bugün

'' keanu reeves gençken ne kadar da yakışıklıymış '' cümlesini kurmaya sebep veren, kovalamaca sahneleri ve aksiyon yükü ile sürükleyici bir yapıt olan, yeniden çekilmiş 80' ler filmi.
2015 versiyonu da gayet keyifli aksiyonu iyi filmdir.
ilk filmdeki ruhu yakalayamamis bir remake.

sanki boyle parca parca ekstrem sporlarin videolarini cekip sonra aralara konusma sahnesi falan serpistirip uzun metraj film diye koymuslar.

biraz sacma bir aciklama oldu ama oyle.

ayrica ilk filmde johnny utah bildigin sut oglani, temiz yuzlu, ekstrem spor isi ile uzaktan yakindan alakasi olmayan bir cocuktu.

iste bodhi ve tayfasinin arasina katildi, bodhi'nin sevgilisine asik oldu, sonra gorevi ve kalbinin sesi arasinda secim yapmaya zorlandi falan filan.

ancak remake'teki johnny utah bu ekstrem spor isinin daha bodhi ile tanismadan kasari olmus durumda. yani karakter gelisimi namina hicbir sey yok. kiz meselesi falan da yok. hicbir sey yok.

ilk filmi izleyenler bilir. utah ile bodhi arasinda bir bag vardi. burada iki karakterin arasinda sadece ayni film senaryosunda olmanin bagi var.

vakit kaybi bir film degil ancak ilk filmin golgesinde ezilen bir remake olmus.
Keanu reaves in 1991 de oynadığı filmin yeniden çevrimi. Yeniden çevrime hiç gerek yoktu o yüzden gişede battı film. Çok eleştirildi film ama o kadar da kötü değildi. Müzikleri, görev sahneleri güzeldi. En azından hiç sıkmadı.
National Geographic gibi filmdir. Sırf enfes doğa görüntüleri için bile izlenebilecek bir film olduğunu düşünüyorum. Filmde evet yer yer abartı var ama bu çok siritmiyor.

Daha önce iki karakter olmuş diye yazmıştım ama filmden sonra fikrim değişti. Filmin esas sıkıntısı film hiç bir karakterle ilgilenmiyor. Onun yerine 5 dakika daha Himalaya gösterir izleyicinin aklını alırız derdinde ama işte karakterlere inanmayınca bütün o ozaki's eight felsefesi yalan oluyor.
Aksiyon dolu Güzel film. Bazı sahneler abartılmasaydı daha inandırıcı olabilirdi diye dusunuyorum tabi.
Kocaelide yasiyorum. Burada bile sadece bir sinemada bir salonda vizyona girdi. Abuk sabuk turk filmleri var.
keanu reis olmadan tat vermeyecek filmdir. çağırsalarmış yeniden o oynasaymış giderdim ehehe. adam 50 yaşında ama 20lik delikanlı gibi hey maşallah.
Bulunduğum ilceye gelmeyen bol aksiyonlu film. Saçmasapan gereksiz gişesiz filmler var ama bu film yok sizin yapacaginiz ise küfür ettiren film.
Bugun izledim. ilk film ile kiyaslamak yersiz olur kanaatindeyim. Kotu bir film degil izlenir ama ilk filmin gaziyla gidecekler gitmesin. Extreme spor sevenleri fazlasiyla tatmin edecektir. 3 filme yetecek aksiyon var.
sözlük sayesinde yeniden çevrimi olduğunu öğrendim. fragmanı izledikten sonra da şimdi evde halay çekiyorum. filmde extrem spor namına her şey var. iki ana karakter de olmuş. sahneler canavar. biraz da lk filmin ruhaniliğine yaklaşırsa tadından yenmez.
dönemi için aşmış bir filmdi. bugün bile izlenebilir.

(bkz: kathryn bigelow)
bu filmi yeni izledigim icin kendimden utaniyorum ya. abi bu filmin ustune remake cekemezler ya. warner kardesler siz napiyosunuz ya. off ya. baska kopyalanacak film mi kalmadi. bari bunu biraksaydiniz.
bence under cover agent olayının dibi olan filmdir.
harika bir filmdir.Keanu Reeves ve Patrick Swayze karşılıklı döktürürler. keanu reevesin uçaktan paraşütsüz atlayıp Patrick Swayze'ın paraşütüne yetiştiği sahne efsanedir.
bir suç hikayesini anlatırken arka planında '' sınırlar nereye kadar aşılabilir ? '' sorusunu yönelten yapım.
point break filminde fbi ajanı rolündeki keanu reeves, elinden kaçırdığı, sörf hastası olan banka soyguncusu patrick swayze'i australia'daki torquay cape otway sahilinde bulur çünkü meteorolojiden aldığı habere göre orada bir siklon olacaktır ve bunun sonucunda dev dalgalar oluşacaktır. fbi ajanı keanu reeves banka soyguncusu patrick swayze'i kelepçeleyip tutuklar ama sonra onun bu dalgayı yıllardır beklediğini bildiğinden dil dökmesi sonucu onur serbest bırakır. burada felsefi durumlar vardır banka soyguncusu patrick swayze hapse girmektense ölmeyi tercih etmiştir fbi ajanı keanu reeves'de bunu onaylamıştır çünkü belki onu serbest bırakarak sisteme isyan etmiştir çünkü sistem suçlu üretmektedir ya da belki yakalayana kadar dost olduğu bu adama (yakalamak için dost olmuştur bakınız dostuna yakın ol düşmanına daha yakın ol) son bir iyilik yapmak istemiştir. ve banka soyguncusu patrick swayze'in dev dalgalara yüzüşü filmin o son sahneleri çok görkemliydi. işte bu son sahnelerde intihar etmek için dev dalgalara yüzen banka soyguncusu patrick swayze'e fbi ajanı keanu reeves ispanyolca bir kelime olan ve tanrı seninle olsun anlamında olan "vaya con dios" der sonrada yağmur altında yürürken fbi rozetini denize atar. vaya con dios tam çevirisiyle "tanrılarla birlikte git" demektir. tavsiyem point break filmini izleyin özellikle aksiyon severler izlesin film sırf son sahneleri için bile izlenir. evet arkadaşlara hepinize vaya con dios.
1991 yapımı gayet iyi bir aksiyon filmi. Keanu Reeves' i ünlü eden filmdir kanımca. Dandik aksiyon filmlerinde bulunmayan sahneleri vardır. insanda sörf yapma istediği uyandırır. izleyin izlettirin.

Birde Sig Sauer marka tabancaları ünlü eden filmdir. Filmde keanu' nun p226' sı her zaman ön plandadır. Bodhi' yi tam vurcakken kamera sigsauer' a odaklanır. Cete' nin evindeki metallica posterinide unutmamak gerekir. Keske benimde oyle bir posterim olsa diyor insan..
--spoiler--
amerikan başkanlarının yüzlerini barındıran maskelerle soygun yapan sörfçüleri anlatan film. gencecik bir keanu reeves izleriz.
--spoiler--
sen ile düşüyoruz çok yüksekten..

ya beni öldüreceksin ki bu senin de ölmen demek..

ya da silahı bırakacak ve paraşütü açacaksın ki

çarpıp parçalanmaya az kalan,

yer e

inebilelim..

zaman komik kadar kısa.. zaman kendi filmini izleyebilecek kadar uzun..
(bkz: breaking point)
scrubs'tan tanıdığımız john c. mcginley'inde (dr. perry cox) boy gösterdiği, final sahnesi ile insanı aynı dalgada boğan, hüzünlendiren film.
1991 yılında kathryn bigelow tarafından çekilen, başrollerini keanu reeves, patrick swayze ve lori petty'nin paylaştığı, yaratıcı bir senaryoya sahip olan ve insanda surf yapma tutkusu uyandıran, aksiyon olduğu kadar ağlatan bir filmdir. izlenesidir.
güncel Önemli Başlıklar