bugün

s. stallone 'nin müthiş beyfendi bir boksörü canlandırdığı başarılı bir film. bu filmde apollo adlı poposu kalkık boksörün hakkından gelmektedir.filmdeki dövüş sahnelerinden ziyade rocky karakterinin hayata duruşu takdire şayandır.
(bkz: yo adrian I did it)
serinin en güzel filmidir.
ilk filmdeki martin scorsese'yi alt eden, toplumsal sorunları hiciv eden, dertleri olan, kenar mahalle ezik boksörü havasını korur, ama aynı zamanda da finalde kazanır.
filmde ilk yarı yukarda anlatılan rocky filmini hatırlatır; ta ki adrian'ın "win rocky win" demesine kadar.... film bundan sonra herşeyden rövanş alan canavar boksörü izletir. gaza getirir...
aynı varoş inek şaban'ın zenginden rövanş alan filmleri gibi..
kısacası başarılıdır, her iki durumu da aynı filmde birleştirdiği için..
sıkıntılı anlarda izlenmesi gereken terapi filmlerdendir. ilkinden bile iyidir. "what a comes backs" dediğimiz filmdir. euro 2008'deki türk milli takımı gibidir, tam ümitler tükenmişken, hikaye yeniden başlar...
serinin en dramatik filmidir. iyi niyeti ve eğitimsizliği yüzünden alay edilen rocky'nin, kendisini rövanş maçı ile dağıtmak isteyen apollo'yu yenerek yükselişi konu edilir.*
Sonundaki dövüş sahnesi izlenmeye değerdir.
ilk filmde yakalanan psikolojik atmosfer 2. Filmde adam gibi iş bulamadım,adam olmak istiyorum, niye okumadım ben diye göze sokularak yapılmaya çalışılmıştır, her ne kadar göze sokulsa da pek fena olmamıştır reklam çekimi sahnelerinin sırıtması haricinde. Kendisi serinin 3. en iyi filmidir 1-6-2 şeklinde. haliyle rockyi anlatan en iyi 3. filmdir de.
meraklıları için şu an itibariyle samanyolu tv'de başlıyor...
meraklıları için an itibariyle samanyolu tv'de yayınlanmaktadır.
kim ne derse desin sezai abimizin sesi (bkz: sezai aydın) slyvester stallone'ye çok yakışıyor. bunu bu akşam bir kez daha görmüş olduk.
samanyolu tv bir yıl önce de rockyi veriyodu hala bıkmamış anlaşılan. ne diyelim inat da bir murattır.
en iyi devam filmleri kategorisinde önlere çıkabilecek bir filmdir.
rocky ilk filmde martin scorsese ve robert de niro imzalı taxi driver filminin önünde oscar'ı kucaklamıştı. ancak filmin sonunda maçı kazanamıyordu.
bu filmde, işte o maç rövanşta kazanılmaktadır.
filmin kırılma noktası ise; adrian'ın "madem boksu seviyorsun, dövüşmeyi bırakmıyorsun, o zaman bu maçı kazan" demesi, rocky'nin bu sözden sonra çalışmalara başlaması, ve sonda "adrian bak kazandım" diye bağırmasıdır.

(bkz: win rocky win)

(bkz: adrian i won)
mickey-"kim o?"
rocky-"avon satıcısı"
diyoloğunu içinde bulunduran nefis filmdir.
Stallone bu filmle birlikte senaristliğin yanı sıra yönetmenliğede el atıyor ve film daha kişisel bir hal alıyor. Çoğu sahnede izlediğimiz kişi Rocky mi yoksa Stallone mi anlayamayız. Bu filmde Stallone'yle ilgili çok şey öğreniriz örneğin, klas arabalara olan tutkusu, hayvanlara olan düşkünlüğü (bunu ilk filmde de görüyoruz), giyim tarzı, en sevdiği rengin sarı oluşu ve daha nice ayrıntı. ilk kez yönetmenlik yapıyor oluşunun verdiği acemilik filmde kendini baya bir belli ediyordu. Filmin gereğinden uzun ve sıkıcı kısımları var örneğin ve bazı kısımları açısından neredeyse ilk filmin taklidi, örneğin antreman sekansıyla, ama herkesin kendisine eşlik ederek koştuğu o meşhur sahneler elbetteki çok güzel ve maçın sonunda Apollo Creed ile birlikte aynı anda yere düştüğü o muhteşem 10 saniye(!) ise tam anlamıyla soluk kesici ve Stallone'nin bir yönetmen olarak o sahnedeki stres ve heyacanı çok iyi verdiğini belirtmek gerek.
şu an beyaz tv de yayınlanmaktadır.
3 gün önce rocky balboa 2 gün önce creed dünde rocky 1 i seyrettim. Bu günde 2 yi seyredecektim tv veriyormuş. Hep bu tarz tesadüfler bana denk geliyor.
Adrian'ın hastanedeyken "win" dediği sahnede başlayan müzik ve sonrasındaki antrenman sahneleri sinema tarihinin en taşaklı sahneleridir.