bugün

eğer çok sevdiğiniz bir arkadaşınız hiç bir neden yokken sizinle ilişkisini kesmişse, msn ve faceebook üzerinde sürekli onlineken sizin selam verdiğiniz zamanlar hariç selam vermeyecek hale gelmişse, hatta arkadaşlarınızla toplanmışsanız orada bile size bir selamı bile çok görür hale gelmişse, bunun adı piçliktir. orospu çocukluğu derdim ama annesini tanıyorum çocuğun, çok muhterem bir teyzemdir.
(bkz: bir günlük olarak uludağsözlük)
Bir Hakan Günday kitabı olan "Piç"te betimlenen kelimedir.
(bkz: hiçlik)
bir üst versiyonu için (bkz: orospu çocukluğu)
(bkz: piç piçtir).
bir zamanlar iki arkadaş varmış. bunlardan biri hırsız diğeri de bir piçmiş.
birgün yemek yemeye gitmişler. bir masaya oturup konuşmaya başlamışlar:

p: hırsız kardeş bana hırsızlık nasıl yapılır, öğretebilir misin?
h: tabi kardeşim bak ve gör, diyerek arka masada oturan adamın sandalyeye asılı duran montundaki cüzdanı çalmış ve işte budur diyerek göstermiş marifetini. sonra da, hadi bakalım şimdi de sen bana bir piçlik göster demiş.
p: tabi kardeş diyerek, arka masada oturan adama, abi şu orospu çocuğu senin cüzdanını çaldı demiş.
bir de beceremeyenler var.
parayla olsa kredi çekecek adamlar tanıdım.
ölü gibi uyuyan sevgilinin baş ucunda bir bardaktan diğerine su koymak suretiyle uykusunun içine etmek, sadece işe yarıyor mu merak ettim evet işe yarıyor. *
piç olma halidir. günümüzde herkes böyle olmaya çalışıyor, sanki piçlik çok iyi bir şey.
görsel
shaq.

http://www.youtube.com/watch?v=2VJzCYNjVGs
kadınların bayıldıkları erkek tipinin sahip olduğu karakteristik özellik.
sevgilisinden ayrılan kızı teselli etmektir. çok yaparım çok eğlenceli.
Egosu yuksek kizlara arada yaptigimdir..Gercekten cok hoş oluyor..
bedava olan şeydir.
hayatta bedava olan üç şey 1. sıçmak 2. sex yapmak 3. piçlik yapmak.
anlamını, ''yavşaklık, döneklik'' sözlerine bırakan kelimedir.
görsel
piçlik ve hiçlik arasında.
günümüz sözlük modasıdır.
Dersin başlamasına 2 dakika kalmış hoca geç geleni almıyor. Asansöre bineyim dedim. 4. katta esir kaldı asansör. Hangi hayvan tuttuysa kapıyı gelemedi bir türlü. Bende sinirlendim 3. kata kadar merdivenlerden çıktım. Her katta asansör çağırdım o asansörü indirmedi bende onu indirmedim. Bu da böyle bi anımdır.
Uludağcılar olarak yaptığımız şey.
Eş anlamı orospu çocukluğudur.