bugün

maalesef arada sırada neferlerini aramıza salan "sunu bunu yapan ibne" "su baslıga kotu oy veren pust" vb. sekillerde icerisinde bulunan eziklik, hazmedememe duygularıyla, hayattan hiç bir ümidi olmayan, tek istegi begenilmek olan lakin gorusleri begenilmeyince cirkeflesecek kadar da yuzsuz olan ekoldur
eylemlerden cok insanları kategorize ederek "soyle yapan salak tip" "bunu yapan salak" ya da "soyle soyle yapan insan modeli" tarzında baslıklar acıp, eylemin (kendine gore) mantıksızlıgını acıklamak yerine bu eylemi gerceklestiren insana saldırma, hatta hakaret etmeye kadar varan yazılar yazıp "ulan şimdi bi kaç kişi gocunur, bana sinirlenir ben de akıllarda kalır, populer olurum" mantıgının olusturdugu olgudur, oysa ki "soyle soyle yapmak" diye baslık acıp kendi acısından mantıklı bir elestiri yazılsa mantıklı bir baslık acılmıs ve guzel* bir entry girilmiş olacak lakin bu durumda insanlar sinirlenmeyecek en fazla "hadi len ordan" diyip gececeklerdir, tırım tırım populerlik arayanlar da amacına ulasamayacaklar.

not : belki benim de bu sekilde acılmıs baslıgım bulunmaktadır, lakin su bilinmelidir ki bu sekilde baslık acılmak istense bu sozlukteki herkesin zeka seviye buna yeterlidir, lakin boyle bir amac yoktur, sonra ahanda senin de boyle bir baslıgın var diye ilkokul alıskanlıklarına devam etmek en gereksiz aktivitedir
(bkz: ayar veriyorum popüler oluyorum ekolü)*
(bkz: hulya avsar)
(bkz: ayar savaşları)***
rteye çamur atıyorum her gün mütemadiyen, çok popüler oldum. hele ki türbana çamur atıyorum, türban ile ilgili her gün mitingler, protestolar düzenliyorum, çok popüler oldum. ben popüler olmak istiyorum o sebepten 83 senelik türkiye cumhuriyetinde ortada olmayan, herkesin kendi halinde yaşadığı ve provakatif güçlerin daha saf ve kullanılmamış beyinleri ele geçirmediği dönemlerde ortada olmayan ve bir anda ortalığa fırlayan "laikliğe, atatürkçülüğe, cumhuriyetin ilkelerine, ülkenin birlik ve beraberliğini tehlikeye düşürecek her türlü eylem, düşünce ve fikire" bir anda çamur atarak ünlü olmak, popüler olmak istiyorum. aaa bak şimdi daha da popüler oldum. popülaritem artıyor gittikçe, gittikçe büyüyor efendim durduramıyoruz. tarkan haltetmiş yanımda.
ayrıca (bkz: basortusu) ve (bkz: turban) arasındaki farkı, giydiği, taktığı, kullandığı halde bilmeyecek veya bildiği halde herkesin gözünün içine baka baka sanki onu görenler yokmuş gibi, bilmiyormuş gibi yapacak kişilerin * etrafa atarak yaptıkları iştir.
genellikle;
(bkz: rte ye camur atiyorum populer oluyorum ekolu)
(bkz: basortusune camur atiyorum populer oluyorum ekolu)
şeklinde baş gösteren ekoldür.
(bkz: eksi oyluyorum popüler oluyorum ekolü)
(bkz: seri eksi oy veren ibne)
ayrıca türkçe bilmeden ayar vermeye kalkanlar gibi bir başlığı açmaya neden olabilecek ekoldür. kaçınılması gerekir. bu ekol sözlüğe zarar verdiklerinin farkında bile değillerdir.
armagan caglayan kişisinin hayat felsefesi.
orhan pamuk herhalde dünyada bu işi en iyi yapanlardandır.*
elif şafak ve orhan pamuk 'un başını çekerek semerelerini aldığı ekol.
günlük hayatta heryerde benimsemiş insanlarla karışlacamız ekoldür. **
(bkz: buldumcuk olmak)
türklerin alışkanlık haline getirmesinden korktuğum ekol. insanlar yazarlarımızı, aydın denilen insancıkları örnek alırlarsa halimiz duman. ekol mekol derken ülke elden gitcek.
maalesef somut anlamda rahatlıkla feedback alınabilen bir ekol... yapanların rahatlamaya ihtiyacı var..
bir getirisi de ruhu rahatlatmaktır.
(bkz: bok atıyorum ruhumda kelebekler uçuşuyor)
(bkz: dövelim sussun)
genelde dini kavramlara ya da şahıslara bok atarak populer olmak isteyen, ya da populerlikten ziyade ''lan bak ben bu kavramlarla taşak geçiyorum, at gözlüklerimi çıkarttım, acayip entelim bildiğin gibi değil'' triplerine giren safların ekolüdür.
böyle farklı olma çabaları filan, anlatabiliyor muyum hacım? bok atıyorsan iyisin.
(bkz: uludağ sözlük bok atma hizmetleri) *
(bkz: bok atıyorum popom kuru kalıyor)
ilgi çekmek için seçilen en gereksiz yollardan biri. sonu rezillik ve basitlik oluyor...
(bkz: inci sözlük) ekolü
(bkz: bot atmak ve ayar vermek arasındaki farklar)