bugün

gece 2-4 nöbeti esnasında kulübenin çevresinde dolaşan kurbağayla dertleşirken nöbetçi çavuşa yakalanan rütbesiz askerdir.
topraktir, tastir, ucuz etin yahnisidir. en azindan bulundugu ortam icinde kendisine bakis acisi boyledir. her zaman, her yerdedir. bir bakarsin tuvalet sorumlusu, bir bakarsın yazıcı, bir bakarsin nizamiye gorevlisi, birde bakmissin performansindan dolayi onbasi olmus. yasasin.
kısaca mal piyade de denir.
Askeri sistemdeki en dusuk seviye askerdir. Piyade genellikle savasta en on safta yer alan kara ve hava kuvvetlerine denir. Yani bildigimiz 6/12 ay rutbesiz er bas. Otonom asker. Standart asker. Fabrika ayarlari varsayilanda tutulan asker. Yani telefon sektorundeki nokia 3310. Yani araba sektorundeki tofaş. Yani monolog manuel asker. Bildigimiz siradan asker iste pampa.
Neftelerinde çatılmış iki g3 bulunan, TSK’nın yüzde seksenbirini oluşturan kısma dahil en alt rütbedir. Bütün angaryalar burda toplanır. içlerinde elbette kalifiye eleman da vardır. Üst rütbeleri özellikle, silahlı kuvvetlerin bel kemiğidir. Özel kuvvetlerin çoğunluğunu oluşturan sınıftır aynı zamanda.
En kolay askerlik türüdür.
dakikada 112 adım atarak, adımların açıklığı 75 cm olmak üzere bir saatte 5 km yol yürür ki buna cebri yürüyüş adı verilir.
dakikada 112 adım atarak, adımların açıklığı 75 cm olmak üzere bir saatte 5 km yol yürür ki buna cebri yürüyüş adı verilir.
vasıfsız tiplerin uygun görüldügü en alt kademe askerlik yapan kişilerdir. acıyorum hepsine. evet..
Ali veli Konya dır.
Boşuna dememişler bitli piyade diye. Ayda bir kere 3 dakika duş alıyorduk. Tam atış yaparken su kesiliyordu amk.
özetle nizamiye'den girdiği gibi bağıra bağıra marş söyleyerek uygun adım yürümeye başlar ve bu şekilde son günü gelip o nizamiye'den çıkana kadar aynı şekilde devam eder. bu sınıf kadar marş söyleyip yürüyen görülmemiştir.
Kalabalık piyade sınıfı içinde en düşük seviyededir.

Ondan bir sürü vardır, yığındır.
siper savaşında diğer sipere koşarken ölen askerlerimizin çoğunun içinde bulunduğu asker sınıfı.

aslında burada olabilme nedenimiz yani.