1. 1.
  fantastik kurgu romanlarının en karizmatik, en melankolik, en duygusal (bkz: bole gider bu) karakteri olan drizzt do urden'in yaratıcısı. mükemmel şekilde oluşturduğu olay örgüsü ve karakterleri okura aktarmadaki becerisiyle gönüllerde taht kurmuştur.

  starwars serisinde ufaktan batırması ise o kadar kusur kadı kızında da olur dedirtecek bir olaydır. türkçe yayınlanan drizzt romanları için:

  (bkz: the dark elf trilogy)
  (bkz: the icewind dale trilogy)
  (bkz: the legacy)
  (bkz: starless night)
  (bkz: siege of darkness)
  (bkz: passage to dawn)
  (bkz: the silent blade)
  (bkz: spine of the world)
  (bkz: servant of the shard)
  1 ... memet
 2. 2.
  Kanımca zirvesini Dark Elf trilogy ile yaşamıştır. David Edding gibi yazarlara kıyasla çok fazla karakter kullanır. Özellikle 4-5 sayfa süren dövüş sahneleri bazen bayabilir.
  Bir karakteri 5-6 sayfada durmadan anlatıp size benimsetir,sonra çat diye öldürür.
  Ancak herşeye rağmen okunası,takdir edilesidir
  ... nukleermalkav
 3. 3.
  (bkz: demon wars)
  ... blakkheim
 4. 4.
  Ego tatmini sağlamak isteyen çocuklara şiddetle tavsiye edilen fantastik kurgu saçmalamalarının yazarıdır. Bu adam sayesinde insanlar yarı tanrı gücünde karakterler yaratıp masaüstü frp oyunlarında tek elle üç ejderha falan kırıp, bükebilme olanağına sahip olmuşlardır.
  1 -1 ... rtus
 5. 5.
  katiyen büyü bilmeyen yazar. öyle ki daha okuduğum hiç bir kitabında bir büyücü teke tek bir mücadeleyi kazanamamıştır. hatta yazdığı çoğu çarpışma da o kadar sallamadır ki drizztin elini kolunu sallayarak mind flayer kestiği kısımdan sonra yarattığı karakterle birlikte kendinden nefret ettirmiştir.
  ... dark darkest darko
 6. 6.
  tam adı Robert Anthony Salvatore olan fantastik kurgu yazarı.
  ... warmth of winter
 7. 7.
  Unutulmaz Diyarlar'ın en sevdiğim fantastik kurgu yazarıdır. Power play yazdıgı kadar role play de yazar. Savaşlarda aksiyonlarda oldukça detaycıdır ve bu insanı biraz sıkabilir.

  Yüzüklerin efendisinden oldukça etkilenmiştir. Ayrıca kendisi yazarlığa başlamadan önce barlarda çalışan bir securitydir. Boksordür. Bazı kaynaklar dovuşleri bu kadar detaylı anlatmasının sebebi boksör ve kabadayı oldugundan kaynaklandıgını belirtir.*

  Drizzt Do'Urden dışında Star Wars Klon Savaşları ve iblis Savaşları Destanını da yazmıştır.
  ... zaknafein
 8. 8.
  girdap gibi dönen palalar ı beynimize kazımış yazardır.
  ... fierna
 9. 9.
  kısaca ras denir kendisine.
  ... sadaeke
 10. 10.
  tolkien usta'nın yarattığı frp dünyasının dönmesini başarıyla sağlayan unutulmuş diyarlar serisinin ustası yazar.Romanlarında dikkatle göze çarpan birebir dövüşü anlatmadaki ustalığıdır deyim yerindeyse anı yaşatır okuyucuya yalnız bu başarıyı toplu savaşları anlatmada henüz gösterememiştir.Yanısıra,teni karanlık olmasına rağmen içi bir o kadar aydınlık Drizzt Do'urden'ı yaratması ve Drizzt'in içe dönük konuşmalarındaki anlamlarla
  dolu bir frp romanı oluşmasını sağlayan yazardır.Kitaplarından bazıları filme çevrilebilir yönetmeni ise Peter Jackson,guillermo del Toro olursa tadından yenmeyebilir.Yalnız filmleri Hıncal Uluç yorumlamasın mümkünse.ilk başlayanlar için Kara Elf Üçlemesi şefkatle tavsiye edilir.
  1 ... beyler buna trambolin derler