bugün

Kalın bağırsağın makata yakın olan bölümüne rektum adı verilir ve bu bölümden kaynaklanan kötü huylu tümörlere rektum kanseri adı verilir.
Erken dönemde tanı koyulan kanserlerde iyileşme oranı % 80-90 arasındadır.
iyi huylu poliplerin, yani et parçalarının zamanla kanserleşmesiyle oluşan kalın bağırsak kanserinin önlenmesi için, poliplerin kanserleşmeden tanınması ve cerrahi yöntemlerle çıkarılması gerekmektedir.
radyo ve kemoterapi sonrasında erken evrede yüzde on gibi oranda ameliyatsız yok edilebilen bunun dışında anüs ve anüsten barsak derinligine dört cm kadar mesafelik dokuda yerleşmesi halinde anüsü kurtarma imkanı kalmadığından cerrahi müdaale ile anüsün kapatılarak dışkılamanın barsak ucunun karın duvarından verilerek torba ile yapılması sonucunu getiren illet. çok önemli olan iki olgu basur ile sıklıkla karıştırılarak ölümcül gecikmelere neden olunması ve kan dolaşımı ile akciğere sirayet etme oranının yüksekliğidir.
kötü hastalık. 1 dk google görsellerde arama sonuçlarına baktım. içim dışıma çıkıyordu neredeyse.
Bu hastalıkla hemoroidin farkları nelerdir ? Bir sorum daha var kaç ayda kendini iyice belli eder ? Bilgi sahibi olan yazar arkadaşlar bana yardımcı olabilir mi ?
anneannemin mahallesinde oturan bir badanacı vardı, eşi bu sebepten ötürü ömür boyu torbayla yaşamaya mahkum olmuş. kötü bir hastalık.
iyi huylu rektal tümör diye bir şey de var, buna ise ürolog ve seks uzmanları da bakabiliyormuş.