bugün

(bkz: akp anayasasına hayır)
pkklı şerefsizlerle , cenaze milliyetçileriyle , din düşmanlarıyla aynı safta yer almamak için evet demektir.

edit: sözlükte hayır diyenlerin çok olduğunu seri eksilerden anlıyoruz.
anca türk halkı gibi yarısından fazlası salak olan bi halkla olabilirdi ve buda gerçek oldu.
http://www.facebook.com/v...12567592126559&ref=mf
darbecilerle ilk hesaplaşma için evet.
Evet demekle, 27 Mayıs ta, 12 Mart'ta, 12 Eylül de işkence gören, katledilen, kanı yerde kalan bütün gençlerin, bütün mazlumların, mağdurların hesabı sorulacaktır.
referanduma her halükarda evet, referandum oylamasında "evet".
hayır diyenlerin vicdanen ne kadar yoksul olduklarını görmek içimi acıtıyor, üzülüyorum ben.
Gerçekten değişen bir şey olmayacak kendimizi kandırmayalım, 82 anayasası ilk kez değiştirilmiyor zaten 3'de 2si değiştirildi hükümetin değiştireceği 23 maddenin değiştirilmesiyle sadece darbecilerin geçici maddelerde yer alan dokunulmazlıkları kalkacak ancak yine yargılanmayacaklar ;çünkü dava açılsa bile zaman aşımı nedeniyle dava düşecek geçici maddelerden geriye kalanlarda yargı bağımsızlığı ile ilgili maddeler eğer o maddeler hükümetin istediği gibi değişirse yargı bağımsızlığı ortadan kalkacak ve kim iktidar olursa ülkeyi istediği gibi oynatacak.

yamalı bohçaya dönmüş eskisiyle ilgisi kalmamış bir hilkat garibesini yeni küçük değişimlerle daha da garip ve tuhaf bir hale getirmeye neden razı olalım ki köklü bir değişim isteyelim.

Evet diyen demokrat oldu da hayır diyen darbeci mi oldu Memlekete demokrasi geliyor; diye etekleri zil çalan bir adamın, aykırı görüş ileri sürenlere bu denli çemkirmesi acayip yaman bir çelişkidir.
lütfen oy verirken bunları da düşünelim.
neden evet ? sebebi :

yargı kadrolarınıda valileler gibi devletin değil akapenin adamı yapmak için.

başka hiçbir amaç yok . 12 eylülden kuyruk acılıları bu tarihi acılarınıda yüzsüzce kullanıyorlar ayıptır.
35 yıllık chp li vekil ve solun baş isimlerinden oya baydar bile evet diyorken hayır demek anlamsız bence. hayır oyunu kemalistim diyenler savunuyorlar. bunun kemalizmle falan da lakası yok kesinlikle. ülkesini seven herkes evet demeli. o anayasa darbeci zihniyet sonucu yapılmış, baskıcı anlayışın anyasası. bu izleri silmek için evet demeliyiz. demokrat olan herkes evet demeli. sözde demokrasi istemeyi biliyoruz ama sıra referanduma gelince işler değişiyo. anlayamıyorum bir türlü hayır diyenleri ama saygı duyuyorum tabi. herkesin düşüncesi kendine.
gerçek demokrasiye bir adım daha yaklaşmak için: yetmez ama evet diyorum.
(bkz: chp aynı maddelerle anayasa hazırlasa akp ne derdi)
yüzde 60-65
türkiye' nin en saygın partilerinin yanıtı:

(ak parti, saadet partisi, büyük birlik partisi);

görsel
(bkz: bsg)
diyenler buradadır.
http://www.facebook.com/photo.php?v=10151084701853485ZZGAzWj0k_4&feature=youtu.be
Teror orgutleriyle ve islam dusmanlariyla ayni kefede olmamak icin evet.
görsel
görsel
ne eveti aslı? nikah kıymıyoruz aslı? ne eveti??
Bütün müslümanlar kafa kesmiyor ama kafa kesenler müslüman, o zaman hristiyan mi olalim aptal herifler Pkk yıllardır başkanlık sisteminin hayalini kuruyor ülkeyi eyaletlere bölmek için. Ben hayır diyorum.
Bak güzel kardeşim. "O F-16'larla benim vatandaşımı bombalayanlar bugünün hayırcıları." demiş sayın cumhurbaşkanı. Televizyon kanallarını izliyorum cumhurbaşkanım, tasarının kendisini okudum, araştırdım. "Evet" diyeceğim maddeler içinde kesinlikle var, ama "Hayır" diyeceğim madde de var, ve ben ne çeteciyim ne teröristim. Hatta sayın cumhurbaşkanım siz "Ne istediniz de vermedik" derken de ben oldukça rahatsızdım bu verme eyleminden.

Bir anayasa tasarısının tamamına "Evet" diyebilmek için içinde "Kesinlikle Hayır" dediğimiz hiçbir madde bulunmamalı. Okuyan herkesin de katılacağı gibi, cumhurbaşkanın tek başına Anayasa Mahkemesi'nin 15 üyesinin 12'sini ataması "Kesinlikle Hayır" sınırımızı aşıyor. HSYK üyelerinin atanmasında da benzer bir durum söz konusu ayrıca.

"Kuvvetler ayrılığı ilkesine aykırıdır." demeyeceğim bile. Bunun dışında cumhurbaşkanının meclis tarafından denetlenmesi için 600 milletvekilinin 400'ü gerekiyor, ki bu durumda cumhurbaşkanı yine kendi atadığı üyelerden oluşan mahkemelerde yargılanıyor. Okuyan arkadaşım, lütfen ağzını açıp ama günümüzde de denetlenmesi imkansıza yakın deme, bunun bir argüman olmadığını ikimiz de biliyoruz.

AKP milletvekili adaylarını ön seçimle mi belirliyor? Peki ya MHP? CHP dahi bazı illerde ön seçim yapmıyor. PKK'nın siyasi uzantısı olan HDP kadar demokratik değilsiniz. Yazıklar olsun. Sayın cumhurbaşkanım, Siyasi Partiler Kanunu'nu değistirsek önce? Partilerin üyeleri kendi milletvekili adaylarını seçse de "milletvekili" kelimesi anlam kazansa?

Bir de rica ediyorum, artık şu "istikrar" yalanını tekrar tekrar söylemeseniz bize? 15 yıl oldu koalisyon kurulmayalı ve kişi başına düşen milli gelir 10.000 doların altına inerken, dolar, benzin, mazot ve cari açık günden güne artıyor. O yüzden lütfen, artık istikrar yalanınıza karnımız tok.

Biz sizden adalet, eşitlik, güvenlik ve eğitim istedik. 15 yıldır hiçbirini sağlayamadınız. Belki de, biliyorum delice ama, size artık Hayır demeliyiz.

Dipnot: "PKK Hayır diyor, FETÖ hayır diyor, bu yüzden Evet!" diyen arkadaşlara:

PKK kendini köprüden atmasa, kendinizi köprüden mi atacaksınız? Kendi fikirlerinizi oluşturun.

Dipnot2: "Dış mihraklar Hayır çıkmasını istiyor, o yüzden Evet!" diyen arkadaşlara:

Dış mihraklar çok zeki ve kurnazlar, bizi yok etmek istiyorlar ve milyonlarca dolar harcayıp oldukça gizli planlar yapıyorlar, ama sen ne istediklerini biliyorsun öyle mi güzel kardeşim? Tek tavsiyem bir doktora gözükmen. Dış mihraklar şeffaflıkla, eğitimle, demokrasiyle, ve hakikaten Güçlü bir Türkiye ile zaten kendilerini kapıya kadar geçirirler. Senin bu seçimde "Evet" vermenle değil.

Lütfen hepiniz açın kendiniz okuyun, benim sözüme güvenmeyin. Tüm arkadaşlarımdan rica ediyorum, oturup düşünün ve içinize sinen, doğru olduğunu düşündüğünüze oy verin.

Unutmayın, Tayyip Bey ne derse desin, Hayırcıysanız da terörist değilsiniz, Evetçiyseniz de. Unutmayalım, bu ülkede hala düşünce ve ifade özgürlüğü var. O yüzden korkmayalım, susmayalım. Siz de biliyorsunuz ki, sustukça sıra size gelecek."
hayır demelerine karşı rte terörist diye zırlayan tipler evet diyenlere demediklerini bırakmıyorlarsa burada karşı tarafa sapına kadar hak veririm.

ne evet demekle çomar, cahil olunuyor, ne hayır demekle terörist.

t:bir tercih.
görsel
"referanduma evet ama kullanılacak oy hayır" şeklinde devam edesi cümleciktir. referandum yapılsın ki bu ülkeye dair hala umutlarımızın olmasına sebep olsun. tabii ki bazıları da anlasınlar artık bu ülke insanı milyon tane zorluk ile elde edilmiş özgürlüklerini ve ülkesinin tapusunu tek bir adama asla vermeyecektir. adı sanı ismi siyasi görüşü ne olursa olsun ister recep ister kemal ister devlet ister mehmet fark etmeksizin bu kadar yetkiyi tek bir adama asla vermeyeceğiz..
Dün yine Süleyman Soylu mamaktaydi.
eşittir; göt kılıyım.