1. 1.
  Gerçek ismi, Pippilotta Viktualia Rollgardina Pfefferminz Efraims Tochter Langstrumpf olan ve Astrid Lindgren adlı isveç asıllı alman yazar tarafından yaratılan hikaye karakteridir.

  1941 yılında yazarın kızı karin kötü bir hastalığa yakalanır ve arkadaşları dışarıda oynarken, o, yatakta uzun süre yatmak ve istirahat etmek zorunda kalmıştır. Yavaş yavaş iyileşen ve bütün gün bir odada yatmaktan sıkılan karin bir gün annesinden, güzel bir masal anlatmasını ister.

  Ne anlatabilirim ki sana, diyen annesine küçük karin, bana Pippi Langstrumpf'un hikayesini anlat der. Ve yazar Lindgren o andan itibaren kızıl saçlı Uzunçorap Pippi üzerine anlattıkça anlatır.
  3 ... 13e12k
 2. 2.
  babası bir korsan olan ve tam adı pippilotta olan özgür kızımız ve arkadaşlarının maceralarının anlatıldığı astrid lindgrenin ünlü çocuk romanı.bu pippi evde at beslerdi,inanılmaz zengin inanılmaz güçlüydü.çocukluğumun en tatlı kitaplarındandır.
  1 ... veritaserum
 3. 3.
  isveç masalıdır. aslı (bkz: pippi langstrump) olup, almancası yukarıdaki gibidir. google dan bir saattir araştırıyorum... hatta önce babamın dediği gibi pippi longströmdiye aradım ama, bunun okunuşu olduğuna kanaat getirdim...
  ... karga
 4. 4.
  çocukken saatlerce videosunu seyrettiğim masal kahramanı...
  2 -1 ... angelina
 5. 5.
  türkçeye "uzun çoraplı pippi" olarak tercüme edilebilecek, isveçli yazar astrid lindgrenin yaratmış olduğu komik,eğlenceli,akıllı,güçlü,bağımsız kahraman.pippinin babası ebrahim denizcidir,devamlı seferdedir.annesi ölmüştür.pippi birgün atı ve maymunuyla beraber kasabaya gelir ve "villa kuntabunt" adlı eski eve yerleşir. thomas ve annika isimli akranı iki kardeşle yakın arkadaş olur. herkesten farklıdır pippi; iki örgü halinde kızıl saçları,rengarenk elbiseleri,dizlerine kadar uzanan çizgili çorapları vardır.bir atı kaldırabilecek kadar güçlüdür,kasabanın öğretmeni onu yetimhaneye yerleştirmeye çalışır,pippi kabul etmez.birgün babası seferden döner, dönüşte pippiyi de götürmek ister ancak pippi evinde mutludur,orada kalır.onu farklı yapan budur.çocukken çok özenilir,onun gibi olmak istenir.
  filminde pippiyi canlandıran oyuncunun şimdi Stockholmde yaşayıp sekreterlik yaptığı öğrenilince biraz hayal kırıklığı yaşanır.ama pippi akılda hep o filmdeki haliyle kalır, kocaman gülüşlü,kızıl saçlı yaramaz bir kız çocuğu....
  1 ... tiraje
 6. 6.
  aynı zamanda alman punk grubu wizonun çok eğlenceli bir şarkısıdır. askerdeyken her sabah dinlerdim....

  sözlerini de yazayım tam olsun:

  zwei mal drei macht vier, wiedewiedewid und drei macht neune,
  ich mach' mir die welt wiedewiede wie sie mir gefaellt.

  hey, pippi langstrumpf, trallali, trallalhey, tralla hoppsassa,
  hey, pippi langstrumpf, die macht was ihr gefaellt.

  drei mal drei macht sechs, wiedewiede wer will's von mir lernen ?
  alle, gross und klein, trallalala lad' ich zu mir ein.

  ich hab' ein haus, ein kunterbuntes haus,
  ein aeffchen und ein pferd, die schauen dort zum fenster 'raus.
  ich hab' ein haus, ein aeffchen und ein pferd,
  und jeder, der uns mag, kriegt unser einmaleins gelehrt.

  zwei mal drei macht vier, wiedewiedewid und drei macht neune,
  wir machen uns die welt wiedewiede wie sie uns gefaellt.
  drei mal drei macht sechs, wiedewiede wer will's von uns lernen,
  alle, gross und klein, trallalala lad' ich zu uns ein.
  1 ... ewentry
 7. 7.
  "Zenciler prensesi olacağım. Hayat işte asıl o zaman başlayacak."
  1 ... fatal
 8. 8.
  her daim yanında bulundurduğu maymunun isveç versiyonundaki ismi "herr nilsson" dur.
  ... sako
 9. 9.
  dady long legs kadar tutmayan bir anime. yanlış hatırlamıyorsam ressam bir çocuk vardı resim çizerdi bol bol. renkli bir anime olması dışında pek bir zamazingosu yoktu. nerde grenn of gable ya da uzunbacaklı baba.
  ... blonde mermaid
 10. 10.
  (bkz: uzun çoraplı kız pippi)
  2 ... myhosh