bugün

gerek konserleri olsun (hiç gitmedim ama izlediğim kadarıyla) gerek şarkıları rammstein in daha ağır taraf olduğunu düşünüyorum.
dünyanın en saçma karşılaştırmalarından biridir. bir kere türleri uymuyor. biri endüstriyel metal biri heavy metal... (bkz: karşılaştırma sıçmak)
Böle müzikler insanda (bkz: kafa ağrısı) yapar laaa
(bkz: şebnem ferah)
(bkz: müslüm gürses)
(bkz: güllü)
dinlemek insan sağlıgı için daha verimli

(bkz: hava olsun diye yabancı müzik dinleyen insan)

Sıradaki Müslüm gürses - esrarlı gözler şarkısı benim yazımı kötülüyenlere girsin.
karşılaştırmalar alakasız bir kere.
ikisi de çok güzel gruplardır.
metallica nın da çok iyi şarkıları vardır
rammstein in de.
metallica'nın alacağı karşılaşmadır.

bakın rammstein'a kötü demiyorum, reizdir. metallica'yıda eski efsane olduğu için seçmiyorum yani. ama hemen hemen benzer amaçlar için müzik yaptıklarına göre;

metallica daha gaz verir

metaliica'nın sözleri anşalılır keza herkes almanca bilmez.

metallica daha samimidir.

metallica'Nın şarkı sözleri daha iyidir.*

ama rammstein'ın konserleri son metallica konserlerinden daha iyidir.

edit: metallica daha kalitelidir lan! versus yapçam pm'den artık!
joker hakkımı kullanmak istiyorum, tercih yapmak çok zor.
metallica'nın 'nothing else matters' dışında hiçbir şarkısını istesem de sevemediğim için, rammstein'ın ich will du hast keine lust ich tu dir weh ohne dich haifisch amerika mein teil gibi eşsiz şarkılarını esgeçemeyeceğim için rammstein diyorum.
metallica thrash metal, rammstein industrial metal. kulvarları farklı, karşılaştırmak anlamsız.
haklısın kardeşim demir iletkendir. he karşılaştırma he.
gereksiz karşılaştırma. ikisi de süperdir.

he derseniz illa birini seç rammstein daha bi güzel sanki.
metallicaya karsi rammstein mi ? abi kafayi mi yediniz ? cadillac ile toyota suprayi karsilastirmayin. tamam suprada luks kaliteli iyi ama cadillac efsane ve unutulmazdir.
iki alakasız grup, ille kıyas yapılacak diyorsanız rammstein'in o konseri bu konserinden önce metallica 1989 seattle konserini izleyip gelin derim ben. dünkü çocuklarla metallica'yı kıyaslamak çok enteresandır.

edit: alın hatta şimdi izleyin

http://www.youtube.com/watch?v=t6oq7mOlAPY
sanırım bizim yaşımız büyüdü artık bizim zamanımızda bütün duvarlarda metallica yazardı böyle bir efsanenin kıyaslanması bi hayli saçma geldi metallica her daim farklı hissettirir orhan gencebay mı hande yener mi der gibi geldi ama kuşak farkı herhalde ne görürsen odur.
metallica kurulalı 32 yıl olmuştur ve en eski şarkıları bile hala günümüzde ilk günlerindeki kadar dinleniyor belki daha da fazla. zaten black album gibi, şimdi başlatmayın piyasasından, bir gerçek var ki black album gibi tek sıkıcı şarkı, kötü şarkı barındırmayan bir albume imza atabilmiş kaç grup vardır. 12'de 12 tek boş, kötü şarkı yok. zaten black album öncesi de malum. metallica zaten sırf black albumu ile birlikte bile dünyadaki herhangi bir, gruptan ya da şarkıcıdan daha iyi olduğu söylenebilir. kesin iyidir demiyorum, iyi olduğu söylenebilir. zaten metallica'nın karşılaştırılabileceği gruplar bellidir. rammstein rakip olamaz metallica gibi mihenk taşı bir gruba.
rammstein havalıdır gaz verir ritmleri duygusaldır , metallica saf gıcırtıdır adı gibi metal tenekedir. Rammstein alman olması da bi etken, adamlarda ruh var asalet var. Metalika efsane eyvallah ama ben rammstein derim .
farkli kulvarlarda yaristiklari icin dunyanin en sacma karsilastirmasidir.
anlamsız bir karşılaştırmadır.
Ikisi de çok sevdiğim gruplardır.

Ama rammstein daha samimi geliyor bana. Belki de metallicanın ergenlerce sahiplenilmiş olmasındandır. Genel olarak yani söz meclisten dışarı.

Konser olarak bi kere kıvırmayın rammstein siker.

Şarkı sözleri olarak rammstein daha yüzeyseldir ama metallica kalitelidir.

Rammstein ritim ve gaz ile bu açığı kapatır.

Zira hilf mir olsun wo bist du olsun adamı kahreden şarkılardır bunalıma sokar. Ama sözleri pek de derin değildir.

Ha bana sorarsanız tabi ki rammstein!

Gerek bir çok dile yer vermesi bkz: te quiero puta, moskow, zerstören gibi şarkılarda türkçe de olmak üzere yer vermesi hoşdur.

Ve rammstein klipleri de harikadır.

Hatta haisfich klibinde till yani grubun lideri ölür ve grup üyeleri fotoğraftan till in kafasını kesip yerine james'in kafasını koyarlar. Bu da bir anektoddur.

Beb rammstein derim.

Ama özete gelirsek metallica hatırdır rammstein ise gençlik ateşi.
rammstein alır. *
(bkz: ergen kıyaslamaları)

rammstein ne lan ?
rammstein endüstriyel metaldir metallica ise heavy metaldir ikiside alanında çok iyidir karşılaştırma yanlıştır.
Hem tarz hem de kalite olarak karşılaştırılması bile baştan ofsayt olan versus.

(bkz: Linkin Park vs iron maiden)
saçma bir karşılaştırmadır.dışarıdan bakıldığında aynı tarz olarak görülse de farklıdır.böyle bir karşılaştırma olamaz.
bana göre rammstein alır.sert alman aksanları yeter.

not: nostalji olan her şeye iyi diyen insanları da gösteren başlık.
çok uzun süre dinlendiği taktirde ikisi de baş ağrısı yapar.

not : tamam vurmayın.