bugün

Her yıl yenilenen (PES5-2005 , PES6-2006 .... PES10-2010) , Japon "Konami" firmasının çıkardığı, erkeklerin çok sevdiği aynı oranda kızların sevmediği , hem PC hem PS versiyonu bulunabilen, yeri geldiğinde aynı anda 8 kişiyle bile oynanabilen , Fifayı unutturan, Cips ve kola satışlarını arttıran , tabi birde gamepad satışlarını da arttıran yegane Futbol Oyunudur...
kaka denen pezevengin inanılmaz özellikleri ile abartıldığı oyun kaka olmasas oynardım kaka var diye kimseye real madrid denen karı takımını aldırtmıyorum evet efendim doğrudur bu oyunun 2010 sürümünde r.madrid karı takımıdır zannımca zira R1 tap koş x bas top çal başka numara yok içine ettiğimin oyununda bilende oynuyor realle bilmeyende oynuyor.
herkes oynarken ve gol atarken dünya üzerinde en iyi olduğunu sandığı japonkonamişirketinin dünya çapındaki futbol oyunu.
resmen şerefsiz! evet şerefsiz! ne kadar iyi oynarsan oyna birisiyle kapıştığın zaman rakibin adamları daha hızlı koşuyor, omuz omuzada top kaptırtmıyor. deli divane ediyor adamı çıldırıp topçuların hepsinin ağzını yüzünü kırasın geliyor. rakip ilk defa oynayan birisi bile olsa ayağından top alamıyorsun. ulan acaba rakibede sende böyle mi gözüküyorsun?

edit: şerefsiz! şerefsiz! deli oldum da az önce bir kere daha bağırayım dedim. rahatlamazsam bir entry daha girerim.
budur:

http://www.facebook.com/v...deo.php?v=116927211684225
Yeni nesil platformlarda FIFA'nın inanılmaz yükselişi yüzünden pek tercih edilmeyen arcade futbol oyunu.
bazen de gamepad'ini alıp yorucu bir haftanın ardından arkadaşının evine gidip oynamaktır.
birçok erkek arkadaşıma oynama sözü verdiğim oyun. bir kızın bu oyunda erkekleri yenmesini duyar duymaz tersini ispat etmek için hadi oynayalım hemen oynayalım ayarlayalım lafları başlıyor. niye bu kadar garip geliyor anlamadım.
En sevdiğim ve en çok oynadığım futbol oyunudur. bi keresinde 5 dakikalık maçta 7-0 sıfırlık bir sonuç görmüştüm. Henüz daha fazlasına rastlamadım
sıkı bir rakibinize üst üste kaybettiğiniz zamanlarda katil olma sebebidir.

+niye vurdun oğlum arkadaşını
-yenildim vurdum hakim bey
umarım pes2011 de almanya ligide olur.
çocukken oynanan oyunlardan birisi. en büyük boy çivi veya tornavida ile oynanır. oyun için nemli bir toprak bulunur ve düz bir çizgi çekilir. çizgiye en yakın noktaya veya çizgi üzerine saplayan oyuna başlama hakkını kazanır, diğerleri sırayla devam eder. 2 kişi oynuyor ise düz çizgi, 3 kişi oynuyorsa mercedes yıldızı, 4 kişi oynuyorsa artı şekli çizilir ve oyun başlar. tornavida yakın bir noktaya saplanarak seçilen kol üzerinden düz bir çizgi ile birleştirilir, amaç diğerlerini çıkamayacağı bir şekilde helezonik bir şeklin içerisine hapsetmektir. oyunda başarılı olanlar, istediği noktaya tornavidayı saplayabilenlerdir, zira oyuncunun bir önce çizilen doğrunun yakınına saplayarak diğerlerinin çıkmasını önlemesi gerekir. saplanan nokta düz bir doğru ile ulaşılabilir olmalı ve daha önce çizilen doğruları hiç bir şekilde kesmemelidir. benim sevdiğim bir oyundur ayrıca...
10-0 yenilince evlat acısı kadar üzüntü veren oyun.
yenilince üzüntüsü bütün güne yansıyan oyun.
kaliteli oyun yapcam diye her geçen sene içine edilen oyun.
bir tutkudur. fifa serisiyle birlikte tıpkı amd - intel kapışması yapmaktadır.
Candır can. Yıllar önce küçükken.. FIFA'yı çok severek oynardım. Tabi o zamanın şartları, teknolojisiyle vs pek alternatif de yoktu. Daha sonra Wining Eleven la tanıştım ve bir daha da hiç bırakmadım. Çünkü bana göre PES devamlı oyunlarında yenilikler katarken, FIFA olduğu yerde sayıyordu. Fakat şu son zamanlarda gördüğüm haberlerde FIFA'nın artık kendini daha başka bir boyuta taşıdığını ve Bilgisayarda farklı Konsol da çok daha farklı olduğunu okudum. Şahsen 2011 i PC de oynadım beğenmedim ama Konsol da oynayanların çoğu memnunlarmış. Şuan Fifa 2012 de bayağı bir ilgi görüyor daha çıkmadan. Aslında PES zaten Lisanslardan da kaybediyor biraz. Olsun.. Benim için her daim PES. O na aşkım bambaşkadır efenim.
Dün bir müşteriyi ziyaret etmek üzere bindiğim taksinin orta yaşlı şöförünün "abi akşam PES oynadım Beşiktaş'ı nihayet şampiyon yaptım şimdi gözlerimin acısından yola bakamıyorum" demesiyle dumura uğramama sebep oyun.

Adamın tipine baksanız bilgisayar açmamıştır diyebilirsiniz. Lakin oyun dünyası nelere kadir.
erkekler söyleyecek çok şeyi olduğu halde susuyorsa, pes oynuyordur.
(bkz: pes dogrusu) diye halk dilince kullanılan bir sözcük.
hastalık derecesinde bağımlılık yapan ve beni maç esnasında en çok kufur ettiren oyundur.
+pes
-yok fifa

gibi espiri altı espirilere kurban giden bir kelime.
pro evolution soccer:En yeni sürümü 2012'dir.2013'ün fotoğrafları şimdiden yayınlanmıştır.
açılımı : pro evolution soccer' dir.
osmanlıca' da arka manasına gelir.
güncel Önemli Başlıklar