bugün

entry'ler (224)

soyada uydurulmuş isimler

sezer yan.

alternatif sigara paketi uyarı mesajları

rahmetli de içerdi.

kılıçdaroğlunun başörtüsüne özgürlük getirme vaadi

sayın kılıçdaroğlu başörtüsü yasağını kaldıracağım dedi. ardından sayın başbakan ise : "başörtülü kızlarımız inancından dolayı okumak istediği üniversiteye girememişti. 2007 yılında mhp ile birlikte 411 oyla anayasa değişikliğini parlamentoda gerçekleştirdik. o arada ana muhalefetin lideri çıkıyor diyor ki, 'başörtüsü sorununu ben çözerim'. kim diyor, sayın kılıçdaroğlu. inandınız mı? bunu anayasa mahkemesi'ne kim götürdü. chp götürmedi mi? anayasa mahkemesi'ne giden yazıda sayın kılıçdaroğlu'nun imzası yok mu, var. dürüst olun, dürüst. o zaman destek verseydiniz de türkiye'nin böyle bir sorunu kalmasaydı."
acaba gerçekten kılıçdaroğlu bu sözlerinde samimi? burdan bakılırsa pek de öyle değil gibi duruyor. peki ya chp liler ne düşünüyor bu konuda?

evet ortada garip bir çelişki söz konusu. ilerleyen günlerde neler olacağını hepberaber görücez.

2010 lys yerleştirme sonuçları

öncelikle kazanan arkadaşları tebrik ediyor kazanamayanlara da üzmeyin tatlı canınızı seneye inş. diyorum. bu arada sakarya üniveristesi kazananınız varsa benle irtibata geçebilirisiniz. yardımcı olurum.

babanın gel beraber camiye gidelim demesi

babanız yaşarken kırmayın adamı gidin derim. öldükten sonra " "ah ah gel oğlum camiye gidelim derdi de gitmezdim. keşke fırsatım olsa da daha çok vakit geçirebilseydim babamla. " diye üzülmezsiniz hem. ayrıca sevabı da var bu işin. bi taşla iki kuş yani.

türkiye de yaşamaktan nefret etme sebepleri

(bkz: trafik)

survivor kızlarının kaş ve kıllarının çıkmaması

benimde dikkatimi çeken bi durumdur. büyük bir ihtimalle lazer epilasyon yaptırmışlardır. yarışmaya da ancak onu yaptıranlar katılma cesaretinde bulunmuşlardır bence. sonuçta herşey doğal yani. ağda ya da epilasyon yapacak malzemeleri yok. erkeklere hatta ödül olarak jilet vs. veriliyodu traş olmaları için. e kadın erkek ayrımı olamayacağına göre yarışmada... gerisini siz düşünün yani.
iyi de kaş işini nasıl hallediyolar. belkide kaşları düzgündür almıyolardır.
bu kadar tesadüf olur mu ya?
amaan anlamadım gitti ya. bak bu aklıma gelmemişti!

facebook ta din hanesine kendine müslüman yazmak

müslümanlık din değil islam dindir. islamı yaşayanlara da " müslüman " denir. bu sebeple müslüman yazanlara kıl oluyorum. islam yazın yahu ya da hiçbişey yazmayın!

abi kardeş diyalogları

-hadi git lan bakkala ekmek alıncakmış
-banane ya bacağım ağrıyor
-bacağına sıçayım(dış kapı masusçuktan kapatılır gitmiş gibi yapılır ve bacağı ağrılı kardeşin ayağa kalkmış olduğu görülür,bir uçan tekmeyle bertaraf edilir akabinde.)
-noldu lan şş kalk olm al su iç,gel bi fifa çekelim(abiye bak çok profesyonel)
-anneme söliceeem(iki gözü iki çeşme garibimin)
" alıntıdır. "

yazarlar 6 yaşında olsa açılacak başlıklar

- sözlük yazarlarının en sevdiği çizgifilmler
- en sevdiğiniz süt markası?
- annee bittiii!
- karanlıkta uyuyamayan sözlük yazarları
- anaokulu maceralarımız
- ali ayşeyi seviyooo

otobuste bos koltuk varken ayakta giden artist

muhtemelen boş yerin yanında hoşuna gitmeyen tipte birisi vardır.

umumi tuvalette kapıyı tıklatana verilecek cevap

- tık tık!
- kim o?
mesaj alınmıştır.

yapılmış en aptalca dalgınlık

ailece oturmuşuz bigün çay içiyoruz. annemin, babamın vs. çayı bitmiş. doldurmak için mutfağa gittim çaydanlığı getirdim. neyse demleri koydum, o arada da hem tv ye bakıyorum hem lafa tutuyolar falan unutmuşum bardakların üstüne suyu koymayı! çaydanlığı götürdüm tekrar mutfağa. geldim pişkin pişkin oturuyorum yerime. milletten kıkır kırır ses geliyo. "noluyo ya? neye gülüyosunuz" dedim gayet ciddi bi şekilde. babam: " kızım ya bu çay da pek demli olmuş hiç su yok sanki " demesin mi? farkettim tabi. tekrar git içeri al çaydanlığı doldur et vs. offf çok sinir olmuştum ya. işin kötü tarafı bunu bi kaç kere daha yaptım!

evlenmeden seks yapmanın günah oluşu

zina olduğundan günahtır. zina: hayvani duyguların önüne geçememektir.

insanlık dışı, bencilce birşeydir. diğer insanlara, topluma yapılmış bir haksızlıktır. zina sonrası doğabilecek çocukların "katili" olmak demektir. evli bir insanın zina yapması "aldatmaktır".

birçok açıdan zina iğrençliktir. recmin insanlık dışı olduğundan dem vuranlar zinanın hayvaniliğini nasıl da görmezden gelebiliyorlar?

zina yapan bir insanın savunulabilecek hiçbir tarafı yoktur.

gülücük işareti serbest olsun kampanyası

sözlük ciddi bir yer olmalı aslına bakarsanız. bakmayın burda bazı şeyler hakkında cıvıttığımıza. olmamalı gülücük işareti. ingilizce, almanca ya da türkçe sözlükte gördünüz mü gülücük işareti? burası forum değil arkadaşlar!

mac spikerlerinden inciler

- evet, şu an bir finlandiya lı yerde yatıyor. yok, finlandiyalı değilmiş, abdullah mış! saçları sarı olunca karıştırdım! ( bülent karpat )
- 16 aralik 2005 kayserispor-galatasaray maçı, radyo 7 spikeri ümit karan' ın golü için fena gaza geliyor:
" evet sayın dinleyenler kayseri atatürk stadında golü kimse görmedi, kaleci ıvankov görmedi, 25 bin taraftar görmedi, ben bile görmedim. diyebilirim ki ümit karan kaleye şut atmadı adeta tabancayla mermi attı kurşun attı. "

- 29 haziran 2005 brezilya-arjantin maçı ;
ilker yasin, maç sırasında yağan yağmuru, " ıslak yağmur taneleri... " diye tanımlamış, bizim gibi bu konudan bihaber izleyicileri aydınlatmıştır.
- spiker: ümit aktan:
2 aralık 2003 galatasaray-juventus maçı:
- yapma be nielsen yapma! sen hakemsen bende boğaz köprüsünü yapan mühendisim!
türkiye-brezilya maçında spiker sakatlanan alpay için;
" alpay arka ayağını burktu. "
- ümit aktan, 17 kasım 2002 fenerbahçe - bursaspor maçı' nı radyo d den aktarırken:
washington' un kaçırdığı her gol sonrası: o topu gol yapmak için hiçbir şey yapmaya gerek yok. orada ağaç olsa, gelip top çarpsa gol olur. dedeler yarışında derece alamamış bir dede bile tekerlekli sandalyeyle o golü atardı.

sözlükteki her yazar aslında iletişim özürlüdür

(bkz: yazar burda kendinden bahsetmiş)

film izlemek isteyenlere tavsiye edilecek filmler

- leon
- prestige
- seven pounds
- memento
- oldboy
- eternal sunshine of the spotless mind
- 6. his
- the others
- luck number slevin
- v for vendetta
- 21

uludağ sözlük yazarlarının twitter sayfaları

http://twitter.com/hickimse_

bayanların katlanılmaz özellikleri

annemin maç esnasında abime " hangisi bizim takım oğlum " demesi.