bugün

insanı gaza getiren azmettiren güzel bir sözdür.
(bkz: bakış açısı)
(bkz: mühim olan boyu değil işlevidir)
Göreceliliği açıklamakta üstüne olmayan veciz söz. Sıcak olan hava değil ucuz olan klimandır ya da acı olan biber değil hafızası düşük olan mp3 playerındır gibi saçmalıklara da gitmez değildir.
Konfiçyüs'ün güzel ve anlamlı bir sözü.

bir başka konfiçyüs deyişi olarak da:

bende bir yumurta var
sende bir yumurta var
ben yumurtamı sana
sen yumurtanı bana verirsen
sende bir yumurta bende bir yumurta olur

bende bir bilgi var
sende bir bilgi var
ben bilgimi sana
sen bilgini bana verrsen
bende iki bilgi
sende iki bilgi olur

(bkz: konfiçyüs)
(bkz: deep is deep)
şahsım adına azimleştirici bir tesirini göremediğim bir yapısı var cümlenin. tamam kuyu derindir. gerçi manyakmıyım kuyunun dibine inicem o ayrı mevzu. sonra çıkacak ordan samara morgan, sıccak ağzıma böyle gözlerim falan pörtleyip kalıcam öyle mal gibi.

neyse ne diyorduk he! tamam kuyu derin değildir kardeş, inebilirsin aslında falan diyor, ama ip kısa lan ahahah boşuna uğraşma atla sen en iyisi kısa yoldan mı deniliyor anlamadım. yani illa bir bokluk çıkacak.
azmi siktiret, hayatı koyver siktirsin gitsin diyen kelime. "hoşaf şu yaşa gelmişin hala kuyunun kaç metre olduğunu görememişsin, mskgt gibi kısa iple su çekmeye çalışıyorsun" diyor bana. sağol abi, sağol amına koyim ben de su bitti sanıyordum.
(bkz: izafiyet)
(bkz: madalyonun öbür yüzü)
işin aslı veya kendi bir işi yapamayıpta başkasına suç atmak gibi birşeydir.
bir başka kullanımı için.
http://sunucu18.kucukresi...ploads/konficyus907e3.jpg
kuyunun başında o iple kalınca pek işe yaramayan sözdür.

felsefe karın doyurmaz desem de inanmayın, aç karnı başka şey de eğlemez onun gibi, zira. gönül gözün doysun!
bamya kadar umutlarla mariana çukuru hayata dalmak zordur tabi. parmak kadar umut, o derin yolculuğa nasıl çıksın. elbette yarı yolda kalır ve tüm enerjisi biter. sonuç? boktan geçmiş bir zaman dilimi.
hepimiz kısacık iplerle derin bir kuyu olan hayata salınmışız. arada kısa olan ipler birilerinin eline geçiyor. kafamız gözümüz dipsiz kuyunun duvarlarına çarpıyor. kafamızı kaldırıp ipin ucundakini seçmeye çalışıyoruz ama nafile orda sistem kurulmuş. ipi tutan değişse de sallanan değişmiyor.
- of aşkım zevk alamıyor musun hala ? uğraşıyorum sürekli.
+ hayır alamıyorum necati. alamıyorum !!!
- neden aşkım ? üzüyosun ama beni ?
+ derin olan kuyu değil, kısa olan ip necati !
güncel Önemli Başlıklar