bugün

Bir fenerli olarak galatasaray'ın şu anki haline üzülüyorum, bunun baş sorumlusu mancini! Onun hemen ardından ünal başgan.
botoksla beraber sikti takımı eyledi viran.
galatasaray'a gelmeden önce de sevmediğim, başarısız bulduğum bir teknik direktördü. galatasaray'a geldiğinde karizma adam dedim, ahaha atkı dedim saçma sapan sebeplerle kendimi avuttum ama içten içe başarısız olacağını biliyordum. hiç umut vermiyor geldiğinden beri tahmin ettiğim gibi. sezon sonu pılını pırtını toplar gider diye umut ediyorum. yerine ne zaman "galatasaray teknik direktörü kim olsa iyi olur" diye düşünsem ilk aklımdan geçen adam olan mircea lucesu gelsin isterim ama lucescu zor, lucescu dışında türk bir teknik direktör gelmesi daha mantıklı olur, aklıma ilk olarak şenol güneş geliyor. en iyi seçim o olacaktır diye düşünüyorum.
SERi EKSiLEYiN.
''onlar hakkında pek de konuşmayı düşünmüyorum açıkçası. mancini takımlarını çözmek çok zor. çok farklı taktiklerle oynayabiliyor, bir günü, diğer gününü tutmuyor. bugün bir sneijder'i öne aldı, sonra burak'ı kenarlarda oynattı. bazen 3'lü oynatır, bazen 4'lü, bazen 5'li."

—coze morinyo
sağolsun dün yine kadro değişikliği yapma huyundan vazgeçmeyerek sabri yi sol kanata hapsedip telles i kenara almış, A2 takımından berk ismail i 11 de sahaya sürmüş ve melo-selçuk-ceyhun üçlüsünü birlikte oynatarak takımın hücum gücünü iyice aşağıya çekmiştir kendisi. haliyle tüm yük sneijder e bindi ve adam savunmadan başını kaldıramadı.

hakan ı stoperde oynatmak yerine chedjou yu orada değerlendirip yekta veya veysel i 11 de değerlendirmesi gerekiyordu. bu adam gs yi rezil ediyor ve dikkat ederseniz sneijder veya drogba nın oynadığı maçlar götünü kurtarıyor. sezon sonunda yaptıklarına teşekkür (!) edilerek kendisine yol verilmesi büyük bir adım olacaktır.
Dünkü maçta benle devam etmeyi düşünüyorsanız göreceğiniz futbol bundan çok da farklı olmayacak demiştir.
Biri kağıda oyuncuları kendi mevkilerinde oynatması gerektiğini yazıp versin eline. Zira muslera hariç kimse kendi mevkisinde oynamamakta.
her defasında aynı şeyi yapıp farklı sonuçlar beklemek aptallıktır. del bousce, hiddink, reikard, mançini... avrupada büyük takım çalıştırıp para için türkiyeye gelen hocalar bizim takımları çalıştıramaz. zaten küçümsüyorlar, ezikliyorlar. azıcık kafa olsa hagiyi getirirlerdi, yılmaz vuralı, şenol güneşi getirirlerdi. şimdi bu adamın gitmesini herkes istiyor. ama göndermek için bile 10 milyon dolar harcanacak. al sana süper yönetim, al sana işl adamları.
Dünyaca ismini duyurmuş olsa da Galatasaray'da ne yapacağını bilemeyen teknik direktör. istikrarı bir türlü sağlayamadığı için boktan kurtulamadı hala. Bence bu adam çok yanlış zamanda geldi ve adını bir nevi kirletti. Sahaya kağıt göndermekle komik düşüyor bu adam. Galatasaray'da istediği sistemi tam oturtabilmesi için çok uzun zaman geçmesi lazım. Ama bu ülke insanı bunu bekleyemiyor.
Manciniden çok futbolcular kabahatli oynamıyorlar arkadaşım mancini ne yapsın.
Musleraya bakıyorsun eskisi gibi değil ama kötüde değil
Eboue fatih terim dönemiyle mancini dönemi arasında evrim var yerden kalkmıyor takımı sabote eden isimlerden 1.
Chedjou elimizde patlayan stoper. Ujfalusinin çırağı olamaz hantal.
Semih bu sezon saatli bomba. Eskisi gibi değil.
Telles bu takımdan ileriye dönük umutlarımızdan biri ama orta yapmayı öğrenmeli artık.
Selçuk fatih terim dönemiyle mancini dönemi arasında büyük uçurum olan adam. Manciniyi sabote ediyor.
Melo ilk geldiğinde nasılsa şimdide aynı. Alandan verenden allah razı olsun.
Yekta ayağında iyi top tutan oyuncu fatih terimde şans bulamıyordu mancini değerlendiriyor.
Hajrovic tam bir balon. Patladı elimizde. Ama eminim yurtdışına gitsr amrabat gibi kariyer zirvesi yapar. Amrabatı görüyorum bu adamda resmen.
Sneijder takımın gol yükünü çeken adam. Sneijder yoksa gol yok. Futbolu gerekiyosa burda bıraksın.
Burak bu adamda guiza gibi 3 sene kariyer olarak zirve yaptı yoktan varoldu resmen trabzonda yakalayabilecegi bütün başarıları yaşadı ve patladı resmen. Ama manciniyede söyleyeceğim tek laf buraktan kanat yaratmayı bırakması.
Umut tam bir kazma. Bu öküz nasıl geçen sene 10 gol attı insan hayret ediyor. Sadece koşuyor.
Drogba ise efsanedir yaşından dolayı teşekkür edilip yollar ayrılmalıdır. Hr sadece drogbaylamı Hayır tabiki eboue, chedjou, hajrovic ve umut kesin olarak gönderilmeli. Mancini gidecek yerine kim gelecek lucescu mu kimi getirecek bu adam 6+0+3 sisteminde shaktar Donetskin yarısı Brezilyalı. Onun sistemi türkiyede tutmaz. Fatih terim demeyin molotofla yakarım. Direktörlerden çok TFF Başkanı istifa etmeli etmezsede yabancı kuralını değiştirmeli. Diyeceklerim bukadar. Çok konuştum biliyom amk ama takımın durumu bu.
gitmesi istenilen teknik direktör.

taraftar haklı hoca. gitmelisin. trapattoni olmalısın, lippi olmalısın sen. senin gibi insanların hakkı budur. senin gibi insanlar adamdır.

bakma burda fatih terim diye ortalığı ayağa kaldıranlara... fatih hoca ilk dördünü fener'e yediğinde onlar yine öyleydi. mevzu o değil.

bak hoca... sen bu dünyadaki çok az insan topluluğundan birisin. yabancısı olduğu topluma veya topluluğa gidip bu yanlış, bunu yapmayın diyen, düzene karşı çıkan çok az insandan birisin.

senin bu takımın üstünde emeğin var. başarısız oldun, olmadın, siktir et. bazen başaramayacaksındır zaten. bazen zaten öyle.

o yüzden git hoca... futbola ihanet etmeyen, işini seven, gerçekten faydan olsun isteyen biri olarak lütfen git.

senin yolun açık. milan'ı, inter'i hepsi kapında... bizse maçlara fesat karıştıranları başımıza kanaat önderi yapan toplumuz. bizden bir yol olmayacağını en iyi biz biliyoruz ama sen daha anlamadın.

lütfen git ve futbol için bir şeyler yap.
türk futbolunda başka bir lucescu, bir del bosque, bir löw vakası olma yolunda ilerleyen teknik direktör.

buradan giderse muhtemelen bundan sonra inter, milan veya italya milli takımının başına geçer ve yıllar sonra kupalar kaldırdığında bizde her zamanki salaklığımız ile deriz ki " ulan bu adam zamanında türkiye' ye gelmişti kıymetini bilemedik."

biz buyuz arkadaş bu kadar kıt bir akla sahip futbol ülkesiyiz. bu adamlar bize fazla. bize böyle aslansınız, kaplansınız diyecek, olan düzene sesini çıkarmayacak, oyuncuları dövecek, profesyonelliğin p' sinden bile anlamayacak adamlar lazım.

inşallah ünal aysal ve mancini bizim ülkemizdeki ilkel futbol düzenine karşı çıkar ve bir devrim gerçekleştirir.

aynı rahmetli derwall' in yapmış olduğu gibi.
acilen siktir olup gitmesi gereken teknik direktördür. gerçek galatasaray taraftarı yavşak yavşak sırıtarak,ayağını uzatarak izlediği chelsea maçında notu verilmiştir. ek olarak bu kadar gamsız adam gidip dünya kupası almayı geçtim transfer yapamadığını anlayınca bırakır gider milli takımı.
görsel
karizmasıyla futbol bilgisi arasında dağlar kadar fark olan italyan t. direktör.
değil tazminat almak, üstüne para verip defolması gereken kişi.
lucescu nun geri dönmeme riskini göze alarak son 4 maçtan alnının akıyla çıkıp bizi şampiyonlar ligine doğrudan göndermesini dilediğim hoca. bunu başarırsa gönderilmeme ihtimali yükselir ama herşeye rağmen teşekkür edilip lucescu alınabilirse tadından yenmeyecektir.

yeter buraya kadar artık sabrın da bir sınırı var...

edit: manevi evlatları sözlükte eksiliyorlar canlarım benim.
takım ligde 2. olursa ve kupayı da alırsa kalacaktır büyük olasılıkla.

neredeyse önümüzdeki seneyi kurtarmak uğruna bunlardan vazgeçeceğim amk.
(bkz: roberto mancini/#21427096)

bu adam gelmeden de epey sövmüştüm kendisine. üzülerek söylüyorum ki; haklı çıktım.

bazı insanlar hala futbolculara yumuşak davranmasından falan filan bahsediyor. peki taktiksel olarak mükemmel birsi mi bu? yani futbolcuları tam zaptedebilse uyguladığı taktikle her takıma 5 mi atacağız? şu an oynanan maça bakarak her futbolseverin verebileceği tek cevap "hayır" olacaktır.

bu gerikezalı kendisini city'de sanıp geniş futbol oynayabileceğimizi sanıyor.(ki city'de de bala göte son anda şampiyon olmuştu) sneijder sol kanat. top ayağına geliyor, pas atabileceği yer yok ve kaptırıyor. orta saha arasında paslaşırken top sürekli kaptırılıyor. takımın en gerideki oyunucusu ve en ilerideki oyuncusu arasında uçurum kadar fark var. dolayısıyla oyun boyunca karşı takım bizi devamlı sürklase ediyor. bak şerefsizim spiker bile "galatasaray çok kopuk oynuyor" diyor. bu adamı yok mu uyaracak bir insan koca kulüpte? sahaya ne kadar iyi dağılırsak o kadar çok iş yaparız mantığı ne amk? ya sinirleniyorum. allah belamı versin sinirleniyorum.

galatasaray'da başarı sağlayabilecek tek insan fatih terim'di. 10 gol yeyip 11 gol atma üzerine oyun oynuyordu. neden? çünkü biz türk takımları defans yapamıyoruz. o yüzden fatih terim "en iyi defans topu oynamakla olur" dedi ve nitekim haklıydı da.

vallahi biz terim'i özledik.

edit: görsel
eğer bugünkü maçı çeviremeyecekse istifa etmesi elzem olan teknik adam.
istifa etmiş zaten sadece şafak sayıyor o da yönetim de.
yüzünü sikiyim git artık şu takımdan be.
bir fenerbahceli olarak bu sezonu 2.likle bitirip türkiye kupasını almasını dilediğim t.d..alsın ki seneye de takımın başında olsun kredisi olsun..eğer bu giderse luce gelir ki hiç iyi bi haber değil bizim için
Taaa vaktiyle demiştik 300 milyon euro harcayıp city yi bile adam edememişken Galatasaray a ne verecek diye. Devam etmenin bi anlamı yok. Hemen kovup Türkiye kupası finaline tugay ile çıkılması lazım. Mancini varken finalin favorisi bence eskişehir.