bugün

akılsızdır. kendi cebini ve zevkini herşeyden önde gören bilgisiz kişidir. bu kişiler birde pkk ya sövüp dururlar ve aynı zamanda da, pkk terör örgütünün başlıca geçim kaynaklarından olan sigara kaçakçılığına, kaçak sigara kullanarak destek olurlar. belki de aylar, yıllar sonra bu kişinin kullandığı kaçak sigaralarla alınan kurşunlar, silahlar kendisinin veya oğlunun, akrabasının ölümü olacak. değer mi dengesiz insan değer mi?
bütçesini uygun kullanmaya çalışan kişidir.

not:sigara kullanmıyorum.
pireye kızıp yorgan yakmış kişidir.
kızmadığım darılmadığım bir olay. bu hükümeti görünce pkk ya da meclisdeki yanlılarınada kızmıyorum artık kimin ne olduğunu anlamış durumdayım ve kaçak sigara, kaçak benzin, kaçak alkol kullanma kararı aldım. pişman mısın diye sorsalar hayır pişman değilim derim.

--spoiler--
bir kişi kadın alıp satmaya başlar:
arkadaşları buna pezo pezevenk demeye başlamışlardır bu süre 3 ay 4 ay'a kadar sürer, sonra ise pezevenk, bey olmuştur.
--spoiler--
sigara bağımlılığının insana neler yaptırabileceğinin bir örneğidir aslında.madem bu zıkkımı içiyorsun 3 kuruş ucuza kaçayım tasarruf edeyim deyip finansörü olma küfür ettiğin şerefsizlerin.bağımlısın tekel alamıyorsan da tütün sar iç mına koyim.

(bkz: inandığı gibi yaşamak)
Kisileri suçlu bulmak yersiz bir davranistir. Asıl devletin bundaki payını tespit etmek gerekir. Ortada bir devlet terörü var beyler... Tıpkı eroin satıcıları gibi ceşitli kanallar neticesinde insanların sigaraya alışmasına izin verip yahut görmezden gelip sonrada ''zaten bağımlı sike sike alacaklar'' mantığıyla fahiş fiyatlarla satarsan e tabi bir alternatifi muhakkak olacak bunun. Aynısı benzin içinde geçerli.
gerçek su kı bu kaçak sıgara icenler maddiyata sıkınti çeken ama cebınde 5 tl bile olmayan kişilerdir diger bi gercekse kaçak sigaradan elde edılen kar bandrollu sıgradan daha fazladır. Sigara icenler şunu unutmasnki tutunlerde insan dışkısı ve hayvan dışkısı vardır kaçaklarda daha cok var adamlar her seydn kar edıyolar ambalaj dandik kagit dandik fılıtre dandık adamlar her şeyden yuzde 200 kar ediyolar
gayet normal bir durum.

bizim gibi üreten insanların paraları ile, belediyelere aktarılan kaynaklar pkk ve bunu besleyen feodal yönetimlere gidiyor.

sosyal yardımlaşma fonu kapsamında yapılan iaşe torbaları-ilaçlar pkk mağaralarından çıkmıyor mu?

gariban insanlara yapılan yakacak yardımları pkk sempatizanı insanlar öncelikle almıyor mu?

aslında, tüm yardımlar pkk yı besleyen feodal yapı kontrolünde olup aslan payını pkk almıyor mu?

mecliste ballı-kaymaklı maaşlarını alan ve pkk militanları ile kucaklaşan milletvekilleri bizlerin paraları ile maaş almıyor mu?

bir şişe jack daniels ve bir paket marlboro yasal olarak satış yapan bayiden alındığı zaman en az tutar 100 tl olarak ödeyeceksiniz.
devlet, bu alışverişten yuvarlak hesap 70 tl alacak.
pkk bunu yurt içine soksa daha az kar payı ve daha ucuza satış yapacak.

aslında; bu denetimsizlikte devlet tarafından yapılan her zam pkk ya pazar yaratma-markething çalışması olarak algılanmalı. kaçakçılar, pkk nın gümrük elemanları-ithalat-ihracat elemanları gibi çalışmakta.
örn; sınırda kaçakçılar vurulduğunda dağlara papatya toplamaya çıkmış çocuklar gibi masum olup, son bombalama sonrası ailelere yüzbinlertce lira ödendi. devlet çatışmalarda ölen şehitine bu parayı ödemiyor.

sizler neden bahsediyorsunuz kuzum.

biraz akıllı laf edin.
sözlük, cahiller kahvesi değil.
parliament kullanmayan mal kişidir.
bütçe açığını kamu borcunu yandaşlarına peşkeş çektiği ihale giderlerini vatandaşın cebindeki üç kuruşu tırtıklayarak finanse eden hükümetin bulunduğu bir ülkede kendisi için en doğrusunu yapan kişidir.
cehalet ile milliyetçilik duygusunun cocktail olması ile ortaya çıkan önerme.

hem unutulmasın, kaçak sigara tercihinin zamlara karşı bir tepki ve protesto yansımasının durumu da var. çok yönlü ele alınması gereken bir durum.
düşüncesiz kişidir.

bağımlılığın ne olduğunu biliyorum. hatta oruç tutamıyorum adam akıllı. fakat o kadar uzun boylu değil. git bahar iç, samsun iç... ama ne diye keleş mermisine veriyorsun parayı? sikmişim ucuzluğunu. azalt sigarayı o halde. o da mı olmadı? sarma iç veya. hatta sen de ki "sarma içeceğim", gel ben sana tütün işlemesini öğreteyim. sonra pkk'a veya büyük tütün firmalarına verdiğin paraya yan.

kızılmayacak kişi falan değildir. hiçbir mazeret pkk'ya yardım sağlamayı mazur gösterecek kadar büyük değildir.