanır ... masumların ölmemesini kotulerin kaybetmesini iyilerin kazanmasını saglayan önemli bikişidir rıza baba...
ileride mezarına çaput bağlanıp, mum dikilmesi işten bile değildir.
(bkz: telli baba)
(bkz: kuyruklu baba)
(bkz: nallı baba)
rıza baba ve ekibi olmasa istanbul' un halini düşünemiyorum.
nefret edilen ve edilmesi gereken dizi(nin) karakteri.
bu ülkenin akasya durağı'ndan sonra görebileceği en boktan kanal d dizisindeki bir karakterin adıdır.
(bkz: bakıyorum da keyifler yerinde)
gta'da aranma seviyesi son yıldıza gelince rıza baba ve ekibi geliyormuş.
çok değil az bir miktar üst modeli için;
(bkz: dünyayı kurtaran adam)
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar