bugün

popüler bir üstyazarla mesajlaşan sözlük kullanıcısının bu eylemine mukabil aynı popülariteyi kendi bünyesinde mutluluk ve kalp çarpıntısı olarak hissetmesine rağmen mesajlaşmanın kişilere özel olması sebebiyle diğer akranları tarafından şahsi olarak tebrik edilememesi durumu. ya da bir nevi 'sevinçler paylaşıldıkça büyür' hadisesine örnek bir başarı varken diğerlerinin bundan bihaber olması.
çözümü basit olan sıkıntılı durum. popüler yazarın sallamadığı durumda popüler olmayanlara mesaj atın ki, popülariteniz artsın. mühim olan tabana yayılmak... dur üç çaylak daha buldum. merhaba canlar var ya ben bu sözlüğün...
kötü bir şeydir son çare ibadet entrysine girip çırılçıplak soyunmaktır. ancak o zaman popüler olunabilir.
(bkz: reklamın iyisi kötüsü olmaz)*
(bkz: popüler yazardan çocuğum olsun istiyorum)
bir de şöyle bir şey var; (bkz: bok atıyorum popüler oluyorum ekolü)
editli tanım: "popülerlik ne lan" dedirtecek bir yazar isyanı.

hadi her şeyi geçtim. popülerlik falan, tamam.. hadi senin açından bakalım. zeka pırıltım benim, popüler birisiyle özel mesaj yoluyla iletiştiğinde nasıl popüler olmayı düşünüyorsun? hadi konu mankenimizi montajelemanı yapalım bu sefer de.

"popüler olmak isteyen yazar";

entrylerine hastayım süpersin aynen devam. zaten 12 yıldır takip ediyorum seni.

montajelemanı;

kız mısın?

ahaha yok lan;

saol, eyw, olur öyle vb.

sonra n'olcak?

hayır bundan sonra nasıl popüler olmayı düşünüyorsun? şey mi diyeceksin sonra;

"ya aslında nickimin altına 'gelecek vadeden yazardır' gibi bi'şey yazsan?"

mı?

hadi yazdı. sonra n'olcak? herkes atlayacak mı, ahaha montajelamanı yazdıysa vardır bi'şey, hadi biz de yazalım..

dışarısı güzel, çıkın gezin.. türkiye'nin 3 farkına 1.55 veriyor iddaa da netten oynayın, oranlar hayvan gibim.
bir insanın böle bir beklentiye girmesindeki sebep nedir bu sorgulanmalı. uludağ sözlük ortamı da amerikan dizi-filmlerindeki lise ortamı gibi mi?;
kural 1:populer olmak için populer kişilerle arkadaşlık et. yahu saçmalığa bak biz burda o populer oksijen yiyicilerin asla yapmayacağı bir entellektüel alış veriş yapıyoruz. ama amaç gerçek hayatta sahip olunamayan populeriteye sanal alem üzerinden sahip olmak mı.. kendinizi kandırmayın arkadaşlar,burda ancak dolu ve anlamlı yazılarla sivrilebilinir kanımca;ona buna yandan yanaşarak değil. ayrıca amaç arkadaş edinmekse bu siteye değil e-kolay a mynete ve hatta hi5 yonja vs gibi sitelere vakit ayırın. orda millete mesaj atarak populer olabilirsiniz * ama burda? sanmıyorum..
(bkz: popüler kültür)
(bkz: bir ego tatmin aracı olarak sözlük) *
şimdi şahsen ben de sözlükte yüzü suyu hürmetine yazılarını severek okuduğum yazarlara entrylerini referans göstererek tebrik mesajları atıyorum. popüler veya değil.

örnek:
mey : (02354543542) abi manyaksın ahahaha hatta zuhahahaha..
x kişi: puhahahahaha

lan düşündüm düşündüm neden popüler olamıyorum diye farkettim ki attığım her mesaj da ya abi manyaksın, ya da zuhahahah lar mevcut. yani adam zaten beni tınlamaz ne lan öyle dana gibin böğürüyon adam gibi tebrik etsene kılpacino. yok abi benim bu mesaj işini çalışmam lazım çok azimliyim öyle böyle değil ne de olsa derin olan kuyu değil kısa olan iptir lan.
popüler yazar la mesajlasınca biri nasıl popüler olacak veya popüler yazar nasıl oluyor. (bkz: neye göre kime göre)

yukarıdaki yazılanlardan çıkan ders şu;

popüler yazarlar en çok mesaj alan yazarlardır.
popüler olamayan yazarlar da popüler yazara attıkları mesajların karşılıklarını alamayan yazarlardır. *

bu başlık yakında en çok mesaj alan yazarlar başlığı ile birleştirilir, ve bundan sonra kimse gelen mesajlarını silmez, arkadaşlarına gösterir hava atar.

prince : bak cehennem ben ne kadar popülerim 5000 gelen 2 giden
cehennem : valla helal abi çok popülersin. o 2 mesajı neden gönderdin.
prince : o zamanlar popülerlik artı oylarla oluyordu gönderdik öle.
cehennem : ne diyeyim abi büyüksün. *

yukarıdaki entry lerde söylenen popüler yazar kriterleri tamamen hayal ürünü olup kişi ve kuruluşlarla alakası yoktur.
banane banane bende popüler olmak istiyorum diyen yazar...
-montaj bi el at be *
popüler yazar olmaya kasmanın saçmalığı üzerine yoğunlaşmış bir durumdur.

öncelikle "popüler yazar" olmanın kıstasları nedir ?

hakkınızda atıyorum 11 sayfa entry girilmesi mi lazım ?
en az 5000 tane entry'niz mi olması lazım ?
sözlüğe ocak ayında mı kaydolmuş olmanız lazım ?
konu komşu beraberce sözlüğe girip bir ayar çetesi kurmuş olmanız mı lazım ?
yoksa tanıdık mod. mu olması lazım ??

belki de bunların hepsidir, bilemem ama

"nasıl tanımlandığı belli olmayan" bir sıfata sahip sözlük yazarlarına "anlaşılması mümkün olmayan" bir istek nedeniyle asılıp, eylemin elinde patlaması durumudur.
popüler ve bir o kadar über alles, allame-i cihan yazarlarımıza, canlarımız ciğerlerimize (amanın yerim ben onları), magazin programlarından öğrendikleriyle, popüler olana sataşmak ya da yandaşı olmak kaydiyle kendi popüleritesini hazırlamak zihni-etiyle, mesajlar yollamaları ve avuçlarını bir güzel yalamaları durumu.

allah akıl fikir versin ya. nelerle uğraşıyosunuz, gidin bi yüzünüze su çarpın. tövbe yaa
sözlüğe popüler olmak için gelmiş yazarları anlamak mümkün değil. bir de popüler olan yazarların kendini üstün insan görüp, popüler olmayan yazarlarla dalga geçmesi, aşağılaması, ayar vermeye çalışması hiç anlaşılır bir şey değil. sanırım bu sözlüğün en büyük sorunu bu. herkes popüler olmak için anketler girip, ya da ota boka tespit yapıp "aa bakın işte hayat böyle" diyip kendisinin ne kadar gözlemci olduğunu göstermeye çalışması çok komiktir. halbuki bilgi içerikli entrylerin neredeyse hepsi 1,2 entryle geçilmiş. madem popüler olmak istiyorsanız, popüler olmak için neler yapmak gerekiyor yazayım size(tabi ki uludağ sözlük için geçerli bunlar):
1.en önemlisi ortam kurmak. herkesle iyi geçinmeye çalışmak. "aaa tabi çok haklısın, çok doğru sölüyorsun, helal olsun sana" özellikle de popüler olan yazarlara böyle mesaj atsanız onlarla hemen kaynaşırsınız. yani biraz yalakalık yapmak şart.
2.zirvelerin hepsine katılmanız lazım. iki eliniz kanda bile olsa gideceksin. ne kadar gereksizce zirveler olsa bile "ben sizinleyim" demenin bir yoludur.
3.anket ya da tespit yapmanız şarttır. bilgi içerikli entry girerseniz sizi aşağılarlar "bu sözlüğe eğlenmek için gelmiyor, artislik yapıyor, bütün bilgi içerikli copy paste bunun" gibi söylemlerle karşılaşırsınız ve bu bilgileri bilmediğinizi tespiti yapılır yani salak ve bilgisiz yerine konursunuz.
4.bunlarla popüler olamadıysanız hala: popüler yazarlara sataşmak ya da moderatörlerle ilgilenerek, yalakalık yaparak kazanabilirsiniz.
5.yok hala popüler değilim diyorsanız:hz.muhammed, mustafa kemal atatürk, türkiye, kürtler, kürtçe başlıklarına herkesin tepkilerini ya da size katılmaları için bir şey yazarak dikkatleri üstünüze çekebilirsiniz.

popüler yazar olmak zor bir şey değildir ama iyi bir yazar olmak çok zordur. iyi bir yazar olmak istiyorsanız önce sürekli okumanızı, anlamaya çalışmanızı, sakin olmanızı, çok iyi düşünmenizi ve neyi düşünüyorsanız onu yazmanız yeterlidir.

not:yazımı okuduktan sonra, lütfen mükemmel zekanızı gösterip popüler olmak için bir de böyle yazı yazmak gerekiyor herhalde, bu da bir tespit değil mi diyip zekanızı göstermeye çalışmamanızı rica ederim.
tamamen espri ve geyik içeren bir başlık ve içindeki entrylerin bir anda böylesine bir gerçeklik ile algılanmış ve bu çerçevede açılımlar getirerek başlığın tüm esprisini bozarak sanki birileri gerçekten de popüler yazar vardır, sen popülersin ben değilim, ben de popüler olmak için ne yapmalıyım diye gerçekten merak ettiği için bu başlığı açmış ve/veya içini doldurmuş gibi gösteren bir hale gelmiş başlıktır.

sakin olun efendim;

kimse ben popülerim, sen popülersin, o değil diye bir ayırım yapmıyor. sadece sözlük çerçevesinde bir konuyu esprili bir şekilde inceliyor insanlar.
hiç yapılmaması gereken olay.

sabahtan beri devedikeni ile mesajlaşıyorum.çocukluğuma kadar indik.yakında dağa falan kaldırır diye korkmaya başlayıp mesajlaşmayı kestim.böylesi daha iyi.kafam rahat.*
(bkz: bırak şuna cevap verme ya)
denize düşen yılana sarılır emsalinden yola çıkılarak uludağa çıktık ilk zirveciye dolanalım bari-duygusunu uyandıran eylemdir.karlar çabuk erir...haydi bre!!
(bkz: delinin biri kuyuya bir tas atmis kirk akilli cikaramamis)
(bkz: tostunu yiyip popüleri beklemek)
(bkz: özel mesaj alabilmek için uuser olmak)
-Anne ben bugun Tuna kiremitçiyle mesajlaştım
-Telefonunu nerden buldun
-Bulurum ben...
popüler yazarla mesajlaşıp popüler olamayan birinin popüleriteye seslenişi:

"popüleri bizler yarattık. bizler ona mesaj attık ve oda popüler oldu. bugün popülerin biri çıkıp ben popülerim (bkz: i am the bestest) (bkz: zlad) diyorsa bu biz mesaj atanların sayesindedir. popülerite mesaj atanların ayaklarının altındadır."
(bkz: popüler yazarlarla arkadaş olup populer olmamak)*