bugün

Az alinan alkolle etkilesmez. Alinmamasi tercih edilir. Prozac in sizi getirdigi kafadan cikip alkol kafasina girmeyin derim.
kilo verme amaçlı kullanımlar duyduğum, maalesef güzellik uğruna amacının dışına çıkartılmaya çalışılan ilaçlardan birisi
Içilir ki bu.
Ne gülüyon lan gevrek gevrek lafının çıkma sebebi olan ilaç.
Bir cipralex değildir.
ssri dir. seratonini hücre dışında tutup sizi mutlu etmek için üretilmiş.
yeşil beyaz hapı iştah azaltır, kilo vermeye sebebiyet verir. şurubu boğazda alev topu etkisi bırakır zira tadı felakettir.
Açılmaya cekinilen kızın yüzüne amına korum dedirttiginden zararli olan ilaçtır.
Mutluluk veren aynı zamanda kilo verdiren ilaç.
porcupine tree'nin the sound of muzak şarkısında da "elevator prozac" olarak bahsedilen, hakikaten insanı bulutların üzerine çıkardığına tanıklık ettiğim antidepresan.
neden kullanmaya mı başladım? çünkü sürekli bir kaygı içindeydim. Her an bir şey olabilecekmiş bir korku vardı içimde.
Gittiğim psikiyatr panik atak dedi, anksiyete bozukluğu dedi. Bir şeyler zırvaladı işte. Neyse ben bunu almaya başladım, ilkin gerçekten çok güçtü çünkü uyku falan yapıyordu, sonra vücut alışıyor hem de nasıl bir gün almadığımda gözlerimi açık tutamıyorum, kafayı kaldıramıyorum falan filan.

Hala düzeyli bir ilişkimiz var. Daha ne kadar sürecek bilmiyorum, bir şeyleri değiştirdiği doğru, mutlu ettiği doğru ama nereye dek? işte onun yanıtını veremem...
antidepresandır. Bir xanax değildir.
bende işe yaramayan bazılarının kafasını bu şarkıyla anlatabileceğim ilaç.
--spoiler--
http://www.youtube.com/watch?v=d-diB65scQU
--spoiler--
Büyüklerin m&m'i.
uzak durulması gerekendir. bir kere antidepresan kullanımı bonibon yermişcesine doğal oldu artık. ben de kullandım hem de uzunca bir zaman, üstelik sadece prozac değil. iyi etmekten çok, sizi daha dibe vuruyor. çünkü gerçeklerle yüzleşmekten kaçıyorsunuz, kullanmayı bıraktığınız anda ‘‘ daaaaan!‘‘ yere çakılıyorsunuz en sertinden.
bu yüzden terle atın negatifi, ilaçla değil. kafeinden uzak durmak, ter atmak, melisa çayı içmek. işte bunlar doğal antidepresanlar.
devamlı yorgunluk hissettiren ve soğuk terler döktüren ilaç. ortamı pembe görmek yok efendim orada canavar yok gulyabani görmek gibi durumlar yok. zaten bunları görüyorsan muhtemelen o yüzden ilaç içiyorsundur.
şeker gibi lustral gibi birşey, resmen boş. yazılan herşey abartı. ama alkolle bu kadar keyif aldıran bi antidepresanda görmedim. onun dışında gündelik hayatta boş. yok gibi birşey. kullandığım ilk hafta gerçeklik algımın birkaç kere kaybolmasına sebep oldu başka bir yan etkisinide görmedim. doğru dürüst yoksunluk sendromu yapmaz aniden bırakılabilir. hafif, boşu boşuna adı çıkmış bir antidepresandır. hayatında sadece aspirin kullanmış bünyelere ağır gelmektedir.
Hiçbir boka yaramayan selectra ve risperdalden kat kat etkisiz anti depresan.
tony soprano çok içerdi bu ilaçtan.
artık kullanmaya başladığımdır. garip; bir yıl önce kullanmayın yazmışım burdan. ama büyük konuşmuşsam bugün ilk günüm. kullanmanıza neden olacak şeyler olabilir. yine de temkinli olmak lazim.

ilk günde fazla rtkisi olmuyor. yan etkilerine gelince inanılmaz kırgınlık hissi yaptı bende. kolum bacaklarım her yerim ağrıyor. 20 mg lık bile böyle mal yapabiliyorken bence almamak lazım fazla doz.

iştahta bariz değişiklik yok. ama tatlı hastası bir insanım. özellikle depresyon içindeyken yeme bozukluğu yüzünden tatlıya sarmıştım. şu an çikolata falan hiç istemiyorum mesela.

günlük takip etmeyi düşünüyorum. bakalım...
Yan etkisi depresyon olan bir antidepresan.
sinir bozucu bir iyimserlik ve enerji katan hap.
Adına kitaplar yazılıp, filmler çekilen SSRI grubu antidepresan. Etkisi yaklaşık 4 haftada başlar ama hastalar alır almaz uyku moduna geçerler ki bu plasebo etkidir. Aksine uykuya dalmayı zorlaştırabildiğinden sabah kullanılmalıdır. ilacı hastaya verirken iştahsızlık üzerine yapılan uyarı tedaviye uyuncu oldukça arttırır.
hayatım boyunca hiç antidepresan kullanmadığım içi aşırı derecede merak ettiğim ilaç. insanın başına ne gelirse meraktan orası da ayrı elbette.
1 aydan önce etki etmez diyolla.

21 gün şeklinde küsuratlı sayı veren de var.

hayırlısı.