bugün

anlatayım.

şimdi 250 gr. ekmek 1 tl
ekmek israf olmasın diye artık 200 gr olarak üretilecek ve ekmek yine 1 tl.

ve sen her bir ekmek için cebinden 20 kr. fazladan ödeyeceksin, sırf ekmek israf olmasın diye.
çaktın mı köfteyi " geri zekalı " muhterem kardeşim.

not: amaç, israf için gramaj düşürülmesi ise,
o zaman 200 gr. ekmek neden 80 kr. tan satılmıyor diyen,
vatan haini ve teröristleri ciddiye almıyorum.
anladım.

ama ben hep 1 ekmek alıyorum.

şeklinde düşündüren açıklama. ne kadar basit anlatırsan anlat, karşındaki kitle gürgen ağacından daha beyinsiz. ağaç en azından oksijen üretiyor.
"biz karışmıyoruz, sistem otomatikman ayarlıyor fiyatı" şeklinde bir açıklamanın da buna gelebileceği zam olayı.
o zaman oylar AKP'ye.

t : yanıtlanan bir taleptir.
isterse 1,5 tl olsun shut up and take my money diyeceğimiz* hadise. çünkü ekmeksiz doymamak ve fakir itemi müessesesi.
şöyle diyim sen acıkınca ekmek yiyeceksin bu bir gerçek.şimdi sen 4 tl ye 1000 gram ekmek alıyodun ve artanları ile 5 gün yiyodun şimdi 5 liraya 1000 gram ekmek alacaksın ve 5 gün yiyeceksin çünkü zorundasın .ha ekmek bulamassam pasta yerim dersen o ayrı.
ben hep 1 liralık ekmek aldığım için kafam rahat.

edit: bir saniye biz ekmeği zaten evde yapıyoruz, kafamı karıştırıyorsunuz *
ne tarafa dönsek bir delik onlardan yana. sus ve yemeye devam et.
"çöpe ekmek atmayın, para atın" gibi.
devlet eliyle diyet yapacaksınız hemde ekmek parasına. ben çok ciddiyim gerizekalıya da anlatmıyorum.

israf olmasın diye yenen ekmekler mideye gitmeyecek artık dolayısı ile göte göbeğe son.
Ekmek,sigara ve alkol gibi sağlığa zararlıdır. Az yemeniz için fiyatı arttırıyoruz. Gerekirse ÖTV eklenecektir.
ekmekten alınacak bu fark savunma sanayine gidecek.
Yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda.
işte bunlar hep hırsızlık.
bak gerizekalı çocuk gramaj düşecek fiyat aynı kalacak. bu kadar basit.
"yav zaten zam gelecekti. biz de zam yapmayalım küçültelim. soran olursa israf misraf bişey sallarız" diye açıklama yapan bir bakan bile çıkabilir.

zira bu millete ekmek değil saman da koysan yiyorlar artık.
kimse bozukluklarla uğraşmak istemiyor. 1 ekmek al, bir metal parçası ver. bu kadar basit.
zam yerine ekmeği küçültürüm.
Bizim ülkede ekmek 5 lira olsa bile 'karnım aç' dediği zaman birinin ona ekmek bedavadır, ben ekmek satsam öyle yaparım ekmek satanlar öyle yapıyorlar o yüzden bu zamların hiç bir önemi yok bu ülke böyle mazlumun ahını duyarsa göğü indirir böyledir bu ve böyle olduğuna inanmak istiyorum.
(bkz: 5 al 6 öde)
Bu defa cebin değil miden boş alacak ,ekmeğe zam gelmeyecek ama (bkz: GRAMI) düşürülecek.
eskiden ya fiyatı yükseltirlerdi ya da gramajı düşürürlerdi, şimdi hem gramaj düşük hem fiyat yüksek.
Salt gerçek Ekmeğe %25 oranında zam gelmiştir. Ya da şöyle söyleyelim aldığın ekmeğin bir çeyreğini fırında geri bırakacaksın.
halk ekmek yiyemiyor gılıçdar hiç utanmıyor mu? tabiki ahabe daha iyisini yabmah isterdi ama o hılışdar yoh mu o hılışdar.
zamlar otomatikman oluyor bizimle alakası yoktur.
Hükümet zaten en gerizekalı insanı baz alarak anlattı dinleseydin shsfgsf.
güncel Önemli Başlıklar