bugün

isviçre'de bunun sayesinde geceyi geçirdiğiniz kadın, polisi arayıp '' bu herif beni tatmin edemedi'' diyebiliyormuş. bunun yüzünden nezarette birkaç gün geçirebiliyormuşsunuz.

isviçreli kadınlar işini bitirdi götünü devirdi yattı gibisinden bir erkeği istemiyorlar anlaşılan.
Şöyle bir YASAL DÜZENLEME yapıldığının HiÇ FARKINDA DEĞiLDiM:

Yeni Türk Ticaret Kanunu'na göre borsada halka açık şirketler “yönetim kurulunda en az 1 kadın bulundurmak" zorundaymış.... (Kadınlara pozitif ayrımcılık.)
insanların kazancına göre vergi ödemesi.
işsizliğin artışındaki en önemli sebeplerdendir.
Kadınlara ayrıcalık vermenin kılıfıdır. Bazıları hakikaten olması gerekse de, bazıları resmen kılıfa uydurmak için kadın-erkek hani eşitti deyince aa ama bu pozitif ayrımcılık deniyor. Ayrımcılığın pozitifi mi olur la?
Günümüzde Doğu ve Güneydoğu Anadolu' da, göç alan şehirlerin doğu kökenli vatandaşlarca istilâ edilen mahallelerinde inanılmaz derecede uygulanan ayrımcılıktır. Elektrik parası, su parası nedir bilmezler. Mazotu kaçak kullanırlar. Devlet zâten odununu, kömürünü, aile yardımını ve yeşil kartını da verir. Oh, mis.
kadınların kullanmaktan imtina etmediği bir şey pozitif ayrımcılık. her yerde ama, her yerde bundan faydalanmak istiyor. sonrasında haksızlığa uğradığında da haksız feveranlarını dinliyoruz. evet haksızsınız amk. sen zaten haktan, hukuktan yana değilsin ki? nedir bu çırpınış hocuu, ne oluyoruz yani?

bence kesinlikle yapılmamalı. bence diyorum nezaketten ulan. yapılmamalı oğlum bu. yapmayın amk. kadınlar bu durumdan nasıl memnun onu zaten hiç anlamıyorum. güçsüzlüğünü, acizliğini kabul etmesi gibi bir şey bu. savaşmadan kazanmak. çaba sarf etmeden almak.

güçsüz bir kadın nesli oluştu ülkede. eskiden böyle değildi. şiraze iyice kaçtı. eskiden tek bir erkeğe sırtını yaslardı kadınlar . şimdi 2, belki 3, belki daha fazla erkekle yakınlaşıyor. yakınlaşmanın içi çok dolu inanın. sahte öz güvenleriyle caka satan kadınlar oluşuyor. uzaktan güçlü görünen ama bir rüzgarda yok olan kadınları oluşturuyor bu pozitif(!) ayrımcılık.

"pozitif ayrımcılık, yalnızca dezavantajlı gruplara mensup bireylere verilen ekstra haklardır. " kaynak: viki

gerçekten kendinizi dezavantajlı mı görüyorsunuz?
uzun süre ayrımcılığa veya hak ihlaline maruz kalmış grupların durumlarını düzeltmek için kullanılan bir yaklaşımdır, ancak amacı itibariyle geçici bir geçiş sürecini tarif etmeli ve bunu sağladıktan sonra ortadan kaldırılmalıdır.
çakma feministlerin destekleyip gerçek feministlerin desteklemeyeceği, aslında ataerkil düzene hizmet eden şey.
ayrımcılığın her türlüsü kötüdür. bunun pozitifi negatifi olmaz!...
Sözde "Eşitlik"i sağlamak için "ayrım" yapma çelişkisine bulunmuş yaldızlı kılıf.
özellikle hukuk dalında olan tam bir felakettir. kadının ifadesini taciz ve tecavüz gibi olaylarda direkt doğru alınması saçma işlere sebep olmaktadır. misal samsun'da bir kaltak birlikte olduğu erkek arkadaşı kendinden ayrılınca bana tecavüz etti diye şikayet etmiş çocuk duruşmaya kadar tutuklu kalmış ve sonra kaltak benden ayrıldı ben de kızdım ve böyle bir suçlamada bulundum demiştir. bu seferde hakkında iftira ve kanunu yanıltmaktan dava açılmış ve iftiranın suç olduğunu bilmediğini iddia etmiştir. devamı ne oldu bilmiyorum lakin bu tür rezillikler çok oldu.
Gerçek bir orospu çocukluğu, bunu yapan ve destekleyen herkesin amına koyayım, burada kastım halı sahada kadro eşitleme gibi basit şeyler değil ancak bir insanı sırf kadın diye millet vekili yapılıyorsa o sistem batmaya mahkumdur, bir kadın çok zekidir harbiden bulunduğu yere katacağı şeyler vardır eyvallah ama pozitif ayrımcılık bunu önemsemiyor kadın toplumda daha alt seviyede temsil ediliyor o zaman bir tane kadın millet vekili seçtirelim fatal eror amk.
yanında + işareti olan sayıların ayrımcılığını, milliyetçiliğini yapmaktır.
her ne konuda olursa olsun, biz sana hakkınca değer vermiyoruz, al bunlarla idare et demenin bir yoludur.
Ayrımcılığın her türlüsü yanlıştır. Pozitif ayrımcılık diye adlandırdığımız şey bir konuda dezavantajlı olan kişiyi diğerleriyle aynı konuma getirmektir. Genel olarak biz bunun sınırını aşarız ve ayrımcılığa gireriz. Mesela bir eğitim düzenlenecek ve cinsiyet olarak eşit sayıda olmalarını istiyoruz ama başvuru yapanların büyük çoğunluğu kadın. Yapılması gereken şey pozitif ayrımcılık olur ve öncelik erkeklere tanınır.
Fark ettiğim şey ise sözlükte moderatörlerin genelde kadın yazarlara yönelik pozitif ayrımcılık yapmak isterken yüzlerine bulaştırıp dolaylı olarak ayrımcılık yapmaları.
Mesela gittiğim spor salonu kadın erkek ayrı olduğu için, sabah 10 dan akşam 9 A kadar kadınların kullanımına açık olup sadece akşam 9la 11 arası erkeklerin kullanımına açık olması, o saatlerde de zaten yoğunluktan tıklım tıkış olması müthiş bir örnek bence. 11 saat nere 2 saat nere?

istanbuldaki 30 küsur kyk yurdunun sadece 13 tanesinin erkek yurdu olup onların da abuk subuk yerlerde olması da bir başka örneği.
Kizlarimiz memnun olsunlar. Biz neyiz ki zaten.
Protonları bir kenarda tasnif etmek.
Prensesleri kayırmaktır.
(#29732786).
Ülkemizin ekonomik olarak görece daha yüksek kesimlerinde uygulanan ayrımcılık. Diğer kesimde de kadın cinayetleri malumunuz zaten. Pozitif kısmı aldatmasın, iki ucu boklu değnek kalıbındaki değneğin iki ucundan biridir.
Özellikle ülkemizde b.ku çıkarılan şey.
Sözlüğümde de ülkemde olduğu gibi göze sokulan ayrımcılık. Şurada eften püften bir Entry için 15 günlük çaylaklık alırken, kişi ve olay hakkındaki tüm entryler yardır yardır silinirken, kalkıp mememi de açarım şovumu da yaparım tarzı entryler sözlükte herkesin gözüne sokuluyor.
neden var olduğunu anlamadığım olaydır. sırf bunun yüzünden insanlar riyakar geliyor gözüme. en çok kadınlara pozitif ayrımcılık şeklinde duyuyoruz. hiçbir feministi "hayır biz eşitiz pozitif ayrımcılık istemiyoruz" derken göremezsiniz. oysa ki sadece haksızken sesini çıkartarak değil toplumda avantaj sağlarken de hayır kabul etmiyorum biz eşitiz dersen bişeyleri değiştirebilirsin.
eşitlik ile adaletin aynı şey olmamasından yapılması gerekendir.