bugün

glory box gibi aşmış bir şarkısı olan ingiliz grup. hangi kafayla yazdınız bu şarkıyı bir anlatın gözünüzü seveyim. umarım türkiye'deki konserlerinden zevk alırlar da seneye yine gelirler diye dua ettiğimiz doğru evet.
gece gece insanın ruhuna tecavüz eden gruptur. fazla iyiler. çok iyiler.
Adını görünce hadi uzun bir aradan sonra sour times yapalım öyleyse dedirten müzik grubu.
Koca bir nesli bunalımdan bunalıma koşturan, 20sinde istanbul'a gelerek bizlere yeniden mazoşist olma ihtinalimizi sorgulatacak grup.
Bugun istanbulda konseri olan grup. Hayir carsamba gunu neden konser verirsin anlamis degilim. Bizim de ergenligimize geri donmeye hakkimiz oldugunu dusunuyorum.
Only you, undenied'i söylemeden gittiniz be, yapılır mı bu bize!
istanbul konserinde gezi'yi unutmamış şahane insanlar topluluğu.

görsel
dünyanın en güzel sesine sahip solisti olan über şahane grup..
roads ve over şarkılarının canlı dinleme fırsatını geçtiğimiz ağustos ayında teptiğim gruptur. kulaklıkla dinlerken kendimden geçiyorum, canlı dinlesem orda yamulurdum heralde.
ilk iki albümlerinin etkisi 80'li yıllarda doğmuş olanlar için 2000'li yılların başlarında Türkiye'de patladı. 2008'de third albümleri çıktığı zaman artık iyice herkes tarafından bilinir bir hale geldi, türkü barlarda bile çalınır oldu ve tadı tuzu kaçtı.

roads şarkıları bir dönem üniversite gençliği için sevgiliye gidemeyen yollar, kalıbın dışına taşmayan çoşkun duygular demekti.
sesinde derin manalar, acılar biriktirmiş ablaya sahip grup, candır...
https://www.youtube.com/watch?v=50WMwT360zc

tüm dünyayı arkanızda bırakıp koltuğunuza yaslanıp bir sigara yakın ve dinleyin. evet bu kafa başka kafa.
undenied dinlenmeden huznun tadi alinmamistir.
yeni keşfettiğim grup. daha evvelden niye söylemediniz mk?

edit: over şarkısının turntable kısmı beni benden almıştır.
sevgilimin bana tavsiyesiyle dinlediğim roads şarkısı beğendiğim, mükemmel bir eserdir ve mutlaka dinlenmesi gerekir.
kesinlikle mükemmel bir solistleri var ve roads... çok iyiler.
bir sesin dalga boyunu elinizle tutabileceğinizi biliyorsanız portishead dinlemişsiniz demektir.
her bunyenin kaldiramayacagi kadar kaliteli muzik yapan grup. en karakteristik parcalari undenied ve roads.

https://youtube.com/watch?v=Vg1jyL3cr60
Ağustos 2014'te istanbul'da konser verdi. Bristol çıkışlı müzik grubudur.

http://www.triphopturkiye...amator-portishead-coveri/
bir gun hayatin amk diyecekseniz gercekten, acilisi bu grup ile yapin dedigim grup. bol icki, sigara alin, ya da ne kafa yapar ise sizde. ve sadece dinleyin. ingiltere, muzik demektir.
bana sigara yaktıran tek kadını bünyesinde barındıran ingiliz menşeili grup.

anlatmaya gerek yok. sesiyle hayata doyurur sizi aynı zamanda o hayatı sizden geri alır.
yatak odalarında bizlere eşlik etmesi gereken gruptur. denemenizi şiddetle tavsiye ederim ve tabi ki sadece ön sevişmede...
En sevdiğim trip-hop gruplarından biridir.
iki sene önce yazın Küçükçiftlik parka konsere gelmişti de gidememiştim, ne içim yandı..
Favori şarkım şudur diyemeyeceğim çünkü hepsinin tadı, yeri ayrı bende.

Özet: Dinleyin, dinletin.
1991, ingiliz trip-hop müzik grubu.

kafa bulmak istiyorsanız geceleri dinlemeniz yeterli. sırf müzikleri için bile dinlenir.
az dinlemedik gece yarısı bi şarapla...