bugün

iyi ya işte kendi oğlunu gönder diye cevaplanası rte saçmalığı..
(#607114)
başbakanımsı bir şeyin son yumurtası. kendisini hayvan olarak çizen penguen'e buradan selam ediyorum. boşu boşuna bu beyi yüceltmeyelim. Çünkü bu bey kendi yanlış politikaları sonucu ölenleri,şehit bile olamadan bir başka toprakta boktan bir biçimde ölecek olanları askerde yan gelip yatmak istemekle suçluyor. kendi oğlu amerika'da dünya bankası'nda çalışıp okurken,kandil dağı'ndaki odtülü itülü çocukların,kandil dağı'ndaki anadolu'nun herhangi bir köşesinden gelen bir evladın ölümünü düşünmüyor. o'nun için bir iki kişinin ölmesi doğal bir şey. yaşamak istemek suç. savaşmak çıkar için gerekli. dünya'nın en büyük barış yanlısı lideri'nin ülkesinde kazara başbakan olmuş bu adam artık eşeğin kulağına suyu kaçırıyor. kan üzerinden siyaset yapıyor. kanımızı satıyor birleşmiş milletler'e. kanımızı satıyor petrol için ya da başka bilinmeyen çıkarlar için. amerikan güdümlü basın kendisini desteklesin diye abd'den destek almak amacıyla mehmetçik üzerinden siyaset yapıyor. penguen dergisi,çabuk o kapağı geri alın. bir köpeğe,bir kediye sempatim ve saygım var;ama bu şeye (her neyse arıtk) saygım yok.
cevap olarak;''davulun sesi uzaktan hoş gelir'' ya da ''el elin nesine,gülerek gider yasına''
ardı arkası kesilmeyen rte gaflarının en sonuncusudur. evladını 3-5 çapulcuya kurban vermiş, yüreği dağlanmış insanların yüzüne baka baka, utanmadan sarfedilmiş bir cümledir. bir devlet adamının bu derece pervasız, düşüncesiz olması kabul edilemez. herşey kabul edilebilir ama bu kabul edilemez.

(bkz: oturduğunuz koltuk yan gelip yatma yeri değildir)
kasımpaşalı piyanist şantörümüzün yeni albümünün çıkış parçası.

söz: rte
müzik: ag * *
yapımcı: akp
asker gönderme düşüncesini rte nin nasıl bir zihniyet içerisinde savunduğunu anlayabilmiş değilim.abd'nin ya da israil'in bu konuda bilmediğimiz ciddi tehditleri mi var acaba diye düşünüyorum.hugo chavez gibi yürekli ve zeki bir basbakanımız olmadığı içinrteile idare eden bir millet olarak bu asker gönderme konusundaki negatifliğimizi toplumca ortaya koymamız gerktiğini savunuyorum.yoksa göz göre göre can veririz o topraklara hem de şerefsiz israil mermileri ile.
yan gelip yatan askerlerimizide bizzat evinde bulup öldürüyor yatmayıp arazide yürüyen askerlerimizide mayınla öldürüyorlar sen ne yatmasından ne askerliğinden bahsediyosun tayyip el müslimin dedirten sacmalıklar abidesidir
sevgili boşbakanımızın oturduğu yerdeki rahatlık sebebiyle sarfetmiş olduğu,duyduğum andan itibaren sinirlerimin zıp zıp zıplatan ve bu ülkede onca fikirdaşı olduğunu bilmeme rağmen kabullenememle bu cümleyi söyletende kabahat dedirten söz öbeği.yazıktır ki bu ülkenin gerçek evlatları yan gelip yatma konusunda kendi çocukları kadar rahat değillerdir.yazıktır ki bu vatan ağzından çıkan kelimelere sahip olamayan yöneticilerle sonu olmayan, olsada bizlerin yolu olmayan bilinmeyene doğru gitmektedir. haberi izledikten sonra yanımda duran yeğenime bakıp ona kalacak olan ülkeyi bikaç saniyeliğine düşünmeye çalıştım.zaten sadece bikaç saniye yapabilirdim onu da yapamadım ve sadece dua ettim.bir atatürk için daha bir dua daha ettim.
rte kişisinin 'askersin,tabiiki öleceksin.' olarak yorumlanabilecek son bombası.
e güzel rte sana sormazlar mı 'bu askerler kimin için ölecek?buna askerinin kanını satmak denmez mi?' diye? *
başbakanın yaptığı büyük bir gaftır.

"askerilik yan gelip yatma yeri değil"

evet değil, aksini iddia eden mi oldu. peki ne yeri? bu sorunun cevabını verebilir misin sayın başbakan. ölme yeri mi? tamam hadi onu da kabul ettik, asker ölebilir. peki sayın başbakan ben şu sorulara yanıt vermeye utanıyorum, sen verebilecek misin bakalım?

kim öldürüyor bu gençlerimizi?
kim bu, 20 yaşına kadar büyütülüp vatan borcu ödemeye gönderilen gençlerin düşmanı?
bir evladı şehit düşerek sana telefon açan baba "bir evladım daha var sıra onda" diyince o kulaklar bu cümleyi duyduğunda nasıl kahrından yerlere düşüp bayılmadın sayın başbakanım?

sayın başbakanım sana son bir soru daha sormak istiyorum

1 milyon şehit vererek kurtardığımız topraklarda da yan gelip yatamayacaksak nerede yatacağız???
(bkz: başbakanlık yan gelip yatma yeri değil)
Başbakanı sevmeyenin bu sözden sonra askerlikte yan gelip yatabilmesine sebep olacak açıklama.
o siperlerde, o dağlarda kendi oğlu olsaydı acaba bu cümleyi bu kadar rahat söyleyip şu an yaptıklarını, savunduklarını bu kadar rahat ve sanki bakkaldan ekmek istermişçesine bir vurdumduymazlıkla yine savunacak mıydı çok merak ettiğim, aslında merak etmeyip sorunun cevabını bildiğim bir kene cümlesi.
çok açık ve net bir rte gafıdır. esasen bu ayıp, gafın sahibinden çok, seçim zamanı pusulada o ampule mührü vuranlarındır. çünkü, bu cüret, %33'ten kaynağını almaktadır.
yeter artık rte (bkz: anani al git buradan) diye cevap verilebilecek saçmalık.
kendi oğlu amerika'da okuyan bir insanın söyleyebileceği son söz.
askerliğin insanları ateş altına atmak veya hergünün yeni birinin ölümüne eşit olduğu anlamına da gelmeyen söz..insanlar insanları ne kolay ölüme atabiliyolar..
(bkz: rte icin opera)
Başkan olan kimsenin milletin ülküsüne göre hareket etmesi ve milletin ruhiyatına vakıf olduktan sonra, o milletin isteğine göre hareket etmesi gerekir.

mustafa kemal atatürk
30. 11. 1929, Vossiche Zeitung Muhabirine Demeç
engin bilgilere sahip sayın başbakanımızın ender ve kendinden emin laflarından biri.
(bkz: ne diyon lan sen sibop)*
sıkıysa oğlunu yolla oraya ya da hakkariye ,şırnak'a da görelim yatmak olmadığını... *
(bkz: agzı olan konusuyor)
(bkz: askerlik yan gelip yatma yeri değil)