bugün

olaylara hep iyi yönünden bakmaya çalışmaktır,iyi yön yoksa da uydurmaktır..
-off bacaklarım ağrıyoor
*büyüme ağrısıdır o,büyüyosun

-anaa beni uçurmuşlar leyn!
*abi çekemediklerindendir

-istanbulda deprem olursa,şehir yerlebir olacakmış!!
*iyi ya,zaten çarpık kentleşme vardı *
bazen yapılması gereken bu karamsarlıkla omur gecmez denildigi anlarda yardıma kosan
genelde insanın kendini kandırmaktan baska birsey yapmadıgı eylem
pesimistliğin tam tersidir. en ufak bişeye üzülmek, bunalım yapmak yerine bazen kötü olaylara bile iyi tarafından bakmaktır. hafiften insanın kendini avutmasıdır
beterin beteri vardır mantığının dışa vurumu.
eleanor h. porter'in yazdığı pollyanna isimli kitaptaki babası ölmüş ve teyzesinin yanına gönderilmiş çocuğun hayatla mücadele etme yolu. hatta mücadele etmeyip kendi haline bırakma, herşeyden mutlu olma sendromu.
-trafik kazasında ayaklarım koptu pollyanna!
-olsun ablacim, bak artık hareket etmek için daha fazla enerji harcayacaksın, obezlikten kurtuldun fena mı!

yuh be kardeşim...
bardağın boş tarafını değilde dolu tarafını görebilmektir
manik atakta kısır döngüye girmek. med cezir mekaniğinde manik halden bu tarafa cezirlenememek. manik anaforuyla dibe vurmak. sonunda, manik atakta nirvanaya ulaşmak. tam 4 adet tanım yapabilmek. saydım tam 4 olmuş; kuşlar, böcekler, gökyüzü, şu akan dere ne güzel. dur ben gidip 153üncü pastoral şiirimi yazayım. lay lom. optimistlerin pollyanna ile akrabalığı üzerine bir basit denemedir. pesimistler olmasa tek başına anlam ihtiva etmeyen bu kişiler, bardağın yarısındaki suyu içer, susuzluktan ölmek üzere olan pesimiste "bak bardağın yarısı doluymuş, gördün mü?" derler, pesimistler pollyanna'ya tecavüz eden o sapık gülüşlü coşkunlardır. optimistler pollyanna'nın zevk almış olma ihtimali üzerinden pozitif takılabilirler.
-pollyannaya çirkinsin demişler
-çirkin kadın yoktur az vodka vardır demiş
-pollyannanın anasını s...ler
-kardeşim olacak diye sevinmiş
boku çıkmış iyimser bakış
(bkz: ütopik düşünceler)
polyanna'ya tecavüz etmişler
-çok şükür götü kurtardık demiş.
pollyanna sedat'ın benimsediği felsefedir.

(bkz: pollyanna sedat)
(bkz: lay lay lom)
mükemmel bir iş, mükemmel bir eş, mükemmel bir aile, mükemmel bir yaşam olmayabilir ama mükemmel bir an mutlaka vardır...