bugün

16 tanedir. Her biri teklif edilen yeni yasada yazmaktadir. Her biri icin hayir.

X 'ler Evet diyor, o halde ben Evet diyemem kafasi yanlis. Boyle dusunurseniz PKK hayir diyor, o halde Evet demeliyim kafasini hakli cikarirsiniz.

Ayni cevabi bulan iki kisi ayni yontemle , ayni dusunce bicimiyle bu cevaba ulasmak zorunda degil.

Dedigim gibi benim dusunce yontemim basit, actim maddeleri, okudum, korkunc buldum. Hayir'i basicam. Kim ne diyor skimde degil acikcasi.
yol yabdı, köprü yabdı, tünel yabdı, eeeee?

mevcut yetkilerle yapamadığı ne var? rejim değişikliği.
rejimle ilgili sıkıntı mı var? hayır.

güçlü cumhurbaşkanıyla, başbakan çatışıyormuş. cumhurbaşkanı olmaya heveslenirken bana mı sordunuz? hayır.

canın icraat istiyorsa başbakan kalsaydın, ben mi dedim sana cb ol diye? hayır.

tc anayasasında cumhurbaşkanı görev ve yetkileri bellidir. bunu beğenmediğin halde neden cumhurbaşkanlığına soyunmak mantıklı mı? hayır.

90 yıllık cumhuriyet geleneği, hele ki demokrasisi tam yerleşmemiş, tabana yayılmamışken, tek adamın keyfine göre yeniden dizayn edilebilir mi? hayır.

başkan seçildikten sonra pkk açılımını tekrar masaya yatırmayacağının garantisi var mı? hayır.

fetö'yle bizim aramızı bozmuşlar, aslında çok mümin insanlar deyip, kaldığın yerden devam etmeyeceğini garantisi var mı? hayır.

başkan seçilince emine'yi, bilal'i, burak'ı ve hatta torunları başkan yardımcısı ilan edip, sülale devri başlatmayacağının garantisi var mı? hayır.

güçlü türkiye falan hikaye. türkiye bölgesinde zaten güçlü bir devletti. sonra sayenizde maskara oldu.
2016 kpss sınavına girip hâlâ memur olamamaktır.
onu bunu bilmemde başkanlık sistemi tamda hdp'nin isteyeceği bir yönetim biçimi. fikrimce kartlar hdp'nin üstünden oynanmaya çalışılıyor ve onları hayır demeye iten bir güç buzdağının hemen altında. eğer hdp evet deseydi toplumun büyük bir kesimi, son zamanlarda yaşananlardan sonra heleki, kesinlikle evet demeyecekti ki iktidar buna cüret bile edemezdi. yinede dünyada barış.
Çok şey yazılabilirken nolur nolmaz korkusundan hiçbirşey yazılamaması bir nedendir.
Duyarlı bir Türk vantandaşı olmak yeterli sanırım.
an itibariyle ülkede huzur ortamı sağlanıyor gibi gösterilmesi. bu, turkiye'de devlet terörü olduğunun en buyuk kanıtıdır.

referandum sürecine girdigimiz andan itibaren bombalar etkisini kaybetti. kara para aklamak suretiyle ülkeye dolarlar sokuldu ve bu da doların düşmesinde büyük etki gösterdi. her gün 100 konut satışı yapılıyor, turizmde rezervasyonlar geliyor yalanları.

ben size bir turizmci olarak yazayım sultanahmet kan ağlıyor, ıstanbul kan ağlıyor.

forecast denen şey yok, biz onumuzu goremiyoruz. kimse göremiyor. 3'te 2 oranında zarar var ve bu gecen sene de böyleydi bugün de boyle.

simdi bunlar bir tarafa. hayır demeniz için en geçerli neden devleti hayatta tutan 3 erkin bu sistemle bertaraf edilmesidir.

yasama, yürütme ve yargı. bunların tek elde toplanması demek (kimse kimseyi kandirmasin, bu başkanlık sistemi bu erkleri tek adamda topluyor) o adamın iki dudağının arasında yasamak demektir.

parlamenter sistemde dahi hukuk ortaminin hic etmiş bir hükümet, başkanlık sistemiyle her birimizin gotunden kan alır kan.

bir ülkede hukuk neden önemlidir. bu soruyu kendinize gerçekten soruyorsaniz zaten otomatik reiscisinizdir. çocukluktan egitilmeniz lazımdı sizin.

bu arada bir not paylasayim sizinle. bu ülkede chpye oy veren vatandaşların %56'si lise veya üniversite mezunu. akpye oy veren vatandaşların da %33'ü lise veya üniversite mezunu.

yani diyeceğim o ki sizin gözünüzde kitap okuyan adam aman okuyor da noluyor diyorsun ya, bu dünyayı bilgiye sahip olanlar yönetiyor. türkiye gibi ortadoğu ülkeleri hariç.

bırakın ihtisas sahiplerinin dediği olsun, vallahi de billahi de sizi muhafazakar yobazlardan daha cok düşünüyorlar.

evetci kardeşim, sen de gayet iyi biliyorsun ki bu is okumadan olmaz ve sunu da söyleyeyim bugün evet dediğin adamlar yarin senin çocuğun ogrenmesin, okumasin diye ellerinden geleni yapacaklar. hatta bugün dahi yapıyorlar. hayati konuları ders kitaplarından çıkarıyorlar. sana hep bu dünya fani, ahiret için hazırlık yapman ogutlendi ama sen bu dünyanın yaptigin iyilikle, güzellikle test edildiğinin farkında değilsin. o iyilik ve güzellik ancak bilgiyle mümkün olur. teknoloji üretmekle olur. çocuğun namuslu bir avukat, iyi bir doktor olabilirse olur.

iyiliğin de, kötülüğün de yayılma özelliği vardır. yaptığın iyilik yayıldıkça sevabını alırsın ayni şekilde kötülüğün de çıkardığı sonuçlar senin eserin olduğu için cezasını görürsün.

bugün bilgi çağıdır, yarin yine bilgi çağı olacaktır. okuyanların şerrinden bizi rabbim korusun demek gerçeklerle yüzleşmekten korkmaktir ve kolaya kaçmaktır. bu ülkenin aydın insanları, okumus insanlari hayır diyor. ben 22 senedir öğrenciyim, hala da yuksek lisans yapmaya çalışıyorum ve bu maddelerin ülkenin başına açacağı dertleri biliyorum ve hayır diyorum.

gidin bu sefer hayır deyin. tayyip hala ülkeyi yönetiyor olacak, birşey kaybetmeyeceksiniz aksine cumhuriyeti tekrar kazanacaksınız.
5 seçim de oy verdiğim parti hayır dediği için ben de hayır diyorum. biz parti adamı değiliz ataturkcuyuz. zaten atatürk yaşaydı o da hayır derdi. gerçi o olsa böyle bir secim asla olmazdı. ah be atam
Cumhuriyete aykiri yasalar var.
Bakanliklarin kapatilip da tutup tek bi adama verilmesi yanlış.
Sececeginiz milletvekilinin islevi olmayacak.
Padisahlik ya da monarsi diyebiliriz ama sari ampullar buna güçlü Türkiye der.
şu anki hükümet ve yalakalarının kendi pisliklerini temizlemek için sil baştan başlayarak ve dini eylemleri gövde gösterisine çevirerek "evet" oyu istemeleri sağcısı-solcusu, dindarı-ateisti yani herkes için yeter nedendir!
Başkanlık gelince terör bitecek diyorlar.

Peki, 15 yıldır iktidardalar.

Mecliste çoğunluk ellerinde, ne isterlerse yapıyorlar, istedikleri her kanunu anında çıkarıyorlar ve hatta anayasayı bile tanımıyorlar.

Bu kadar güce rağmen hala terör bitmiyorsa demek ki AKEPE de bir sorun var.

Diyorlar ki çift başlılık var bu sistemde.

Kardeşim, 15 yıldır RTE Başbakan ve hatta cumhurbaşkanı iken de ne isterse oldu elini tutan mı var.

Davutoğlu istediklerini yapmadı diye zarttt diye görevden aldı, kukla 1000 ali yi koydu itiraz eden mi oldu?

Sorun çift baş, anayasa vs değil.

Sorun RTE nin işlediği bu kadar suçun hesabının sorulacağı korkusu. Bunun için başkanlık diyorlar.

15 sene de tüm icraatların sonucu karnen kötü ise sınıfta kalmışsın demektir.

Eskilerin bir sözü var "eşşeğe altın semer de vursan eşek her zaman eşektir."

Parlamenter sistem olmadı başkanlık sistemi getirelim. Tamam getirin de "eşek" hala aynı "eşek" ne değişecek peki?

işte bunun için hayır demek lazım.
arap seviciligin son bulmasi, suriyelilerin gonderilmesi, egitim sisteminin duzeltilmesi, akplilerin yargilanmasi, isid hucrelerinin yok edilmesi, avrupayla iliskilerin duzeltilmesi, vs.
recep tayyip erdoğan' ın siyasi kişiliği, tavrı, tarzı, olan biten..

hayır diyoruz işte neyi anlamıyorsunuz?
Evetçilerin hayırcıların hayır deme sebepleri Diye başlık açacak zekaya sahip olmaları benim için yeterli bir sebep.

hayır diyorum. Keşke tek hayırla uğurlayabilsek bağzı sığırları.
Biz onlarca mantıklı sebep sayarız da siz bunları çürütmek için ne saçmalıklar uyduracaksınız onu merak ediyorum asıl.
dün bir evetçiye dedim ki, "bu maddelerden, memleket menfaatine olan tek bir tanesini bana söyle, yemin edrim bir daha tartısmayacam ve evet oyu verecem". diyemedi bir şey. hayır demek içinse, 18 madde sayabilirim oylamaya sunulan. recebi tayyibi erdoğanı değil mesele, maddeler sakat.
Şu an yazmaya kalksak referanduma kadar sürer herhalde.
evet derken sırıtıyo insan, hayırlısı
(#35875090) buyrun.
evetçilerin evet demesi için, fetö ve pkk nın hayır demesinden başka gerekçesi olmadığı için. o tek gerekçe de gerçek değil, inanmayan önder aytaç ile neçirvan Barzani ye sorsun.
Aklım düşünme yetisine sahip.
Diktatörlüğü falan geç gelenin geçenin kandırdığı bi adama ben niye bütün yetkileri veriyim aq.
aynısının 136. versiyonu olan başlığa sahip mevzudur. kaç tanesine yazdığımı hatırlamıyorum bile artık düşün.. mantıklı olanın, hayırlı olanın hayır olduğunun açıklanmasına bile gerek yokken sürekli açıklanmasının istenmesi çok enteresan. hemde her gün 1-2 farklı başlık açarak..
Hayır diyorum çünkü farklı bir yönetim sistemi istemiyorum. Bu kadar kötü olaylar varken çözüm aranacagına hala iktidar kavgası sürdüğü için HAYIR
Bundan 6 sene önce bu yetkileri Abdullah güle verelim desek demokrasi elden gidiyor güçler Birliği diye öterdiniz aynısını ahöet Necdet Sezere verelim desel yine öterdiniz Atatürk bile ikinci meclis ile beraber bu yetkileri reddederken soruyorum siz kimsiniz Allah diye gezenin imanından ahlak diyenin doğruluğundan korkarım ben.