vucut ile temas ettiği andan itibaren bilekliğin içindeki iki hologram sayesinde kişiye güç, denge ve esneklik sağlayan müthiş bir amerikan buluşu. vucudunuzun enerjisini düzenleyerek statitik hale getirir.

bileğinize takıp testlerini yaptığınızda ağzınızın bir karış açık kalarak şoka girmeniz muhtemeldir.

türkiyede de bazı basketbolcu ve futbolcularında kolunda görmek mümkündür.

bu resmi web sitesi
http://www.powerbalance.com

buda türkiyedeki satış yeri
http://www.sahibinden.com...ik-simdi-t-29290967/detay
sahibinden.com hesabındakinin dandik izlenimi verdiği ürün.

o ne lan bir bileklikle güç mü kazanılır. tamamen numara. kişisel motivasyon. kandırmayın milleti.

örgüleri sökülmüş lan resmen.
Halogram içerisine negatif iyon yüklüdür. Negatif iyon doğada var olan bir elementtir. Yapılan araştırmalar,insanların yeteri kadar,sağlıklı ve vucutlarındaki atıl olan enerjiyi maxsimum seviyede kullanmaları ve daha temiz hava solumaları için, cm3 alanda en az 1500 negatif iyon yoğunluğunun bulunması gerektiğini ortaya çıkarmıştır.

Artan hava kirliliği, ve elektromanyetik cihazların yaydığı zararlı ışın ve sinyaller yüzünden negatif iyonlar büyük şehirlerde yeteri kadar bulunmamaktadır.
Şelale eteklerinde: 50.000 (-) iyon cm3
Dağlarda : 8.000 (-) iyon cm3
Deniz kıyılarında : 4.000 (-) iyon cm3
Ormanlarda : 3.000 (-) iyon cm3
Şehir Dışında : 1.200 (-) iyon cm3
Şehir içinde : 200 (-) iyon cm3
Konutlarda : 20 (-) iyon cm3

ORJiNAL OLMAYAN SAHTE POWER BALANCE ÜRÜNLERi iNSAN VUCUDUNA ÇOK ZARARLIDIR.
iÇERiĞiNDE OLMASI GEREKEN 1100 iLE 1500 ARSINDAKI NEGATiF iYON ORANI SAHTELERiNDE MALiYETi DÜŞÜK OLDUĞUNDAN DOLAYI DiKKATE ALINMADAN ÜRETiM YAPILMAKTADIR.
EĞER 1500 DEN FAZLA NEGATiF iYON VARSA ÜRÜNÜN iNSAN VUCUDUNA VERDiĞi ZARARLAR :
MiDE BULANTISI,BAŞ DÖNMESi, TANSiYON DÜŞÜKLÜĞÜ VE KALP RiTMiNDE BOZULMALARDIR.
1100 DEN AŞAĞI NEGATiF iYON VARSA ÜRÜN ETKiSiNi GÖSTERMEZ .
sitesinde bu şekilde yazıyor ne kadar doğru bilemiyorum.
baş ağrısına da iyi geldiği söylenir. ben pek inanmadım aslında ama üniversite de bir hocam kullanıyor ve sürekli baş ağrısı çeken bir insan. kullanmaya başladığından bu yana hiç baş ağrısı çekmediğinden bahsetti. psikolojik olabilir mi diye düşündüm ama baş ağrısının psikolojik bir yanı yok sanırım. ağrıyorsa ağrıyordur sonuçta. ya da belki psikolojiktir. ya da psikolojik nedenlerden dolayı oluşan baş ağrılarına iyi geliyordur belkide. bunun kararını tam veremedim. (bkz: öyle bir şey işte)
bi boka yaramadığını bildiğim halde aylardır bileğimde taşıdığım zamazingo.
işe yarayıp yaramadığı hakkında emin olamadığım hede.
bir işe yaramıyor ama kendini kandırmak güzel olabiliyor bazen bilekliği taktım güç bende artık moduna giriyorsun.
negatif iyonlarla filan alakalı olarak insanın denge ve esnekliğini arttırdığı ileri sürülen bileklik şöyle birşey;
http://powerbalanceal.com/wp-content/uploads/2011/01/david-beckham-power-balance.jpg

bu zımbırtının birçok çeşit fake'i var kimilerini ayırt etmek neredeyse imkansız. piyasadakilerin orginalliğine inanıp alamadım bir türlü. şu video'da anlatmış biri fake'lerin farkını. yine yararı olur internet üzerinden alacaklar varsa bir göz atsınlar.
[http://www.youtube.com/watch?v=kLClZNsIL-A ]
zaten türkiye'ye de resmi olarak gelmemiş, yurt dışında 39 dolar civarı satışı var ama kargonun 80 dolar filan tuttuğunu söylediler o da yattı.
aslında bilimsel birşey yok ortada ama ronaldo'sundan shaq'a kadar unlu sporcularda görunce bi bakıyım neymiş diye dedım sonra ıyon falan fılan deyınce şu tv'lerde çıkan ahmet maranki'den fılanda bu ıyon etkısı hakkında da bişeyler duymuştum önceden o da tuz biber oldu almak istememde ki kullanıcı yorumları da baya olumlu geldi bana. özellikle uyku sorunu olanlara iyi gelmiş filan işe yaramasa da bende place bo etkisi yaratacak ya neyse ona da ihtiyacım var!
geçtiğimiz aylarda kendi sitesinden "pozitif etkisini kanıtlayan bir verimiz yok" özeleştirisi yapılan ürün.
firsatcilar için haberler iyi. 29 liraya satilmakta
http://www.grupfoni.com/I...ce-bileklik-1303393376807
placebo etkisiyle işe yarayan, pazarlama dahilerinin çıkarttığı boynerde fenerbahçe,beşiktaş modellerinin de olduğu farklı bir ürün.
Testlerini yaptıklarında çok etkilendiğim ve hemen aldığım ürün.Gerçekten güç ve denge kazandırdığına emin olabilirsiniz ama ağrılara iyi gelip gelmediğini bilemiyorum çünkü hiç biyerim ağrımıyodu hala ağrımıyor.
ilginç bir bilekliktir. yapılan uygulamalar insanı hayrete düşürüyor. karşınızda uygulaması yapılınca yok artık dedirten cinsten bir özelliğe sahip.

iki kolları dik olarak omuz hizasından iki yana açarak, bel hizasından antreman misali dönebildiğiniz kadar dönüyorsunuz. ikinci denemede aynı pozisyona gelerek ellerinizden birinin üst kısmına bilekliği koyup tekrar döndüğünüzde son hadde döndüğünüz noktadan daha ileriye gidebiliyorsunuz.

ya da aynı şekilde tekrar pozisyona giriyorsunuz..kollar omuz hizasında dimdik olarak iki yana açılacak.. ayağınızdan birini kaldırdığınızda..ayağın kalkık olan taraftaki kolu aşağı doğru çekiyorsunuz karşınızdakinin dengesi direk bozuluyor. aynı şekilde elin üstüne konan power balance bilekliğiyle denendiğinde dengenin bozulması güçleşiyor.

başka bir açıdan tecrübe edersek..yapılan bilek güreşinde yenilen tarafın, ikinci kez power balance bilekliğini takarak rakibini daha çok zorladığını görürsünüz. kendiniz denemeden önce inanmayacağınız, tecrübe ettiğinizde hayretler içinde kalacağınız bir bileklik.
ucuza nerden orijinal alınacağını merak ettiğim bileklik.
plastikten başka bir şey olmayan uydurma bilekliklerdir. Sizin enerjinizi dengeleyemez, artıramaz, güçlendiremez ve sihirli bir şekilde hayatınızı güzelleştiremez. Çünkü tıpkı vücudunuza değen diğer plastikten mamül şeyler gibi (saç tokası, saat kayışı, don lastiği, gözlük sapı, prezervatif, küpe vs) bedeninize etki etmeyen bir nesne. Hayır, içinde bir mıknatıs olması hiç bir şeyi değiştirmiyor. Manyetik nesnelerin vücuda hiç bir etkisi olmadığını daha önce anlatmıştım. Hologram? Basit bir optik ilüzyon. Enerjiyle frekanslarla ilgisi yok.

zaten Avustralya'daki Power Balance distribütorü, gerçeğe aykırı reklamlar ve açıklamalar yaptığı için devlet tarafından takibe alındı ve şirketin iflas ettiği duyuruldu. ayrıca Bileklikleri klinik ortamda test eden Amerikan Egzersiz konseyi ürünlerin etkisinin olmadığını ispatladı.

Ama her şeyi bir yana bırakın, Power Balance'ı üreten firma bile söyledikleri şeyler için sağlam bilimsel dayanak olmadığını kabul etti.

işin en acı tarafı Power Balance'cıların bu işe yaramaz plastik ayakkabı bağcığını belki 10 kuruşa mal ederken 50 liraya satması. Banka soyguncuları bile daha ahlaklı. En azından banka soyulduğunun farkında. Peki ya bu bilekliği alanlar? Soyulduklarının farkında mı?
http://www.bingomingo.com/katolog.php?katid=1318 buradan da alınabilen ürün.
may the force be with you diyerekten babamın bana aldığı bileklik.
spor yaparken kullanıldığı vakit etkisi görülmekte çünkü aktivite sonrasında bile olağan yorgunluğu pek hissettirmiyor.
ya da psikolojiktir emin olamadım henüz.
placebo etkisiyle falan alakası olmayan ciddi anlamda iş gören bir hede. 1-2 haftadır bileğimde. ilk alırken çok inancım yoktu bu canavara. işe yaramasa bile bileklik olarak takmış olurum diye almıştım.

ilk başta satıcının bana yaptığı denge testiyle aklımı aldı. bunu alıyorum diye benle kafa bulan bir arkadaşım da yanımdaydı inanmadı ona da yaptı o da hayretler içinde kaldı.

en son 2-3 arkadaşımla toplanmıştık. hepsi de bok atıyor inandıramıyorum işe yaradığına. hepsinde teker teker uyguladım. türlü yollar denedik ve hepsi ikna oldu işe yaradığına.

En basit örneği geçenlerde spor salonunda koşu bandında 15 dakika geçirdim. bu sırada bilekliğim kolumdaydı ve su içtim televizyon izledim sağa sola baktım terimi sildim vs. üst taraf sürekli hareket edip farklı şeylerle uğraşırken. ayaklarım koşuyordu sadece. sonra ter bileklik olan kolumda rahatsızlık yaratınca şunu çıkarayım devam edeyim dedim gittim bir yerlere koydum ve koşuya devam ettim. bi süre sonra tv izlerken yalpaladığımı, dikkatimi koşuya ve ayaklarıma vermediğimde düz koşamadığımı fark ettim. tempomu hiç değiştirmediğim halde su içemiyor koşma eylemi dışında bir şeyle uğraşamıyordum. işte o an koşa koşa bilekliğimi taktım ve bidaha hiç çıkarmayacağıma yemin ettim.

7 ay ömrü varmış, bu süre bitsin gidip bir tane daha alıcam. ömrümün sonuna kadar takıcam.

dipnot: tabiki bu bilekliğe 80-70-50-30 gibi çeşitli fiyatlar veriyorlar. söylemeliyim ki ben çook çok daha uygun bir fiyata tedarik ettim. isteyenle öm yoluyla detay paylaşırım.
şimdilerde moda sanıyorum herkesin bileğinde var bunlardan. biz moda değilse hayatta takmayız da o iğrenç bileklikleri. moda ya takıyoruz mk.

meme kanseri için satılan plastik bileklikler vardı , hatırlarsınız.. kampanya bitti sonra moda oldu o bileklikler. herkes takmaya başladı. ulan ne boş adamlarız ya.
gerçekler için şu sayfayı bi incelemek yeterli heralde http://www.bodytr.com/201...eklik-ise-yariyor-mu.html
(bkz: at yalanı sikeyim inananı)türü maliyeti 50 kuruşu geçmeyen ve bir boka yaramayan bileklik. en ufak bir etkisinin bilimsel olarak kanıtlanmadığı ve yok abi çok işe yarıyor diyenlerin de kesinlikle placebo etkisinden dolayı olduğu hede.
Çalistigim sirkette günde binlerce satilan bileklik. Her cesidini kasiktan dize kadar taksamda bi etkisini göremedim.
(bkz: power balance +8)

--spoiler--
str +0
int +0
wis +0
hp +0
balance +0
idiocity +1000

--spoiler--
görsel