bugün

akin isimli artik ortalarda gorulmeyen sarkicinin en basarili sarkisi.
tevrata göre batuel'in kızı ishak'ın karısı ve nerede duysanız yahudi bir aileden geldiğini anlayabileceğiniz şarkılarımıza da konu olmuş güzel bir isim.
adını hatırlayamadığım bir atari oyununun hırçın ve kanlı dövüşcüsünün adı.
salihli nin en kalender, en nezih meyhanesi. meyhane dediğime bakmayın yazları ailelerin bile gelebileceği bir ortamı içinde bulunduran, genelde içerideki insanların birbirini tanıdığı ve devamlı müşteri oldukları bir yer. mezelerine doyum olmaz yemekleri harkulade salihliye gidenlerin mutlaka gitmesi gereken mekan.
şerif abi sizi karşılayacak ve size alkol hakkında bir kaç hikaye anlatacak. birden kendinizi şerif abiyi yıllardır tanıyomuş gibi hissederken bulacaksınız.
aa kisiselbirileti de burdaymış. masaya buyur abi. abi sen dur, ben bi tanım yapıp geliyorum, şerif abi masaya bi tabak daha...

ege bölgesi'nin incisi salihli'dir. bu ege bölgesi'ndeki her ilçe için geçerli olup, salihli kısmı bizi ilgilendirmektedir. salihli'ye inci dedik ya, bu rebaka alır o inciyi işler, muhteşem bir gerdan haline getirir işte. aslında rebeka da değildir güzelleştiren, muhabbettir bir bakıma. ama bu muhabbeti 'al da at dercesine' soframıza sunan, şerif abinin liderliğinde bir rebeka restorandır. restoran ne ya, meyhanedir. çünkü restoran lafı, orasını anlatmaz. meylerin bulunduğu bir hanedir sonuçta.

hee tanım yapacaktık di mi: rebeka fena halde hayata benzer.

oo masaya tarator da gelmiş.
salihlinin en çok turist çeken yerlerindendir bu meyhane. serif abinin hayranları meraklıları tarifsiz bir mutluluk ve ilgi için gelirler buraya. kişiselbirileti ve benjcev burda tanıdılar sakşağan beyni adlı mezeyi. birde herkes tanır birbirini böyle samimi oyun dolan olmadan kendinizi bulacağınız bir yerdir burası mabedimiz desem yeridir.

tanım yapacak olursak; "hayat çatlak bir kadeh deki şaraptır içsende tükenir içmesende" fikrini yaşayan yaşam özüdür.
sadece bir albüm yapmış ve gönüllere taht kurmuş 'akın' adlı eski bir sanatçının çıkış parçasıdır..
vazgeçtim , boşver , lanet olsun da bir o kadar güzel şarkılarındandır..
akın akın rembetiko.

http://www.youtube.com/wa...H09GE&feature=related
içerken dinlenebilecek en güzel şarkılardan biri...
akın'ın en güzel parçalarından biridir. 90 lar türkçe pop slow severlerin vazgeçilmezidir ayrıca. Winamp play listesinde baş köşede bekleyen nadide parçalarımdan biridir.
eksikliğinde 90'ların oldukça eksik klacağı bir güzel şarkı.

kafanı bozma öyle her aşka...
salihli'de bulunan görüp görebileceğiniz en kalender meyhanelerdendir.
saksağan beyni, gabak çekirdeği ve şerif abisiyle ünlüdür.
(bkz: dün yine 2 kilo rakı içmişiz)
(bkz: getirin içiverem)
(bkz: 240 promil)
(bkz: babacım ne içtin sen yaa)
çocukluğu hatırlatan akın şarkısı. hala günde en az 1 defa dinlenir.
yıllar öncesine götüren harika şarkıdır.
rakının yanına en çok yakışan şarkılardan biri. kıvır kıvır saçlarıyla kadehleri yuvarlarkenki akın abi şimdi nerelerde ki? hala eskicide çaldığında kendimden geçmeden edemiyorum efendim. 90lar geri gelsin.
dinlemesi keyif veren eski şarkılardan..
aşağıdaki sözlerinden de anlaşılacağı gibi şarkıda adı geçen rebeka kerhane sahibi, rebeka'nın yeri de kerhane. adam yıllarca bize alttan alttan kerhaneyi aşılamış... vay amk!

"kafanı bozma öyle her aşka
götürelim yakışır sana
canını sıkma kafana takma
vur kadehe (dibine) yakışır sana

gel misafir ol haydi bu gece
oturalım seninle
gel de yine vuralım kadehleri
içelim delicesine
hiç sızlanmam gidene ben canım
boşvermişim herşeye
güzelim sen sevişirsin benimle
rebekanın yerine..."
akın'ın hüzünlendiren gülümseten ve çok kaliteli şarkısı. 90'ların olmazsa olmazlarından.
ilginç bir $arkı. dikkat çekiyor 90 lar albümünde. ala ala.
sevgiliden ayrılan arkadaşa bir kadeh rakıyla ikram edilecek en güzel şarkı.

he siz arkadaşınız ölsün mü istiyorsunuz.

(bkz: sezen aksu)
http://www.youtube.com/watch?v=Lx5lEQQ_83M
akın adlı popçunun şarkısıdır. eğlenceli bir şarkı olarak hafızalarda kalmıştır. 90' lar pop esintilerinin olduğu ortamlarda illa sözü bir kere geçer.