1. 1.
  tarih itibari ile postgresql rdbmstir, mysql dbmstir.. ikiside database değil database serverdır.
  mysqle oranla performanstan cok stabiliteyi onde tutan database server. ozellikle verinin saglamliginin kritik onem tasiigi alanlarda neredeyse mysql'in yazarlari tarafindan bile onerilecek database server
  1 ... hengame
 2. 2.
  php'yi geliştiren rasmus lerdorf tarafından performans yönünden tavsiye edilmeyen database server. geliştiricilerinden biri de türk: (bkz: Devrim GUNDUZ)
  1 ... zall
 3. 3.
  PostgreSQL, veritabanları için ilişkisel modeli kullanan ve SQL standart sorgu dilini destekleyen bir veritabanı yönetim sistemidir.aynı zamanda iyi performans veren, güvenli ve geniş özellikleri olan bir Veri Tabanı Yönetim Sistemi'dir. Hemen hemen tüm UNIX ya da Unix türevi (Linux, FreeBSD gibi) işletim sistemlerinde çalışır. Ayrıca NT çekirdekli tüm Windows sistemlerde de çalıştırılabilir. PostgreSQL ücretsiz ve açık kodludur.
  1 ... hengame
 4. 4.
  http://www.postgresql.org/
  adresinden ulaşılabilir
  ... node28
 5. 5.
  herhangi bir sirketin tekelinde kalmadigi icin (oracle, mysql, etc) oldukca takdir ettigim ve performans ve de security acisindan rakiplerinden bir adim onde olan sql database server'dir.
  ... mueddib
 6. 6.
  geçen sene proje için kullandığım veritabanı sistemidir. araştırmalarıma göre daha verimli ve kullanışlı aynı zamanda bedava olan bir sistemdir. güzeldir efendim. kullanmak lazım bunu.
  ... deli picak
 7. 7.
  uygulama için workshop bulunuyor. tütev konferans salonunda 18-25 ekim tarihlerinde eğitimi verilecek. workshop tabi ki ücretsizdir.

  http://www.bilisimlife.ne...e-SQL-Workshop-TUTEV.html
  ... rserit
 8. 8.
  performans yönünden php ile kullanılmasını öneriyorum, sorunları olan burada yazabilir ve inceleriz. elinizde bir veri yokken "php'yi geliştiren bilmem kim tarafından performans açısından tavsiye edilmiyor" diye açıklama yapıyorsunuz. elbette postgresql geliştiricilerinden birinin türk olduğunu sanarsanız bu dediğiniz de hayal dünyanızda doğru kabul edilir.

  postgresql'in resmi türk geliştiricisi yoktur. ona bakılırsa bende uludağ sözlük'ün server ve service admin'iyim.
  ... rootz
 9. 9.
  kim demiş php ile kullanılmasını tavsiye etmiyorum. gerçi o olay 10 yıl önce söylenmiş. ama ben 1980lerde yazılan c kitabını hala okuyorum.

  bir de mssql php ile kullanılmamalı, mysql ile c# uygun değilciler var.

  arkadaş arkaplana göre yazı fontu seçmiyorsun ki. ihtiyacını ne karşılıyorsa onu kullanırsın.
  net tarafında npsql connectoru var. çalıştığım şirketin hem güvenli bağlantıları olmalı hem de elinde bulunan 10 milyonluk kayda hızlı ulaşması şart.

  mssql ile ayarlayabilirdik ama linux sunucularda mssql bağlantısı sıkıntı.

  biz de postgresql seçtik. aynı kayıtlar ile karşılaştrınca postgresql tek seferde çağırmada 3.x küsür saniye erken getirdi.
  ... spartali cus
 10. 9.
  Lisans ücreti olmadığı için startup şirketlerin gözdesi olan veritabanı.
  1 ... hypatia1453