bugün

Bugün 3. Kez seyredeceğim komedi filmi. Ne güldük ya. Evet.
sacma bir sekilde gise acilis rekoru kiran gereksiz filmdir.
Edit: Gulmek isteyene film mi yok
çöp. bunu izlemek yerine 1 porsiyon iskender yiyebilirsiniz. en azından karnınız doyar.
dünyanın en sikimsonik film serisi.
Sadece çıktığı dönem popüler olup sonrasında hatırlayanmayacak-umursanmayacak film. Gülenlerin neyi komik bulduğunu anlamıyorum. Bana göre boş biraz.
http://www.youtube.com/watch?v=CX4cGhQW5Ec
ilk kez recep ivedik filmine sinemada para vermeye niyetlendim, bilet almaya gittik 8 salondan 6 tanesinde bu film gösterimdeydi ve bir izdiham vardı, şöyle bir baktım önce kalabalığa ve seyirci kitlesine sonra vazgeçtim, artık tv de denk gelirsem ilerleyen aylarda izlerim.
görsel
Garibim orta ve yoksul sınıf insanımıza stres attırmış filmdir! Sanki atomu parçalamayı yarıda bırakıyoruz da hafta sonu kafa dağıtmak için gidiyoruz böyle filmlere!
Acaba Recep ivedik e gulmeyenler neye gülüyorlar.

Sizene amk'oduglarim, seven gitsin izlesin gülsün, size giren çıkan ne!
Başlığı bile açılmaması gereken gereksiz film.
Recep ivedik tip olarak karşısına çıkan diğer insanları sırf rakip oldukları ve hoşuna gitmedikleri için aşağılayan, hor gören, onları başkalarının gözünde küçük düşürerek alavere dalavereyle önlerine geçmeye çalışıp haklarını yiyen ve hak yemeği, haksız kazanç sağlamayı kutsayan ve tüm bunları zorbalık ve kabalıkla yapan biridir.

Güzide ülkemizin hem siyasi hem de toplumsal hayatında yukarıda saydığım olumsuzlukları ziyadesiyle yaşadığımız ve bunları bize reva gören büyüklerimize, tanıdıklarımıza, eş ve dosta sesimizi çıkarmayıp aksine onları övdüğümüz, karşılarında el pençe divan durduğumuz ve onlardan yardım dilendiğimiz için bu tür filmleri seviyoruz.

Hak yemeden bir şeyleri başarmanın mümkün olmadığına alıştırdılar bizi.

insan kendisine benzeyenlerin yanında rahat ve huzurlu olur.

Değiştirip dönüştürüyor, kendilerine benzetmeye çalışıyorlar bizi. Bu tipler kendilerinde olan kusuru, olumsuzluğu başkasında görünce yalnız olmadıklarını düşünüyor ve aslında yaptıkları şeyin çok da yanlış olmadığına inanıyorlar.

Recep ivedik aslında bizim aynamız, ama biz o aynada hep başkalarını görüyoruz.
dag 2 filmine 10 basan muthis film. imdb'de dag'a 1, recep'e 10 puan verdim.
Not: spoiler falan yok ama ota boka spoiler diye kafa ütüleyen kılçıklar illa ki bulur bir şeyler. Onlar okumasın.
.
Recep ivedik "dikkat Şahan çıkabilir" yıllarından beri bildiğim bir karakter.
Bu kesinlikle Şahan'ın en iyi tiplemesi değildi. Sinan sağıroğlu, nezih hoca, cengiz budak gibi tiplemelerini daha komik buluyordum. filmini çekmek için recep ivedik'i Seçmesi beni hayal kırıklığına uğratmıştı. Ancak elbette recebin seçilme nedenini gayet iyi anlıyorum. Bunca insanın anlayamamasını ise çok tuhaf buluyorum.
Önyargı insanlığın en büyük hastalıklarından biri. Bazen toplumda bazı konularda kanaat önderi konumunda olan kişiler bir şeyi irdelemeden, tam anlamadan kötüler. hele de işin içinde erken kazanılmış bir başarıya duyulan kıskançlık varsa. bu söylemler diğerlerinin zihnine kazınır. "Küfür komedisi" deyişi gibi. Oysa ivedik serisinde türk komedi filmlerinde alışılanın üzerinde bir küfür yoktur. Sırf amerikan filmi olduğu için yere göğe koyulamayan hangover gibi filmlerde küfür bunun on mislidir. Hele Borat gibi görsel tiksindiriciliği bir yana ırkçılığıyla da tiksindiren filmlere hiç girmiyorum bile.
istanbul üniversitesi devlet konservatuarında bir süre Öğrenci olmuş biri olarak Öncelikle şunu söyleyeyim Şahan bilkent üniversitesi tiyatro ve sahne sanatları bölümü mezunu ve bu ülkede oyunculuk açısından daha iyi eğitim alınabilecek fazla bir yer olmadığından kimsenin şüphesi olmamalı.
Kendisini düzeysizlikle suçlayan kesimin büyük bölümünden de kat kat daha iyi eğitimli ve kültürlü olduğunu düşünüyorum.

Şahan'ı kişi olarak sevmem ama yaptığı işin bir para getiren görünen yüzü bir de arka planı olduğuna dikkat çekmek gerekliliğini hissediyorum.
Bunun nedeniyse şahan'a iyilik yapmak değil; filmi sinemada baştan sona izledikten sonra, filmin sonunda seyirciden gelen tepkiyi görünce dehşete kapılmış olmam.

Filme akşam saatlerinde gittim.
izleyenler sanılanın aksine magandalar değil, çoğunluğunu orta sınıf kadınların oluşturduğu ailelerdi. Sinemadaki çocuk sayısı da dikkat çekiciydi.
Serinin şimdiye kadarki en politik filmi buydu. Ayrıca çok da karanlık bir filmdi. Recep daha önce yoldan çıkıp sahtekarlık yapmaya çalışsa da ağzına yüzüne bulaştırır, kazandığı başarıları bileğinin hakkıyla kazanırdı.
Bu filmde adam kaçırma, zorla alıkoyma, sistematik işkence, olimpiyatlara kayıt olurken yaş küçültüp sahtekarlık yapma, hile ile müsabaka kazanma gibi çok net suçlar işliyor.
Karakter iyi niyetli bir ayı olmaktan çıkıp kazanmak uğruna her türlü kötülüğü yapabilecek bir suçluya dönüşüyor.
Ancak arada bolca bunları hep türkiye kazansın diye yaptığını söylüyor.
(Tanıdık geldi mi? Gelir sanmıştım.)

Ancak Filmin sonunda çok dehşet verici bir şey oldu. recebin türk bayrağını öptüğü final sahnesiyle izleyicilerin bir kısmı spontane biçimde alkışlamaya başladı.

Vatan, millet edebiyatıyla olumsuz bir şeyin nasıl olumlu gibi algılandığı, halkımızın hiç de maganda olmayan dişi kesiminin çoğunluğu oluşturduğu bölümünün bile sırf bayrak gördükleri için pavlovun köpeği gibi nasıl da aslında çok olumsuz bir karakter olan recebin alçaklıklarını şuursuzca alkışladıklarını gördüm.

Uzun sözün kısası bu durum bana shakespeare'in julius cesar'ında antonius'un cesar'ın ölümü üzerine yaptığı konuşmayı hatırlattı.
Manipülasyon konusunda değil ancak sağ gösterip sol vurmayı algılama konusunda sanırım bizim halkın roma halkının düzeyini yakalamasına daha çoook var.
Geri zekalılarin hakkinda uzun uzun destan yazıp analiz kastiği komedi filmi.

işte kendini entel sanan bu dingillerin asil sikintilari da bu. Sadece gülüp geçmesi gereken bir filme bile acaip anlamlar yukleyip gotten tespitleriyle kendilerine güldürmek.

Ayy biliyor musunuz bu filmdeki su sahne bana şekspirin osurugunun o inanilmaz kokusunu hatirlatti. Ama sanırım halkimizin bunu anlamasi uzun yillar alacak. Ayh ne kadar zekiyim yha.
eger linç yemiyeceksem maks 2 sahnesinde güldügüm film. +18 iseniz gerçekten gitmeyin paranıza yazık.
Türk halkının %60'ını temsil eden film.
altı üstü bir filmdir. olayı türk halkına bağlamanın manası yoktur. millet mr.bean izliyo. her ülkenin komedi anlayışı farklı, bende severek izliyorum izliyorum da sokağa çıkıp böhüüü böhüüü diye bağırıyor muyum.. izle gül geç. ya da gülme ama ülke durumuna yorma kardeş. almanya gibi bir ülke de olsak emin olun gene izleriz.

https://www.google.com.tr...SAhWqDZoKHUnyBGAQ_AUICSgC
Türk insanının tüm hayvanlığını tek bir bünyede sunup ayna tuttuğu için hakettiği ilgiyi görmüş başyapıt. evet.
maalesef çalgı çengi 2'den daha fazla güldürmüştür.
Argoyu mizaca katarak bu işten tonla para kazanan adamin filmidir.
Kalitesizliğin prim yaptığı ülkemde bu kadar seyrediliyor olması hiç de şaşırtıcı değildir.
adam küfürle para kazandı ya la.
serisinin hic bir filmini izlememis olma basarimi gururla belirttigim boktan sinema furyasinin sok uyesi.

jazz dinliyorum su anda.
Üzerine bu kadar tartışılmasının bile gereksiz olduğu bir film. Hala izlememiş olmakla beraber merak da etmemekteyim.