entry'ler (101)

unisite

(bkz: ünisite)

sözlükçülerin en sevdiği kokular

demleme çay kokusu,hindistan cevizi kokusu,eski kitap kokusu.

ünisite

Üniversiteli ne istiyorsa,nerede,nasıl yaşamak istiyorsa,o! mantığıyla yola çıkan,şu an sadece Edirne merkezde kurulum aşamasında olan,fevkaledenin fevkinde bir yaşam alanıdır.Konaklama ihtiyaçları haricinde,sosyal tesislerinde restoran,sinema,gym..vb alanları da barındıran,ah keşke Edirne'de öğrenci olsam dedirten merkezdir.merak edenler buyursunlar efendim (bkz: http://www.unisite.com.tr)

uludağ sözlük kapatılınca yapılacaklar

küçük bir ege kasabasına taşınıp,üç-beş masalık,ev yemekleri yapan bir mekan açılabilir.

her ateist cehennem ateşini tadacaktır

yalnızca ateistlere özel bir durum değildir.dinin buyruklarını yerine getirmeyen,doğru ve istenilen şekilde davranmayan her bireyin başına gelecek olaydır.

ben evlenmeyeceğim

evlilik için aday bulamayan tipik kız cümlesidir.

üniversite öğrencilerinde görülen ateizm salgını

aklı başına henüz gelmeyen genç kesimin takındığı,sözde cool tavırdır.

kürdistan da iki bayrak yan yana dalgalansın

kürdistan diye bi yer olmadığı için,asla mümkün olamayacak istektir.

yeni doğan türk çocuklarına kürtçe isim önerileri

Türk adlarının suyu mu çıktı sorusunu aklıma getiren başlık olmuştur.Yazarın bu başlığı açmasındaki mantık ise tarafımdan merak konusudur.*

love me back

gogol bordello kokularının geldiği ama yine de dinlenilebilir şarkıdır.

online yazar

arkadaşı olmayan,aranmayan-sorulmuyor yazarların listesini tek tek görebileceğimize işarettir.*

bir erkeği kendine aşık etmenin yolları

tek kelimeyle,doğal olmaktır çünkü erkekler süs-püs gibi şeylerden hoşlanıyor gözüküp aslında doğal olan şeyleri ararlar.kedi gibi konuşan kızlar yerine,dobra dobra konuşan hatunları severler.Ay ben maç izlemem,tavla bilmem diyen kızlardansa,hadi aşkım batak oynayalım diyenini seçerler.Onun için sloganımız ''hepimiz doğalız'' *

vampir i osmani

yakında tv de gösterime girecek olan,ilk türk vampir dizisinin adıdır.adından da anlaşılacağı üzere,osmanlı döneminde geçen bir vampir öyküsüymüş efendim.bütün konular işlendi,bitti,sıra geldi vampirlere.hayır yani bugüne kadar adam gibi bir korku-gerilim filmi çekememiş olan bizler,nasıl olacak da her hafta korkutmayı amaçlan bir dizi çekicez bilemiyorum.eğer vampirler insanlara saldırırken allah allah şeklinde sesler çıkarırlarsa hiç şaşırmam.

intihar ettirecek şarkılar

şebnem ferah - sil baştan.

uyumuyorum gözlerimi dinlendiriyorum

tipik anne cümlesidir.Salonunun en güzel koltuğuna uzanır,kumanda elinde,güya tv izliyordur ama alakası yoktur.Yerine yat diyince de ardından bu cümleyi patlatması kaçınılmazdır.

beni unutma

An itibari ile izlemeyi bitirdiğim,Mert Fırat'ın oyunculuğunun güzelliği haricinde hüsrana uğradığım,izlemeyenler için aslında yorum yapmayı pek istemediğim ama konunun tamamen güney kore yapımı olan bir filmden alınmış olduğu buram buram belli olan bir filmdir.

yazacak başlık arayan yazarlar

arasalar ne olur ki,nasıl olsa bu gece yazılanların çoğu silinmedi mi dememe sebep olan durumdur.

çakılan çakmak sesini öksürükle bastırmak

evde ya da başka bir mekanda,sigara içtiğiniz diğer bireyler tarafından bilinmiyorsa uygulanması gerekli eylemdir.Genellikle ortaokul ya da lise dönemlerinde ergenlerin sıklıkla kullandığı bir yöntemdir.

bunca insan yalnızken neden bunca insan yalnız

yalnızlıktan dem vuran hatta isyan eden bireylerin,nasıl olup da bir araya gelmemelerine şaşkınlıktan doğan söz öbeğidir.

sözlük yazarlarının öğrenim gördüğü üniversiteler

(bkz: yakın doğu üniversitesi)