1. 1.
  database management system
  türkcesi veri tabani yönetim sistemi (vtys)olarak gecer
  ... hengame
 2. 2.
  kol gibi sınavı olan derstir.* * * *
  1 ... tosun burada da hizmetinizde
 3. 3.
  entity lerden relation lardan, attribute lardan oluşan, relational model, relational algebra, sql ve entity-relationship model terimlerini kafanıza sağlam bir şekilde kazıtan, üniversitelerde bilgisayar mühendislikleri tarafından genelde 3. sınıfta verilen derstir.

  önce bi select dersiniz, bi attribute seçersiniz. sonra from diyip attribute un bağlı olduğu entity yi girer en sonunda from diyip relation u yazarsınız. temeli budur.

  gerisi döte girer.
  ... micro cuts
 4. 4.
  entity, attribute, relation havada uçuşur. eğer bi de ingilizceyse sınav soruyu üç kez okumalısınız. çünkü cümlenin anlamına göre er diagram çizmek zorundasınız, exactly one or some or several, bu gibi anahtar kelimeleri kaçırmamak gerek, bu aşamayı düzgünce atlarsanız er diagramınızı sql komutlarına dökme işlemine başlayabilirsiniz, foreign key, cascade, no action gibi işlemlerin anlamını da bilmek gerek burda da, tabi daha devam ediyor ama o tarafa geçmedik daha, finallerden sonra bu entry i bi editlemek gerek.
  ... hikmet benol
 5. 5.
  algoritma ve programlamadan bile zordur.

  beynim sikildi ey sözlük.
  ... inis mona
 6. 6.
  işte bizim puşt eğitim sistemimizde insanlara dbms verilir ve al programla denir, ey cahil! rdbms programlanabilir dbms değil! öğrenin biraz geliştirin kendinizi.
  ... muaddib