bugün

Fırsatçılıktan başka birşey aranamaz altında .
(bkz: insanı oruçtan soğutan gerçekler)
yaşanan şehre göre değişir. kayseri de olsa herkes evine fırın yaptırır.
ibneliktir. şimdi ben pidenin ağırlığını bilmiyorum ve de normal ekmeğin gramaj fiyatı mı baz alınıyor fiyat belirlenirken onu da bilmiyorum. öyle olsa bile ve 2 lira tutsa bile ulan ramazan be. yahu ramazanın akla ilk geleni o pide kokusudur yahu, niye her ailenin pide almasına imkan vermek yerine böyle bir yola gidiyorlar anlamıyorum. güya huzur ayı, güya paylaşma ayı. paylaşımı fırıncılar odası banknot olarak anlamış allame.
durum aynen budur.
(bkz: bana ekmek zammını geri zekalıymışım gibi anlat)
25 gram az yiyiverin. olmezsiniz.
Ey edip adanada pide ye.
Aynı şey işte yahu.
Zam değil de güncellemedir.
israf olmasın diye gramajı düşürülmüştür. bu insanlara iyilikte yaramıyor cağnım..
Yine iyi bir fiyat.
Dolar 4 lira, unu etkiliyor bu.

Doğalgaz, su ve elektriğinin de yarısından fazlası vergi.

Yine iyi günlerimiz bunlar.
Bir asgari ücretli 801.5 adet ramazan pidesi alabilir maaşıyla. 801.5 adet ye ye bitiremezsin. Ekonomi çoh eyi nankörlük etmen.
arasına köfte atıp hamburger yapabilirsiniz zira 275 gr'lık pideden de ancak o olur.

lakin köfte yapmak için kıyma almanız lazım onun da fiyatı 40 lira civarlarında geziyor.
olum biz gecen sene 3 liraya alıyoduk
ama kac gram bilmiyorum.
anlaşıldı pidemizide evde yapacağız artık.
Taksiciler kadar toplumun bir diğer çakal kesimi olan fırıncılara neden sıkı bir denetim getirilmiyor?
gram fiyat orantısı geçmiş senelerle mukayese edildiğinde ne gibi bir durumla karşı karşıya kalıyoruz sorusunu akla getirendir.
hep 50 liralık benzin alıyorum diyen adamın mantığını doğru bulmuşlar demek ki. hep 2 liralık pide alıyoruz. o yüzden sıkıntı yok.
Illa pide yiceksiniz yemeyin arkadas hem pahali diye agliyonuz hemde aliyonuz.