bugün

ülkenin bütün birikimlerini yok pahasına satarken, borçlarını kat be kat artıran,
ırak'ta, 1 buçuk milyon müslüman katledilirken, abd askerleri için dua ettiğini söyleyen,* öcalan'ı saygın, şehitleri kelle yapan, toplumu bıçak gibi ikiye bölen adama hakkını haram etme durumudur.

çocuklarına gemiler alan,
pırlanta mağazaları açan,
milyon dolarlık villaları olan,
"ben büyük ortadoğu projesinin eşbaşkanıyım, bize bir görev verildi" diye övünen,
libya'ya savaş gemileri yollayan, abd'nin emrinden çıkmayan bir başbakana hakkımı helal etmiyorum.

milyonlarca insan gibi...
70 milyondan tek tek helallik almak için uğraşmayacak olan rte'nin çokta şeyinde olan hadise.

edit: Politika yapan birine sana hakkımı helal etmiyorum demekle ne elde etmeyi planlıyorsunuz bilmiyorum. Dini kullanarak oy alıyor diye suçlanan birine haktan helalden bahsederek eleştiri yapılması da ayrıca ironik bir durum. Hani dini değerleri kullanmıyorduk? Nabza göre şerbet vermekten vazgeçelim lütfen.
bir çok insanın dahil olduğu durumdur.
örnek vermek gerekirse ben de etmiyorum.
büyük ihtimalle hakkımın ailesi, özellikle oğlu tarafından yenmiş olduğunu düşünürsek, ailesine de etmiyorum.
ülkeyi verilen fetvaların yanında sömüren iliğini kurutan siyasetçidir. kulun hakkına allah bile karışmaz.

--spoiler--
çoluğundan çocuğundan çıksın kıran girsinde soyu yürümesin
--spoiler--
altına imzamı atacağım başlık ve tanım.
bana her şeyle gelin kul hakkıyla gelmeyin cümlesinden haberi var mıdır acaba başbakanın.
kendisinin helallik istemesi tamamen şov amaçlıdır yoksa öyle helal, haram gibi konular pek umurundaymış gibi görünmüyor rte'nin.
(bkz: +1)
(bkz: kemocanların haram ve helalden bahsetmesi)
gram hakkım bile varsa zerre kadarını helal etmiyorum.
şimdi o düşünsün .
recep tayyip erdoğana hakkını helal etmediğini söyleme biçimidir. iş hakka hukuka geldiğinde evet başkasının hakkına girenin hesabı helallikle görülür lakin unutmayın ki kimin kimde hakkı olduğunuda yalnızca yaratıcı bilir.
bu helallik haramlık mevzularına inanmayanların bile katıldığı cümle.
etmiyorum. dini bütün numarası yapmasın milletin önünde. nerede şerefsizlik nerede soysuzluk orada bu adam.. allah'a havale etmekten başka birşey elimden gelmiyor ne yazık ki..
olay umrunda olup olmama meselesi değil aslında. dolaylı vergilerin oranlarını dolaysız vergilere göre daha fazla artıran örnek vermek gerekirse, benzinde ötv üzerinden de kdv alınıyor... bu durum geliri düşük kesimin hakkından çok daha fazla çalmaktır ki devletin en önemli görevi dolaysız vergileri tam olarak toplayıp(gelir vergisi vs.) bunu orantısal şekilde haklın ihtiyaçları doğrultusunda kullanmakta değil mi ? ki görünen durum bunun tam tersidir. şimdi her durumda dini kullanan siyasi bir partiye kul hakkı bazında hakkımı helal etmiyorum demek haklı bir zerzeniştir sadece ve doğrudur. diğer taraftan aktif olarakta bunu belirtme yollarına gidilecektir.
söylemesi kanunlarla henüz yasaklanmamış bir cümledir, kendisine ve yakınlarına bir kuruş dahi hakkım geçtiyse hakkımı helal etmiyorum.
lider dediğin kul hakkına riayet etmelidir.

bu kadar kul hakkıyla nereye gidebilir? Katildigim eylem.
onunda cok sikinde sanki bu.
etmez etmez. hak onun değilmi?
kendisinin ahiret inancı olmadığı düşünülünce boş yere helal etmemektir. büyük günahların hemen hepsini hakkıyla icra etti.
görsel

rte temsili. adamın ar damarı çatlamış lan 70 milyon aynı anda haram etse gene bu görseldeki gibi olur emin ol..
Afedersin ama sanki götünü sen yikadin.

Sinirlendirmeyin beni.
bir vatandaş beyanı.

adamın müslümanlığı mı eleştirilmemiş, o helal etmese ne olur diyen mi çıkmamış. zeka bu işte.

ezdiği karıncanın kendinden şikayetçi olacağı hesap gününe inanan güruh, hakkımı helal etmiyorum diyen insanı küçümsüyor. mal geldiniz mal gideceksiniz.
Rte ve yandaşlarına hakkımı helal etmiyorum.
tüyü bitmemiş yetimin hakkını yiyen bu adama hakkımı helal etmiyorum. yazıklar olsun.
ben de

ben de.