bugün

küfür içermeyen ve genel ahlaka aykırı olmayan yani nadir rastlananlarından bir tanesi gümüşhane de okul duvarlarını süslemektedir.

http://www.radikal.com.tr...02.2009&CategoryID=77
(bkz: gavur izmir)
(bkz: one minute)
(bkz: ananı alda git)
(bkz: hem laik hem müslüman olunmaz)
(bkz: illa bana küfrettirceksiniz)
(bkz: askerlik yan gelip yatma yeri değildir)
(bkz: excuse me)
(bkz: dunyada kriz var turkiyede istikrar)
'' eşek ölür kalır eseri, insan ölür kalır semeri.''
(bkz: #4733893)
sanırım 50 yıl sonra okullarda bu vecizelerden birkaçı olacak.
''elhamdülillah şeriatçıyız'' fazla söze gerek olmadan fikriyetin içindeki gerçek zihniyeti gözler önüne seren vecizelerdir.

''elhamdülillah şeriatçıyız.'' (21.11.1994, milliyet)
''ben tekke değil dergaha gittim.''(22.1.1997, gözcü)
''ata'ya saygı duruşunda sap gibi ayakta durmaya gerek yok''(12.5.1994 ,hürriyet)
''sadece imamlar resmi nikah kıysın''(9.5.1995 milliyet)
''her 10 kasım'da yaygara kopartılıyor.(14.11.1994 hürriyet)
''ben millet meclisi'nin de dua ile açılmasından yanayım''(8.1.1996 milliyet)
''cumhurbaşkanı'nın imam hatipli olacağı günler yakındır.''(5.2.1996 akit)
''türkiye'nin kendine din olarak kemalizmi almış ve başka hiç dine hayat hakkı tanımayarak kitlelere zorla dikte ettirmiştir.''
''camiler kışla, minareler süngü, kubbeler miğfer, müminler askerimizdir.''
''refaransımız islamdır. tek hedefimiz islam devletidir.''
''demokrasi bizim için tramvaydır. istediğimiz durağa gelince ineriz.''
''demokrasi bizim amaç değil, araçtır. amacımıza ulaşana kadar demokrasiye bağlıyız.''
''türkiye'nin yarınında artık kemalizme ve kemalizm benzeri rejimlere, sistemlere yor yoktur.kemalizmin yeniden kendini üretmesi söz konusu değildir. bizim için en üst belirleyici, islamın etkileridir. her şey ona göre belirlenir.''

başbakanlık döneminde
'' türkiye'yi pazarlıyorum. bizim için verilecek para önemlidir. her şeyi pazarlar satarız, parayı veren düdüğü çalar.''
''bir tutturmuşlar laiklik elden gidiyor diye, millet isterse tabi gider be.''
'' kadın nere istersen otur. sana be yaa! ayıp yaa !'' ( kıbırıs'ta akp toplantısında kadınlarla erkeklerin ayrı yerlerde oturulmasını eleştiren gazeteciye)
'' bana verilen maaş çok düşük, yetmiyor. sen ne kadar maaş alıyorsun? '' ( almanya başbakanı'na )
'' pkk cenaze töreninde bayrağını açması da, f-16'ların alçaktan uçuş yapması da yanlış. iki tarafında yapmış olduğu yanlış.''
'' suriye'yi lübnan'dan çıkardıkları gibi, bizide kıbrıs'tan çıkartırlar. birileri bize çık der, kuzu kuzu çıkarız.''
'' ben müslümanım diyenin aynı zamanda ben laikim demesi mümkün değil.''
'' yahu, bu millet kalkıp yatıp size mi çalışacak.'' ( erzurum'da çiftçilere sesleniyor.)
'' efendi sen kim oluyorsun, buna mecelle (şeriat hukuku) karar verir.'' (danıştay'ın türban kararı konusunda)
'' ne konuşucam ben o kadınla yahu!'' (şehit annesine)
'' askerlik yan gelip yatma yeri değil. (şehit yakınlarına)
'' sanki maçta bağırıp çağırıyorlar., ( türkiye laiktir laik kalacak) diye, bunlar hoş şeyler değil.'' akp genel kongresi'nde)
'' abd'de özgürlük anlayışı var benim ülkemde yok.( abd gezisinde ülkesini amerikalılara şikayet ediyor.)
'' kendisine kefilim, babam gibi güveniyorum. ona kendime inandığım gibi inanıyorum. ( birleşmiş milletler tarafından tüm dünya da terörist ilan edilen ve aranan el kaide hakkında)

2002 seçimlerinden hemen önce ve başbakan olunca
'' ben gelişerek değiştim.''
''ben hiç bir zaman değişmedim. islami fikirler değişmez. (başbakanlığı'nın 4. yılında)

filistin diye bir taraflarını yırtanların gerçek amaçlarını su yüzüne çıkaran vecizelerdir. fazla söze ne hacet okuyalım ve görelim. kanını emdiğiniz güzelim yurdumda, beyni örümcek ağı ile sıvanmış ne nesiller peydahlar bu zihniyet!

edit ; haa bir de bu var ;

http://www.facebook.com/p...83&id=115002345179680
(bkz: tayyip erdoğan a en çok yakışacak meslek) fazla kasmayın ben buldum ;

http://www.facebook.com/p...15002345179680&ref=mf

bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. *
-"bizde her numara var."
''recep bey üç çocuk yapın diyor. öte yandan, emperyalizm dayatmalı liberalizmde işsizlik yapısal bir sorun olduğu için çözemiyor. dönüp muhalefete bir çözümünüz varsa söyleyin diyor.

vahşi liberalizm işsizlik demektir. zaten onların işsizlik diye bir sorunları yoktur. kar diye bir sorunları vardır.

biliyorsunuz, bir ailenin iki çocuğu olursa, nüfus sabit kalıyor. yani artmıyor. ama üç çocuk olursa nüfus artıyor.

artan nüfusa iş lazım ki, kaynak yaratılabilsin. çünkü sermaye birikiminin esası da emektir. her şey emekten peyda olur.
tamam, çok doğurarak meselenin emek tarafını çözelim. peki, bu emeğe nasıl iş temin edilecek? yatırım yapılacak. peki, kim yatırım yapacak?

planlı bir ekonomi olsa devlet yatırım yapar. ürettiğini de üretenlere satar. ve çark döner.

kriz var diye sermaye sahipleri yatırım yapmıyor. ya da yaptıkları yatırımlar kifayet etmiyor. az istihdam yaratıyor.

büyük işsizliğe büyük yatırımlar gerekiyor. büyük tümleşik (entegre) yatırımlar için dışarıdan gelen sermaye seni yönetmez ise gelmiyor. gelirse senin devlet yönetimini ele geçiriyor. dış siyasetine el atıyor. velhasıl, senin topraklarında sana hükümran oluyor. sana ait var olan entegre kurumları da alarak hükümranlığını pekiştiriyor.

topladığı yeni sermayeyi de, ya kendi ülkesinin refahına harcıyor, ya da hükümranlığını pekiştirmek için medyaya veriyor.

dünyanın geldiği son ekonomik durumda faaliyet karları azaldı. pasta küçüldü. i̇şsizlik artı.işsizlik çoğalınca, işi olanlar kazançlarını işi olmayanlar ile paylaştığı için işi olanın zaten az olan geliri iyice azalmış oldu. gelirler azalınca alışverişler azaldı.

yani genel talep azaldı.

talebin düşmesi ekonominin gerilemesi demektir. yani sabit döngü. yeni kriz.

çözüm; planlı ve karma ekonomidir. kâğıt alıp satmaya dönüşen ve sürekli kriz üreten bu yapılanmadan çıkmak zorunluluğu her geçen gün daha da ağır basıyor.

ekonomik krizler bir süre sonra siyasi krize dönüşüyor. yönetemeyenler ya da belli bir zümrenin çıkarlarını krize rağmen sürdürmek isteyenler, ya zora başvuruyor, ya da anayasa değiştirerek bunu yapmak istiyor.''

bülent esinoğlu

not; son pararaf yeterince açıklayıcı oluyor.
--uydurma alıntı--
vecize mi? ne vecizesi? vecize ne arar la recep'te?
--uydurma alıntı--
"yok öyle 25 kuruşa simit" (ne demekse)
o tayyeap'in allahını ben. ananı da al bize gel.
ara sıra bilğe yanını ortaya koyup sarf ettiği cümlelerdir.

(bkz: ananıda al git)
(bkz: askerlik yan gelip yatma yeri değil)
(bkz: hamd olsun büyüyoruz)
(bkz: teğet geçti)
yaaa allahhhhhhh bismillahhhhhhhhhhh (sakın yanlış anlaşılmasın kırmızı kurdele keserken her zaman kullandığı şey ancak son heceleri uzatıp ayınları çatlatarak yapar hafif bir arap aksanı vardır,ama çoğunlukla çok komik buluyorum)
(bkz: sümeyye ye 20 25 gibi gitmesi lazım)
isterse 50 yıl başbakan kalsın, olumlu hatırlanacak, yeri geldiğinde tekrarlanacak, bir değer ifade eden tek bir laf etmeyi beceremeyecektir. zira cahildir... "devlet adamı" olmak için gerekli niteliklerden yoksundur.

itiraz edecek yandaşlar, buyursunlar, kayda değer, öldükten sonra bile hatırlanacak hangi lafı var yazsınlar...
''bir daha davos'a gelmem''
''one minute''
http://j.bobiler.org/uplo...ep_tayyip_24033173658.jpg
olmayandır. bildiği 10 kelime ile vecize mi olurmuş.

(#24211453)
....................... sizden öğrenecek değiliz.
.................... biz biliriz.
...................... siz bilmezsiniz.
.................... en iyi biz biliriz.
...................... bunlar bilmeeez.
...................... biz yaptık.
BAKINIZ, ÇOK ENTERESAN...
deli saçması söylemlerdir. misal; benim gibi düşünüyorsanız sizinle aynı fikirdeyim.
(bkz: vecizeyi sizden öğrenecek değiliz)