1. 1.
  ister (bkz: 29 aralık 2011 uludere de köylülerin bombalanması) diyin, ister (bkz: 29 aralık 2011 kaçakçı pkklı grubun imhası) diyin 30 civarı insanın öldürüldüğü ve türk silahlı kuvvetlerinin belki bilerek, belki de yanlış istihbarat sonucu türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına yaptığı katliamdır.
  benim fikrime gelirsek oradaki insanların pkklı olmadıkları gün gibi ortada. pkk son zamanlarda verdiği kayıplardan sonra o kadar kalabalık bir grubu göz göre göre göndermez o saatte sınıra. belki sempatizandır bilemezsin ama fransa'da soykırım yok diyenlere verilen cezayı eleştiriyorsan, bağımsız kürdistan isteyen herkesin öldürülmesini de eleştirmelisin. bazı kaynaklar amerika'nın verdiği istihbarat sonucu olan bir olay diyor, bazı kaynaklarda ise gülyazı alay komutanlığının "vurmayın onları onlar pkk’li değil kaçakçıdırılar." diye uyarmasına rağmen uçakların bölgeyi bombaladığı haberi veriliyor. şimdi bütün siyasi düşüncelerinizden ve milliyetçi kafalarınızdan kurtularak kendinize şunu sorun: "aç kalmamak için, ailesine bakabilmek için, gecenin bir yarısı o soğukta mazot kaçıran o insanlar (ki çoğu lise öğrencisi deniyor) ölmeyi haketti mi?"
  #14090501 :)
 2. 2.
  hayatını kaybedenlerin büyük bir kısmının da 18 yaşından küçük olduğu katliamdır. ayrıca devlet bahçeli ölen kişilerin "fırsat düşkünü ganiment avcıları" olduğunu belirtmiştir. sonra da bu adam fransa'da ermeni soykırımını reddetti diye tüm mallar "sonunda dürüst bir politikacı" diye konuşurlar. lan ben bu milleti valla anlamıyorum. nasıl bu kadar vicdansız ve unutkansınız siz ya?
  #15133119 :)
 3. 3.
  mezopotamya eşeklerinin uydurmuş olduğu sözde katliam.

  kaynaklarda böyle bir katliam geçmez, zira böyle bir yer yoktur.
  #15133208 :)
 4. 4.
  isme bakarsak polonyada gerçekleşmiş olabilecek katliam.
  #15133266 :)
 5. 5.
  sırf adının kürtçeleştirildiği için yok sayılmak istenen katliamdır. O bombalar "yanlışlıkla" Muğla'ya, Manisa'ya düşmüş olsaydı ismi sırf Türkçe diye daha mı çok ses çıkarılacaktı? Orada ölenler devletin "göz yumduğu" kaçakçılardır.
  #15159589 :)
 6. 6.
  çocuklarımızı öldürdüler ve bundan büyük zülmü tanımlayamıyorum. hafzalam izin vermiyor buna. ancak ağıt yakabiliyoruz. mevlana'nın ağıtı gibi;

  padişah bu acıyı duysaydı;
  göz gece demez gündüz demez ağlardı,
  gökler yıldızlara, güneşle, ayla
  gece demez gündüz demez ağlardı.
  padişah bakardı ününe,
  tacına, tahtına, tolgasına, kemerine,
  gece demez gündüz demez ağlardı.

  Zaloğlu bu zülmü görseydi,
  ecel bu çığlığı duysaydı,
  cellâdın yüreği olsaydı;
  Zaloğlu savaşa, yiğitliğe ağlardı,
  ecel bakardı kendine ağlardı,
  cellât, yüreği taş olsa, ağlardı.
  #15780844 :)
 7. 7.
  konu çoğu daha çocuk 34 masum insanın savaş uçaklarıyla katledilmesi... hükümetin anlı şanlı bakanları ve apoletleri büyük beyni küçük generaller, haberciler "ama onlar kaçakçıydı, yargılanacaklardı zaten" demeye getirdiler.yaramıza bir de aşağılanmayı eklemek istediler zahir.
  (bkz: yaraya aşağılanmayı eklemek)
  #15780894 :)
 8. 8.
  katliamdır. vahşettir. insanlık tarihinde kapkara harflerle yazılmış bir utanç vesilesidir.

  hatırlanacaklar.

  katlettikleri çocuklarımızı suçlayanları, onlar kaçakçıydı diyenleri hatırlayacağız.
  en büyük erdemleri padişahlara keşmerlik edenleri hatırlayacağız.

  tıpkı "çırak" sevicilerin dillerine pelesenk ettikleri "ama asıl suçlu başkalarıdır" temalı cümlerlerini hatırlayacağımız gibi...
  #15780948 :)
 9. 9.
  vahşileşen insanların neler yapabileceklerinin kanıtıdır. bu vesileyle hatırladım:

  albert camus demişti; "insanların geleceğe kapalı yaşamaları ilk kez bugün olmuyor elbet. Ama, insanlar eskiden konuşarak bağrışarak bu duvarı aşarlardı. Kendilerine umut veren başka değerleri yardıma çağırırlardı. Bugün kimse konuşmuyor (eski söylediklerini yineleyenlerden başka), çünkü, dünyayı sürükleyen kör ve sağır güçler, öğütleri, haber vermeleri, yalvarıp yakarmaları dinleyeceğe benzemiyor. Şu son yıllarda gördüklerimiz bizde bir şeyi kırdı. Bu şey, insanın güvenidir; o güven ki, insanlığın dilini konuştuk mu bir başkasından insanca karşılık göreceğimize inandırırdı bizi. Gözlerimizin önünde yalan söylediler, insanı küçülttüler, öldürdüler, sürdüler, işkencelere soktular. Ve hiç bir kez, bunu yapanlar, yaptıklarının kötü olduğuna inandırılamadı. Çünkü, kendilerine güveniyorlardı. Çünkü, soyut bir kafa, yani bir ideolojinin adamı başka bir şeye inandırılamaz."
  #15780975 :)
 10. 10.
  PKK nın yeni mücadele yönteminin işbirlikliçileri tarafından hayata geçirilmesini hızlandırma senaryosunun adıdır Roboski yada Uludere katliyamı.Neden özür dilemediler çünkü emir öyle almışlardı asla da dilemezler.Dünya kamuoyu ''bakın işte katliam yapıyorlar' diyecek PKK ona malzeme lazım şimdi oda hergün kaçmadan saldırıyor kim verdi onlara bu desteği bu silahları?
  #17006807 :)
 11. 11.
  tarihe, 30 kaçakçının infazı diye geçecek olan, sınır tecavüzü karşısında etkiye tepkidir.

  etkiye tepki anladın mı?
  #17006819 :)
 12. 12.
  memleketin her yerinde sanki kullanilan malzeme bakkalda satiliyormuscasina cogalan bombalama ve terör eylemlerinde kullanilan cephanenin katir sirtinda pkklilarca huduttan sokuldugunu bilen lakin isine bunu söylemek gelmeyen götverenin katliam yaftasi yapistirdigi hadise. Maksat belki azalan milli müdafaayi tamamen sabote etmek. Peki pezevenk evladi devlete roboski (roboskini sikeyim lan ne roboskisi uludere) olayinda hesap ver diyorsun da ayni iradeyi tuncelide bomba patlatip sivil de öldüren kahpe kasiginda yatmislara sizin yarattiginiz güvenlik meselesi yüzünüzden uluderede insanlar öldü diye hesap sormaya niye yeltenmiyorsun. e haklisin ben de orospu evladiyim onlar gibi demek orospu evladi da olsa bir nebze gücüne gidiyor haliyle.
  #17006892 :)
 13. 13.
  göç eden çakal kuşların, kartal sürüsüne yakalandığı katliamdır. güzel bir olaydır katliam değildir. sadece malum kişilerin olayları abartmasıdır.
  #17258900 :)
 14. 14.
  Şakşakçılarının "roboski katliamı" diye osuruk sesinin yazıyla ifadesi gibi uyduruk bir şekilde anıyor olmaları bile, ne kadar yerinde bir iş yapıldığının göstergesidir. Tabutlarının hangi paçavraya sarılı olduğunu unutmadık.
  #17572456 :)
 15. 15.
  mazlum-der'in hazırladıyıp youtube'ye koyduğu video konuyu kilitlemiştir. insan,gözlerinden süzülen iki damla yaşa engel olamamaktadır. ilgili video için (bkz: (vid #57583))
  #17702029 :)
 16. 16.
  Ömür boyu unutulmayacak en acı katliamdır.
  #17738708 :)
 17. 17.
  bugün yıldönümü olan katliamdır.

  mesleği, politik görüşü her ne olursa olsun, savaş bölgesinde silah gölgesinde yaşayan 'kaçakçıya çıkmış adımızdan' öte anlamlı bir sıfatı olmayan* 34 bedenin üstüne bombalar yağıyor, 34 beden yüzlerce parçaya ayrılıyor, binlerce parçada can buluyor. devlet milyonlarca lirayı tazminat diye yatırıyor, paralar tek kuruşuna dokunulmadan hala bankada yatıyor. encü'ler razı tanesi 50 liradan günde bir bidon mazot satarak geçinmeye. istedikleri şey cevap, neden yaptınız, kime yaptırdınız, nasıl yapabildiniz? çünkü korkuyorlar orda yaşayan her bi insanı yoketmeye niyetlenmiş binlerce kurşunun namluya tırmanıyor olmasından, her an her an...
  #18035837 :)
 18. 18.
  başbakanın gerekirse özür dilerim dediği ama dilemediği, soruşturma açılan ama sorumlusu bulunamayan, kaçakçı gibiler ama aslında teröristler denilip mazur görülen katliamdır.
  #18035891 :)
 19. 19.
  memleket ırkçılarını gün yüzüne çıkarmış devlet katliamını gözlerimizin önüne sermiştir!

  34 insan katledilmiş ama katiller devlet tarafından saklanmaktadır! Elbette her şeyi bir bedeli var ve bu bedel gerçekler ortaya çıktığında ödetilecektir.

  Üstüne üstelik katleden devlet, anmayı da yasaklıyor!
  memleket toprakları dediğiniz topraklarda insanlar göz göre göre katlediliyor ve birileri kalkıp iyi olmuş kaçakçılar diyor! Yaklaşımı bu! Bu insanlardan öğrenilecek bir şey olabilir mi? Bu kan emici pisliklerden bir şey öğrenilebilir mi?

  Ölenlerin toprağı bol olsun, hesabı er ya da geç sorulacaktır!
  #18035901 :)
 20. 20.
  katliam kelimesini bir tarafa bırakalım önce, roboski ne amk? *

  uludere nin tam olarak nesini beğenmediniz. lan şöyle bir savunma mı var, - son kez yapıyolardı bi daha yapmyacaklardı öhüühüühü -

  bu adamların pkk lı olduğu gün gibi ortada. özür dilerse başbakanın da.. neyse.

  bazı totoşlara göre katliam olabilir. şahsen ben bu şekilde olacaksa nicelerini diliyorum. *
  #18036037 :)
 21. 21.
  pkk ve yabancı istihbarat örgütleri tarafından ordunun önüne terörist diye sunulan ve bombalanan insanların öldüğü olay. aynı olaydan bir tane daha yapılmaya çalışılmış lakin bu sefer görüntüleri izleyen subay bu tuzağa düşmemiş.
  #18036066 :)
 22. 22.
  1.yılında fransa alevi federasyonu tarafından da kınanan katliam.
  #18042703 :)
 23. 23.
  yok soykırım mk. tayyip erdoğan'ın, sınırdan kaçakçılık yapan masum kürtlerin katledilmesi için verdiği emrin sonucu olan katliam. ermeni soykırımı ile birleştirilip, mümkünse toprak ile tazminat ödenmelidir.

  ermeni ve kürt terörist dolup taşan itüsözlük'te bunları yazdığım için 8 artı 47 eksi aldım.
  #18047220 :)
 24. 24.
  - onlar sadece kaçakçıydı, hem neyle geçinsinler fakirdi onlar bok tc kaka tc - diyenler, şu başlığa bakabilirler.

  (bkz: uludere de ölenlerin facebook sayfaları)
  #18053964 :)
 25. 25.
  ağız köpürterek parti veren zevatın benden sonrası tufan düşüncesizliği.
  #18054189 :)