bugün

kariyerinin sonlarında olsa da kalitesi tartışılamayacak oyuncu.
adamdır.
görsel
şu adamın güldüğünü görmek bile yemin ediyorum mutlu olamama sebep.
Kötü gittiğin zaman da fikrim aynıydı kral.
(#33711322)
Sonuç itibariyle premier ligde 2 kez gol kralı olmuş , istatistikleri ortada bir gol vuruşu ustasından bahsediyoruz. Uzun süre kendisini savunup tam artık ben de ümidimi kestim derken silkindi kendine gelmeye başladı.

Yapılacak şey basit. Topu ceza sahası civarında bu adamla buluştur, zınk diye çaksın. istediği kadar eski gücü, hızı ve kondisyonu kalmasa da gol vuruşu ve golcü iç güdüsü aynen mevcut. Bu özellikler üzerinde Van persie kullanılmalı.
Adam zaten süper geldiğinden beri söylüyoruz neticede bugüne kadar böyle oynayamadıysa bu ayıp türk futboluna aittir.
Fenerbahçe li olmama rağmen bala mala attığı gollerle kendisini yüceltmeyi bilen efsane futbolcu.
bu sezon 25 ve üstü gol atacak olan yıldız oyuncu.
bir iki dandik uydurmasyon gol atinca kuşlarin g.tunu kaldiran vasat otesi adam...
O bala göte attığı goller kediciklere girdi ya acı acı haykırışları iki gün sonra bile hala yankılanıyor.

Bundan sonra gol atmasa da epey yeter bu bize.
görsel
gol geliyordu, spikerden "bugün ilk kurtarışı" esprisi geldi rizespor kalecisine.
Geçenlerde gördüğüm, yavaş yavaş hatırdan silinen rüyaya malzeme olan kişilik. Daha fazla ayrıntıyı kaybetmeden yazayım.

Robin Van Persie boktan rüyama nereden, ne zaman dahil oldu şu an aklımda değil. Neyse bi şekilde karşılaştık, yolda yürümeye başladık, bu arada o çat pat türkçe, ben çat pat ingilizce konuşuyoruz. Yolun kenarında bahçelerinde oynayan 6-7 yaşlarında bi kız çocuğu gördük. Biraz eğlendirelim bahanesiyle kız da dahil hafiften top oynamaya başladık. Bu arada ben adama çalım falan atmaya çalışıyorum. Çocuğu eğlendirdik az vakit, sonra çıktık yine yola. Herhalde sabah olması hasebiyle Persie ile kahvaltı yapmaya karar verdik. Yine yürümeye başladık, tabi bu arada çat pat muhabbet etmeye çalışıyoruz. Muhabbet bi o kadar boktan heralde bi ara havanın bugün bozuk olduğunu falan söyledi. Ben de havaya baktım bulutlu. Diyebildiğim tek cevap sağlam 20 30 saniye geçtikten sonra "maybe rain" oldu. Ulan insan rüyasında bile ingilizce bilmemesinin cezasını çeker mi? Halbuki havanın bulutlu olmasından girip, küresel ısınmadan çıkmak vardı.

Neyse vardık kahvaltı yapacağımız mekana. Benim de o an aklıma Persie ile fotoğraf çektirme isteği geldi. Bu oturdu dışarıya ben de mekana girdim, varsa fotoğraf makinesi veyahut telefon bir kaç dakikalığına alıp fotoğraf çekeceğim. Bi girdim mekana baktım benim sülale Urfalı çiğ köfteciler gibi dizilmiş oturuyor. Lan bir de içlerinde kavgalı olduğumuz akrabalar var, orda bile rahat bırakmıyorlar. Nenem "oğlum ne yapıyon, gel otur" tarzı bi şeyler söyledi. Ben "nene az işim var, birazdan gelirim" dedim. Tüm sülale pezevenk gülüşü gibi bana baktı, niye baktılarsa artık. Dedim hadi bari Persie'nin yanına döneyim, ne sikime ayrıldıysam yanından. Camdan baktım yok mekanın önünde. Tam çıkacağım kapıdan, kuzen girdi içeri. Kendinden geçerek gülmeye başladı. Aq pezevengi normal gülmüyor, götü dağlanmış eşek gibi anırıyor. Hani böyle mahallinin altını üstüne getiren, lanet ettiren, sabah akşam anıran çocuklar olur ya onlar gibi. Bıraktım bunu ben, çıktım dışarıya baktım Persie falan kalmamış ortalıkta. Uyandım tabi sonra. Rüyada da olsa bi fotoğraf çektirmek nasip olmadı be nasıl şanssa. O kuzene de ayrı bi gıcık oldum tabi. Şerefsiz rüyamın içine etti.
Galatasaray'a attığı golü paylaşMIŞ lakin yayıncı kuruluş digitırk telif hakkı ihlali nedeniyle videoyu sildirmiş.

http://www.milliyet.com.t...ahce-2352936-skorerhaber/
Bugün Beşiktaş'a gol atacak oyuncu. Vaziyet alın.
fenerbahçe'nin servet çetin'i.

kameralar ne zaman zoom yapsa, adam sümkürürken yakalanıyor. midem kalktı mk!
görsel

Tosic e sallayanlar mikrofona konuşsun.
Kırmızı kartlık hareket yapan futbolcu.

Bizler tiner müptelası olmadığımız için doğru yanlış farkını ayırt edebiliyoruz. Kırmızı kartlık hareket yapıp rakibini sakatlamaya çalışan tosic gibi bir kasaba methiye düzen savunan uçucu madde bağımlıları anlayamaz. Ayılın gelin lan.
burnundaki sümüğü bi atamadı aq kekosu. ayağına top geliyor gidiyor o el yine burunda.

not: fenerbahçeliyim
kendisi fenerbahçe kariyerinde, dönemin teknik direktörünün sebebi de olmasıyla formundan düşmüş, kadro istikrarı yakalayamamış, yaşından ötürü hızını ve enerjisini arttıramayan, fakat tekniği oldukça yüksek futbolcudur.
taraflı tarafsız herkesin kabul edebileceği dünya futboluna katkı sağlamış fakat yaşı ve performans düşüklüğü ile fenerbahçe de bekleneni veremeyen hollandalı yıldızdır. ne olursa olsun benim hala beklentilerim vardır. en kötü zamanı bile olsa fenerbahçe nin adının duyulmasinda payı yüksektir. ooo robin van peeersiee.
bugün 2 gol birden atmış olan uçan hollandalı.

görsel
Mac sonunda panenka attığı icin kaleciden özür dileyip formasini hediye etmiş ve ne kadar büyük bir futbolcu olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır.
Gol attıktan sonra insanlara "mersi van persie" dedirten oyuncu gibi oyuncu.
dedesi 96 yaşında vefat etmiştir.

http://www.hurriyet.com.t...0349790&utm_term=post