1. 1.
    dikkat.eğer iş miş aramıcasanız ,benim gibi boş vakti çok olan biriyseniz javayla sakın uğraşmayın bence.
    2 yıldır laf olsun diye baka baka deli gibi de yol almıştım javada...pythonu azıcık,biliyodum ama az yani.pitonu son bi kaç aydır iyice kurcaladım.javada aklımı alan hedeleri sikimi sallayarak yapabiliyo olmak gözlerimi doldurdu aq.
    lafın kısası bireysel yazdığınız şey zaten bir sn de dünyaları kurtaracak kadar hızlı olması gerkmeyecekdir.bu durumdada python da her türlü işinizi görür aq.zate ben forex çi bistçi adamım ne java sıymış.sikeler, bi da bakarsam yüzüne.
    javada bölmündeki kod öreneğime neden eksi geldi anlamadım.javadaki doruk noktam o benim.neyse..benzerini pitonda 5-10 satırda yaparım eminim.de şimdi öğreniyom...
    hız önemli değilse ve ikisininde yapabildiği yerden soru gelirse pitoon tersten saplar...yanısı dilini kullanımında seçeneği işin kendisi belirler.genede pitonla iyi kötü yapabiliyosanız o işi.pitonla yapın bence..
    1 ... cuckoldmoskof
  2. 2.
    python yazılım dilinin alacağı versus.
    3 -1 ... nick koymayi unuttum
  3. 3.
    Bunu buraya bırakıyor ve gidiyorum.
    python vs java
    7 ... hep ve daima
  4. 4.
    Yapay zeka, yapay sinir ağları vb.. gibi kavramlarla beraber python'un değeri daha da artmış bulunmakta.
    4 ... scratch
  5. 5.
    Başlığı açan kardeşe öncelikle Türkçe öğrenmesini tavsiye ettiğim versustur.
    2 -1 ... binaryyildirim
  6. 6.
    javacı keltoşların uğrayamayacağı başlık.bir iş pytonda yapılma ihtimali var ise ,javaya b.k yemek düşer...
    2 ... cuckoldmoskof
  7. 7.
    piton tersten saplar...
    1 ... cuckoldmoskof
  8. 8.
    bu iki dili nasıl karşılaştırabiliyorsunuz ya?

rapbim yakınlarınıza sabır versin.
    1 -1 ... ciddiliinsan
  9. 9.
    Java mı kaldı oruspu çocukları.
    2 -2 ... eskinickliyazar
  10. 10.
    java fanlarının genelde sevmemesinin tek nedeni yazılımcılığı bir elitizim olarak görmeleri, bu ayrıcalıkları da ellerinden alınırsa gözlüklü şişko birer et yığınından farkları kalmayacaklarını gayet iyi bilmeleri.

piton bu ay itibariyle stackflow'da zirveye yerleşerek en çok tercih edilen yazılım dili olmuş. yatırımların ardı arkası kesilmiyor, sürekli yeni kütüphanelere, yeni özellikler ekleniyor. neden? çünkü aklı başında, geleceği gören insanlar yazılımın bir iki nesil sonra orta okul seviyesinde bir hal alacağını ve bunun için de daha pratik ve standart dillere ihtiyacımız olduğunu farkında.

ha, ama dersen ki yok bana ne ya, programa dili değil o, git o zaman fortran kullan amk. adamlar 30-40-50 yıllık teoremleri, denklemleri kütüphane haline getirmiş, mantığını anlayabilen herkes kullanabiliyor diye kıskanıyor, ille istiyor ki euclidian mesafeyi hesaplayn fonksiyonları 6 satırda yazabildiğin programlar kullanalım.
    1 ... cuckoldmoskof