bugün

doubt filmiyle gönüllere taht kuran aktördü. mekanı cennet olsun.
gene hollywood gene otel odası çok garip yer üstat oralar.
Ulan ismini bilmiyorum da görsem kesin tanırım denen tiplerdendi rahmetli.
oyuncu ve tiyatro yönetmeni üstad synecdoch new yorkun caden ı huzur içinde yat.
tipsiz amk, bildiğin tipsiz. ama yetenekli ve ilgi çekici.
evinde ölü bulunmuştur. Bir yıldız kaymıştır.
Sinemadaki en doğal yetenekli aktörlerden biriydi bu adam. Bir rolü oynarken sanki bir script takip ediyormuş gibi değil de bizzat o roldeki karakterin kendisiymiş gibi doğaldı tüm hareketleri ve mimikleri. Geçende Paul Walker'in ölmesine de üzüldüm ama bu adamın ölümü bana daha acı geldi. Hollywood'da en değerli aktörler hep tipleri hem de vücut dilleri ile her role uygun gelebilecek, doğal olanlardı ve bu adam o az olanlarından biriydi.

Nitekim büyük kayıp.
a late quartet izleyerek beethoven ile uğurlanması gereken abimizdir. yuri boyka'yı dövüştüren rus abimizin hiç beklenmedik yetenekteki oyunculuğu, walken reyiz ve bu amca ile, kanımca bilim kurgu - aksiyon olmamasına rağmen, en iyi filmlerden biridir bu film.

bu tipsizlikle her filmde bir hatunu yatağa atması da ayrı bir olay.

gerçekçi oyunculuk, dedikleri aha budur, taş gibi hatunlar tipsizlerle yatıyor hep.

üşümüyoruz reyiz, filmlerinle içimizi ısıtoyjgagdjd.

şaka lan şaka, üzüldüm, iyi oynardı
çok daha büyük ve iyi işler çıkarabilecek bir oyuncuydu, ölüm haberi hepimizi derinden üzmüştür.
çok yetenekli bir aktördü. capote filmi haricinde scent of a woman filmindeki zengin şımarık öğrenci rolüyle de bilinirdi.
--spoiler--
herkesin hayalinde oyuncu olmak vardır. ama asıl acı verici olan, iyi oyuncu olmak adına katdedilen uzun meşakkatli yoldur. bu yol bana 3 dünya tatlısı evlat ve bir eş kaybettirmiştir.

--spoiler--

karısının 3 çocuğunu alıp evi terketmesinden sonra bağımlı olduğu eroine tekrar sarılmış hayatını kaybetmiş güzel insan.
hunger games serisinin son filminde the mocking jay part 2'de dijital olarak seriye devam edecekmiş jeff bridges'in tron legacy filminde genç halinin canlandırılması gibi.

http://screencrush.com/ph...y-recreated-hunger-games/