1. 1.
  borland firması tarafından 1995 yılından bu yana üretilmeye devam eden rapid application development platformu .
  akla gelebilecek pek çok program bu ortamda yazılabilir.
  çünkü temelinde en kolay programlama dillerinde birisi belkide birincisi olan pascal bulunmaktadır.
  son sürümü için (bkz: delphi 2006)
  2 ... azorka
 2. 2.
  kanaatimce en kullanışlı yazılım geliştirme ortamıdır*. pascal iyi ve yeterlidir.zaten borland abiler sağolsun herşeyi hazır etmiştir.öyle sayfa sayfa kod dizmeye de gerek yoktur.mouse ın var mı.tamam.
  2 ... kemalettin şentürk
 3. 3.
  performans bakımından c++ ile yarışamayacak olmasına rağmen, m$ icadi c#'dan daha hızlı olarak programlama dili.

  kural neydi?
  "ne ka' user-friendly, o ka' hantal olanzi"
  (ya da böyle bir şeyler)
  2 -1 ... üye ol!
 4. 4.
  borland'in dokuz aydir musteri aradigi urunudur. henuz bir alici cikmadi. borland subat 2006'da aldigi kararla Integrated Development Environment (IDE) ve Database urunlerini elden cikarip "application lifecycle management" urunlerine odaklanmaya karar vermistir. delphi'ye verdikleri teknik destegi asamali olarak azaltacaklari rivayet ediliyor. cok tehlikeli cook. zaman kaybetmeden C# .NET kullanmaya baslamakta fayda var.
  3 ... isla morada
 5. 5.
  Hackerlerin kullandığı bir program olan,ve bilgisayarımıza virüs girmesine sebeb olan kodların yazıldığı bir programdır.
  ... croshifseytan
 6. 6.
  1993 yılında 1.0 versiyonu ,1994 yılında Win 95 için 3.0 versiyonu duyuruldu.1996 yılında Anders Hejlsberg ve bazı arkadaşlarının borland'dan ayrılmasıyla geliştirici ekibi zayıflasada delphi 5.0 hızlı bir uygulama geliştirme aracı olarak görüldü. Her zaman en yeni teknolojileri destekleyen uygulama geliştirme aracı olmuştur. ancak yüksek lisans ücreti ve çoğu teknolojilerin bir çok programcı tarafından kullanılmaması kullanım alanının genişlemesine engel olmuştur. 2006 yılında danny thorpe'n borland'dan ayrılıp google geçmesi bir kez daha kafalarda soru işaretlerine neden oldu. borland bu tarihten itibaren ide(delphi,borland c++,cenova... vs) ürünlerini codegear adı altında topladı.
  ... zebun
 7. 7.
  2007 versiyonu çıkmış programdır. hatta çıkmakla kalmayıp korsan tezgahlarına kadar düşmüştür.

  (bkz: delphi 2007)
  ... istanbul icin efkar vakti
 8. 8.
  yunanistan'da bir şehir.
  1 ... xsentos
 9. 9.
  atası pascal olan nesnel tabanlı bir programlama dilidir. delphi 2007 versiyonu yine borland ın java editörü olan jbuilder a benzemiş. şık olmuş. delphi 7 ye takılı kalmış bünye için delphi 2007 iyi bir sıçrama olacaktır.
  ... enistein
 10. 10.
  borlandın c yi sevmeyenler için hazırlamış olduğu aslında kendisi C++ builder ın birebir kopyası olan, ama programcılıkla fazla uğraşmayanların ilgilendiği ama güzel şeylerin çıkmasına neden olan programlama aracı...
  ... simin