1. 1.
  program yazarken kullanılan dildir.
  programming languages *
  -1 ... trinfr
 2. 2.
  insanın makınelere vermek ıstedıgı komutları makınelerın anlayacagı dıle cevırmekte kullanılan derleyıcılere verılen komutlar butunu.
  ... jakuzi
 3. 3.
  ilki 1700lerin sonunda halı dokuma makineleri için kullanılmış yapay diller. sonradan otomatik piyanolarda, en sonundaysa bilgisayarlarda kullanılmıştır. evet, endüstri devriminden bile daha eskidir diyebiliriz.
  ... soul forged sin
 4. 4.
  (bkz: c programlama dili)
  ... yatay zeka
 5. 5.
  c, c#, c++, delphi, pascal, basic, q basic, visiual basic gibi dillerdir. program yazmak, veritabanı oluşturmak, web tasarımı yapmak gibi bir çok amaç için kullanılırlar. php, asp gibi diller programlama dillerinin içinde olmasına rağmen tamamen veyahut çoğunlukla web tasarımda kullanıkları için web dilleri olarak adlandırılırlar.
  2 -1 ... alpturktigin
 6. 6.
  -high level language*
  -low level language*
  olmak üzere 2 grupta incelenir.

  algoritma ve akış diagramlarının* mantığı iyi bir şekilde anlaşıldığı zaman bu programlama dilleri(c, c+, c++, c#, pascal vs) ile çok komplex sorular son derece kısa sürelerde çözülebilir.
  1 ... erdinaryus professor
 7. 7.
  genellikle ingilizce tabanlı olan yazılımcının bilgisayara ne yaptırmak istediğini anlatan komutların olduğu diller. her dilin kendine özgü kuralları mevcuttur fakat genel anlamda mantık aynıdır. kodları compiler (bkz: derleyici) makine diline çevirir ve program çalıştırılabilir hale gelir.
  ... riemann
 8. 8.
  Bilginin hızla yayılmasına sebep olmuş makinelere emredilen komut dili. Türk mühendislerin de artık yaratması gereken hödö.
  ... s cavin roulette
 9. 1.
  "dil dile değmeden dil öğrenilmezmiş" sözünü boşa çıkaran dillerdir. makinelerin dili yok anasını satayım.
  1 -1 ... golhiat
 10. 2.
  sektörü ile alakalı ya da değil herkesin öğrenmesi gereken dillerdir. hem öğrenmesi zevklidir hem de bunları kullanarak bir seyler üretmesi.
  ... zall save the queen