1. 1.
  (bkz: füze)
  ... karga
 2. 2.
  halit çıkman (vokal), gokhan cevir (gitar), kutay eroktay (bass), demir alper hastürk (davul) adlı kişilerin oluşturduğu izmirli müzik grubu. http://www.myspace.com/roketband adresinden şarkıları dinlenebilir. mehmet turgut'a verdikleri poz cesaretleri için takdir etmeli : http://mehmeturgut.devian...com/art/roket-IV-87883024. yalnız solistin çükümle söylüyorum der gibi bir havası var*. Anladığım kadarıyla ilk albüm/demolarının adı "atar"dır. (bkz: roket atar)
  ... dugu
 3. 3.
  izmirli bir hardcore/alternative grubudur. grup, birçok eleman değişiminden sonra bugünkü halini almıştır. vokalde halit çıkman, gitarda gökhan çevir, bass gitarda kutay eroktay, davulda demir alper hastürk yer almaktadır. grup, bu elemanların yanında, keman, klavye vs. gibi yardımcı enstrümanları kullanan profesyonel elemanlarla da çalışmaktadır. 13. roxy müzik ödüllerinde finale kalmışlar ve billboard özel ödülünü almışlardır. vokal halit çıkman, daha önce de deeplarynx adlı bir grupla kral tv'de konusarock'a konuk olmuştur. grup, çalışmalarına devam etmekte, cem adrian ve mehmet turgut'la profesyonel anlamda çalışmaktadır.
  ... sonika
 4. 4.
  aslında kontrol edilebilir bir bombadır.

  sadece tepkime, "patlama" yerine kontrollü bir "yanma" şeklinde gerçekleşir, oluşan güç tek bir noktadan dışarı verilerek aksi yöne bir itiş kuvveti sağlanır.

  (bkz: kaçış hızı)

  bu nedenle ateşlenen bir roketin kompozit yakıt tanklarını durdurmak mümkün değildir.

  örnek olarak aklıma apollo modüllerini uzaya gönderen saturn v roketleri gelmektedir.

  ayrıca alakalı olarak;

  (bkz: katı yakıt)
  ... double cross
 5. 5.
  lise çağlarında öğrencilerin vazgeçilmezi olan 3 liraya içinden 40 adet çıkan sigaralardan her birine verilen isimdir.
  ... umtcn
 6. 6.
  roketler, atış sırasında mekanik olarak yön verilen mermilerdir; yörüngelerinin başlangıcında özitimli olarak yol alır, daha sonra yalnızca balistik yasalarına uyarlar.
  roketlerin ilk hareket sırasında patlama gerektirmemesi, geri tepme sorununu ortadan kaldırdığı gibi, hafif atış gereçlerinin kullanılmasına da olanak verir. günümüzde yapılan güdümlü roketler gerek havada gerek karada kullanılan etkili silahlardır. güdümlü roketlere, boy ve erimlerinin büyüklüğüne göre "güdümlü mermiler" "füzeler" vb. adlar verilir.
  ... lavman seti
 7. 7.
  törenlerde ya da kutlamalarda kullanılmak üzere çinlilerin icat ettiği ateşli düzenek. 14. yüzyılda avrupa'ya ihraç olmuş, bilumum savaşta kullanılmıştır. mühendisliğin gelişmesiyle birlikte, uzay teknolojisinin temel zamazingoları arasındaki yerini almıştır.
  ... dumlu
 8. 8.
  osmanlı'da lagari hasan çelebi tarafından icat edilmiştir.
  ... loveatthefirstsight
 9. 9.
  sovyet malı rpg-7 nin esas adıdır.
  ... blackhawk
 10. 10.
  fezaya yükselmeye programlanmiş alet ü devran.
  ... batmanli batman