bugün

bir zamanlar popüler olan aterilerde oynanan zevkli, basit ama güzel bir yarış oyunudur. arabanız kırmızı ferraridir. benzininiz bitene kadar finishe varmak zorundasınız. eğer diğer arabalara ve duvara çarparsanız deponuzdan aynı zamanda sürenizden 5 eksilir. hiç çarpmadan devam edebilirseniz superman yanınızdan geçer +1000 puan kazanırsınız.

jiiiuuffffşşşş

+ himmeet yine iyi iş çıkardın len eferim, senin onuruna uçuyom bak.
- ooo eyvallah abi sağolasın.. lann!!! (çaaat)... ya süpermen abi bi zittirgit ya, sana bakıyom diye girdim adama
+ ehehe nazar değdi, neyse.
micro genius'larda oynanan efsane oyunlardan. zaten başka ne vardı ki? bir tank bir mario bir de road fighter.
şerit değiştiren arabaların yarattığı tehikeler dışında yolda kapağı kapatılmamış çukurlar yüzünden araca "kıç attırdığımız" oyundu. deniz kenarında geçen bölümünde yolu darlaştırmışlardı o bölüm daha da zordu.
çarptığınız yöne doğru hareket ederseniz arabanızın kayması durur ve düzelirdi. hey gidi günler hey.

http://www.oyunsofrasi.co...0/road-fighter-atari.html
kamyonlara denk geldiğiniz zaman dolaylı olarak yolda bir bariyerin olduğu ikazı gelirdi.
küçükken en sevdiğim atari oyunuydu. bir bölümü vardı * daracık bir yoldan gidilen bir bölümde işte o bölüm bu oyunu bitiremememde en büyük sebepti.
küçükken mahalledeki çocuklar oynadığımı duysun diye sesini sonuna kadar açar öyle oynardım. ustasıydım ablamın geçemediği yerleri geçerdim. yine olsa aynı heyecanla oynayacağım oyundur.
kazanmak için birinci olman gerekmez...
ayrıca bakınız; gelmiş geçmiş en güzel oyun
oyuna başlarken 7 mavi arabayla yarışıyomuşuz gibi görünüyo ama yolda birden sarı arabalar çıkıyo en uyuz olduklarımda kırmızı olanlardı.nereye gitsem oraya gelirlerdi.

ilk levelde ki yol bi süre sonra ezberlenmiştir zaten:

önce dümdüz gidin sonra biraz sağ şimdi biraz sol sonra tekrar sağ vs.

3. levele kadar gelmişliğim var. o turu geçeni göremedim henüz, 3. levele gelenler bilir yol dap dardır.
sanılanın aksine basit değil, oynaması en zor atari oyunlardan biridir. küçükken oynarken, sağ taraftaki o sayacı süre sanardık, meyersem benzin göstergesiymiş. yolda çıkan engeller mi dersiniz, hızınızı almış giderken, önünüze çıkıp üstünüze sağ sol yapan arabalar mı dersiniz, hepsi var. birde yolda giderken, herhangi bir engele takılıp kaza yaptığınızda, benziniz 5 tane birden azalıyordu. ulan ne kanser oyundu be. oynaması zordu, ama zevkliydi. eğlenceliydi, zor bilmezdik, engel tanımazdık o zamanlar.

tabi bundan daha zor oyunlarda vardır ki;

(bkz: adventure island)