1. 1.
  Psikiyatri uzmanı,ruh bilimci.
  2 ... italiano
 2. 2.
  -insanların psikoloijk sorunlarını terapiyle çözmektense hipnoz, elektrik şoku ve ilaçla çözmeyi seçen, tıp eğitimi almış, psikoloji uzmanı, psikiyatr.
  -psikiyatristlerin kapsama alanı olan psikolojik sorunlar, psikologların tedavi etmesinin zor olduğu ağır ruhsal sorunlu insanlardır (şizofreni, paranoya, panik atak vs).
  -ayrıca psikiyatristler psikologlarla devamlı bir uyumsuzluk içindedirler. tıp eğitimi aldıkları için kendilerini bir adım önde görürler.
  5 -1 ... asiti kaçmış kola
 3. 3.
  7 sene tıp okuyan , üstüne tus sınavında psikiyatri bölümünü kazanıp 4 sene de orda okuyan kişiler. tabi hiç sınıfta kalmadıkları varsayılırsa.
  8 -2 ... witch
 4. 4.
  parası bol, dostu az entellerin dert ortağı, ağlama duvarı.
  4 -1 ... kiraze
 5. 5.
  (bkz: shrink)
  ... confusedy
 6. 6.
  günümüzde bu gruptakileri 2 gruba ayırabiliriz..sadece ilaç verip stres yapma diyenler ve gerçekten hastasını anlayıp yardımcı olabilmeye çalışanlar..çoğunlukta olansa sanırım ilk grup..ne yazık ki!
  10 -1 ... miracle
 7. 7.
  görevi sadece ilaç tedavisi olan doktordur. yani psikolojik olarak hastasının acısını paylaşma gibi bir görevi yoktur. zaten böyle bir görevi olsa idi psikologlar ne işe yarardı?
  1 -1 ... anakart kokusu
 8. 8.
  dert babası.
  2 ... darkwingsoul
 9. 9.
  tıp eğitiminden sonra psikiyatri ihtisası yapmış olan tıp doktorudur. ilaçlı tedavi uygulayabilir.
  1 ... unique270
 10. 10.
  genellikle hümanist bir bakış açısı kazanmadıkları için psikologlar tarafından eleştirilen terapistlerdir. medikal modeli benimsemişlerdir. daha da açacak olursak * kendilerine gelen danışana ilacı dayayıp yollarlar, ama danışanı anlamaya çalışmazlar. istisnalar kaideyi bozmaz, genelde böyledir. çok genel oldu ama olsun.
  8 ... filleri kurtaran adam